Neler Yeni

Müzik Hakkında Her şey

wake up to reality

80+ Silver
sıfır alırsam taksitle alacağım zuhal müzikten taksitle fiyat değişmiyor, 2. elde peşin ödemek gerekiyor
attığım mı daha iyidir bu model mi https://www.zuhalmuzik.com/ibanez-grx40-bkn-elektro-gitar-98793
daha çok rock tarzı için istiyorum ara sıra metal ya da metal ve rock dışı başka türler olabilir, bunu için en uygun hss mi oluyor? hsh de uygun mudur?
hss ile hsh arasında çok fark var mıdır?
hsh uygunsa hsh olarak bu model de alınabilir mi? :

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
sıfır alırsam taksitle alacağım zuhal müzikten taksitle fiyat değişmiyor, 2. elde peşin ödemek gerekiyor
attığım mı daha iyidir bu model mi https://www.zuhalmuzik.com/ibanez-grx40-bkn-elektro-gitar-98793
daha çok rock tarzı için istiyorum ara sıra metal ya da metal ve rock dışı başka türler olabilir, bunu için en uygun hss mi oluyor? hsh de uygun mudur?
hss ile hsh arasında çok fark var mıdır?
hsh uygunsa hsh olarak bu model de alınabilir mi? :
Aralarında manyetik dizilimi dışında pek bir fark yok. Rock ve metal çalmak için alacaksanız HSS veya HSH olabilir farketmez, ikiside işinizi çok rahat görür. İkisi arasında pek fark olmadığı için ucuz olanı almanızı öneririm fakat GRX70'in rengi fena duruyor :)

wake up to reality

80+ Silver
Aralarında manyetik dizilimi dışında pek bir fark yok. Rock ve metal çalmak için alacaksanız HSS veya HSH olabilir farketmez, ikiside işinizi çok rahat görür. İkisi arasında pek fark olmadığı için ucuz olanı almanızı öneririm fakat GRX70'in rengi fena duruyor :)

Squier Bullet​

IBANEZ GRX40​

IBANEZ GRX70​

bu üçü arasından pek fark olmasa da en iyisi grx70 midir, az da olsa daha iyise rengi de güzel , o sepeble grx 70i alabilirim

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Squier Bullet​

IBANEZ GRX40​

IBANEZ GRX70​

bu üçü arasından pek fark olmasa da en iyisi grx70 midir, az da olsa daha iyise rengi de güzel , o sepeble grx 70i alabilirim
Yani sıfır alınacaksa olabilir fakat ben olsam kesinlikle bu sıfır gitarlara bu parayı vermem. 6100 TL'ye çok iyi gitarlar var 2. el olarak.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

wake up to reality

80+ Silver
Anladım, biraz daha araştırın o halde bende piyasayı çok takip etmiyorum bu bütçede daha iyilerini bulabilirsiniz belki.
babamın arkadaşını buldum çok uzun yıllarıdr gitar çalan, benimle gelebilirmiş, hatta 2. el alırsak gitar üreten yerlere kadar götürüp test edebilirmişiz, 2. el model atabilir misiniz varsa bildiğiniz? bir de çoğu h-h gitar moddelinde h'ler s olarak da çalışıyormuş, o yüzden h-h hss hsh fark etmiyor bana, 2. el 4-5k'ya attıklarımdan iyi bir model varsa atabilir misiniz istanbul içi?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
babamın arkadaşını buldum çok uzun yıllarıdr gitar çalan, benimle gelebilirmiş, hatta 2. el alırsak gitar üreten yerlere kadar götürüp test edebilirmişiz, 2. el model atabilir misiniz varsa bildiğiniz? bir de çoğu h-h gitar moddelinde h'ler s olarak da çalışıyormuş, o yüzden h-h hss hsh fark etmiyor bana, 2. el 4-5k'ya attıklarımdan iyi bir model varsa atabilir misiniz istanbul içi?
Humbucker manyetik nasıl Single çalışıyor bir yanlışlık var orada. HSS veya HSH almanızı öneririm.

Sarı siteye girip Ibanez GRG170DX yazın 3.5K'dan başlıyor fiyatları, kozmetik durumu ve kullanım süresine göre fiyatlar değişiyor ikinci el fiyatları bu iyi bir gitardır öneririm.

Amfi için bütçe ayırdınız mı?

wake up to reality

80+ Silver
Humbucker manyetik nasıl Single çalışıyor bir yanlışlık var orada. HSS veya HSH almanızı öneririm.

Sarı siteye girip Ibanez GRG170DX yazın 3.5K'dan başlıyor fiyatları, kozmetik durumu ve kullanım süresine göre fiyatlar değişiyor ikinci el fiyatları bu iyi bir gitardır öneririm.

Amfi için bütçe ayırdınız mı?
humbucker 2 singledan olustugu icin singlelardan biri calisip biri calismadigindan humbucker yerine single gorevi goruyormus,
istanbuldaki temiz modeller bütçeyi aşıyor
amfiyi 2. el almayi dusunuyorum yaklasik 2k butce ayirdim yeter diye dusunuyorum

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
humbucker 2 singledan olustugu icin singlelardan biri calisip biri calismadigindan humbucker yerine single gorevi goruyormus,
istanbuldaki temiz modeller bütçeyi aşıyor
amfiyi 2. el almayi dusunuyorum yaklasik 2k butce ayirdim yeter diye dusunuyorum
Öyle bişey yok diye biliyorum hocam bilmediğim bir şey olabilir ama öyle bir şey yok diye biliyorum.

Bu iyi değil mi sizce?

Amfi için 2K yeterli.

wake up to reality

80+ Silver
Öyle bişey yok diye biliyorum hocam bilmediğim bir şey olabilir ama öyle bir şey yok diye biliyorum.

Bu iyi değil mi sizce?

Amfi için 2K yeterli.
ilk sıfırlara bakıp fiyatına göre güzel bir şey bulursak onu alacakmışız bulamazsak 2. el bakacakmışız
https://www.zuhalmuzik.com/ibanez-grga120qa-tbb-elektro-gitar-180103 bu model indirimde gözüküyor sıfır olarak fiyatına göre iyi midir?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

wake up to reality

80+ Silver
Sıfır alınacaksa mantıklı bir seçim olabilir. Ayriyeten Zuhal Müzik mağasına gidip orada deneyebilirsiniz gitarı rahat ettiğiniz gitarıda alabilirsiniz.
yarın gideceğiz babamın arkadaşıyla mağazaya test edeceğiz, mutlaka test edelim test etmeden sıfır da olsa gitar alma dedi, indirimdeymiş bu model belki bu modeli alırım güzelse

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,743
Üyeler
149,261
Son üye
Atın intikamı01
Top Bottom