Neler Yeni

mühendis olmak istiyorum atanır mıyım ?

pc ustasi1

80+ Silver
Üniversiteyi aile evinde okumaya karar verdim malum şartlardan dolayı , istediğim üniversite bilgisayar mühendisliğini 60k'dan alıyor sizce bu bölüme gitsem atanır mıyım ? Veya kendi yerimi açsam kazanır mıyım ?

Hanaz

80+ Silver
Pc mühendisliğinde ne yapmayı seçtiğine göre değişir

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Berke
Atanmak derken, devlette zaten iş bulamazsın, özel sektörde senin kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Murat Kaçağan
Dostum ben de KTÜ bilgisayar okuyorum. Atanmak zor. Ama formasyon alırsın öğretmen olarak atanabilirsin haricinde devlette pek iş imkanın yok.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Üniversiteyi aile evinde okumaya karar verdim malum şartlardan dolayı , istediğim üniversite bilgisayar mühendisliğini 60k'dan alıyor sizce bu bölüme gitsem atanır mıyım ? Veya kendi yerimi açsam kazanır mıyım ?
mühendislikte atanma sıkıntılı bilgim dahilinde özel sektör mesleği gibi bir şey oldu.
Atanma işi torpile bakıyor malesef artık.
Kazanma kaybetme meselesi ise belirsizdir.
Kazanırsınız da kaybedersiniz de.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih
hoca ben yarisirim kostururum 24 saatim gerekirse 24 saatimi veririm demiyorsan muhendislik yazma atanamazsan problem yasarsin

Mert

80+ Silver
hoca ben yarisirim kostururum 24 saatim gerekirse 24 saatimi veririm demiyorsan muhendislik yazma atanamazsan problem yasarsin
Mühendisim, öyle bir koşuşturma yok.

Mühendis olup atanmayı beklemek biraz anlamsız, özel sektörden devam etmek daha mantıklı. Özel sektörde iş bulman ise CV ve sana bağlı.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih
Mühendisim, öyle bir koşuşturma yok.

Mühendis olup atanmayı beklemek biraz anlamsız, özel sektörden devam etmek daha mantıklı. Özel sektörde iş bulman ise CV ve sana bağlı.
Ben de hocam, o cv dolana kadar var. Tabii standarda da bağlı.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Selim
Çoğu kişi üni okudum diye her yere gireceğini sanıyor ama öyle bir şey yok öncelikle onu bilin onun dışında atanamayan kişilerin büyük kısmı sıradan kesime yani bir çuvalın içinde a a a a a meyvesi gibidir 👍 işletmeler o çuvaldan b meyvesini alır çünkü a meyvesi sıradan ve her yerde var. b meyvesi olman için de öncelikle global dil olan ingilizce ve okul dışında öğrenebilecegin yazılım dili sayısına bakarlar tabii bu saydığım örnek her bölüm için geçerli. Diksiyon ve kendine ifade etme yeteneğin de iyi olması gerekiyor çünkü global işletmeler de sana büyük sorumluluk verilecek ilerleyen zamanlarda onun dışında kesinlikle ileriye dönük ticaret yapmaya hazırlanın ve okurken çalışırken de kendinizi ileride ki ticarette kullanacağın pazar ağı ve çevreyi edinin 👍 bunu yapmanın en kolay yolu yüksek lisans eğitimi tabii ileriye dönük yapacağınız girisimcilikle alakalı bir bölüm seçin yüksek lisansta. En önemlisi devletten uzak durun özel sektöre girin tabii özelde sıkıntı şu ki sizi baya ezerler bu yüzden özel sektör seçerken şirketin uluslararası ticareti var mı ve şirket yabancı mı ona bakın.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,254
İsim
Semih Boran
Devlet neredeyse mühendis almıyor diye biliyorum. Özelde iş bulmak daha kolay olabilir.

Top Bottom