Neler Yeni

Müzik Hakkında Her şey

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
hani hedef olarak metal veya rock diyebilirim. özellikle indie rock. ürünler ve fiyatları hakkında çok bir bilgim yok. 5k diyelim şimdilik. teşekkürler.
İkinci el Yamaha Pacifica 112V öneririm.

hocam sen almanyadan gitar alacaktın naptın o işi
Vergisi ve kargosuyla birlikte fiyatı baya yükseliyordu o yüzden ikinci el alacağım 1-2 hafta içinde.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö

Dontaçhi

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,474
İsim
Ümit Can
Muğladayım hocam
Hocam kusura bakmayın anca cevaplayabildim.
Muğlada şuan bütçenize uygun 2 tane telecaster var biri SX biri Harley Benton marka. HB olan Fena bir gitar değil ancak bir iki darbe gördüm tercih etmeyiniz. SX olanında alt köşesini yemiş galiba arkadaş.
Dediğim gibi Sıfır SX alın geçin bence. Pişman etmez.

muzisyenn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
furkan mutlu
Pluginlerle kısıtlı deneyimim var. Kullandığım zamanlarda da hoparlörden ses almak için kullanıyorum. Discord ile ilgili pek bir fikrim yok benim de.

Zaten kurmuşsunuzdur diye tahmin ediyorum ama windows üzerinden ses için şu driver kullanılıyor. Bu tarz videolarla çok uğraştım derken menülerde eksik yapmanızı engelleyen bir şey mi çıkıyor yoksa aynen uygulayıp sonuç alamıyor musunuz? Discord'da giriş aygıtı olarak ses kartı gözüküyor ses mi gelmiyor?
bende plugin vs kurdum 2+1 hoparlöre bağladım ses alıyorum sorun yok ama discorda aktaramadım sadece discordun ses ayarlarında ses kartını görüp görmediğimi hatırlamıyorum tekrar bi kontrol sağlayayım teşekkür ediyorum hocam çok sağolun

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
İkinci el Yamaha Pacifica 112V öneririm.
hocam amfi öneriniz var mı? line 6 spider iv 15 düşünüyorum. doğru karar m? bir de pacifica 112v ile pacifica 012 arasında ne gibi farklar vardır? 2. el alırken neye dikkat etmek gerekir? teşekkür ederim.

@Letrion @FronX

dipnot: şimdilik zorunlu hizmet için Erzurum'dayım. temmuz gibi Ankara'ya geçeceğim.

Son düzenleme:

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
hocam amfi öneriniz var mı? line 6 spider iv 15 düşünüyorum. doğru karar m? bir de pacifica 112v ile pacifica 012 arasında ne gibi farklar vardır? 2. el alırken neye dikkat etmek gerekir? teşekkür ederim.

@Letrion @FronX

dipnot: şimdilik zorunlu hizmet için Erzurum'dayım. temmuz gibi Ankara'ya geçeceğim.
112v ile 012 arasında büyük farklar yok, kullanılan ağaç kalitesi ve elektronik parçalarda 112V bir tık daha kaliteli. Pacifica 012'de tercih edilebilir.

Amfi olarak dediğiniz amfiyi 2. el olarak tercih edebilirsiniz. Kalitelidir.

2. el alırken gitarı amfiye bağlayıp ses çıkıyormu diye bakın

Switchler çalışıyormu?
Potansları açıp kapayıp kontrol etmek.
Gitarda bir kırık var mı?
Manyetikler doğru çalışıyor mu?

Bunlara bakmalısınız, ben anlayamam derseniz satıcıyla bir Luthier'e gidip orda gitara baktırın öyle alın.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
112v ile 012 arasında büyük farklar yok, kullanılan ağaç kalitesi ve elektronik parçalarda 112V bir tık daha kaliteli. Pacifica 012'de tercih edilebilir.

Amfi olarak dediğiniz amfiyi 2. el olarak tercih edebilirsiniz. Kalitelidir.

2. el alırken gitarı amfiye bağlayıp ses çıkıyormu diye bakın

Switchler çalışıyormu?
Potansları açıp kapayıp kontrol etmek.
Gitarda bir kırık var mı?
Manyetikler doğru çalışıyor mu?

Bunlara bakmalısınız, ben anlayamam derseniz satıcıyla bir Luthier'e gidip orda gitara baktırın öyle alın.
teşekkürler.

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Hep bi keman çalmak istemişimdir ama maalesef hayat buna müsade etmedi hiç bi zmn

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Enstrüman çalmak isteyenler, müzikle ilgili öneri isteyenler, müzik aletleriyle ilgili öneri ve alınabilir ilan veya ürün linki isteyenler bu konuda sorularını sorup cevaplarını alabilirler, Forumda müziğe ilgi duyan bir kitle var ortaya çıkarmak istiyorum.
Müzik hocamız bizden müzik ile ilgili dip bilgiler istedi,youtubeden video istiyor videoyu açıp izleyeceğiz.Kimsenin bilmediği/az bilinen müzik ile bilgi atabilir misin ? Halihazırda yasaklı çalgıyı,müziğin hayvanlarla ilgisini falan aldılar.

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Hiç bi farkımızda yoktu aslında 😔

cukumera21

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Hasan Kaya
Enstrüman çalmak isteyenler, müzikle ilgili öneri isteyenler, müzik aletleriyle ilgili öneri ve alınabilir ilan veya ürün linki isteyenler bu konuda sorularını sorup cevaplarını alabilirler, Forumda müziğe ilgi duyan bir kitle var ortaya çıkarmak istiyorum.
Hocam başlangıç için ucuz bir gitar arıyorum yardımcı olur musun?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Müzik hocamız bizden müzik ile ilgili dip bilgiler istedi,youtubeden video istiyor videoyu açıp izleyeceğiz.Kimsenin bilmediği/az bilinen müzik ile bilgi atabilir misin ? Halihazırda yasaklı çalgıyı,müziğin hayvanlarla ilgisini falan aldılar.
Malesef bilgim yok.
Hocam başlangıç için ucuz bir gitar arıyorum yardımcı olur musun?
Tabii, hangi tür gitar istiyorsunuz? (Klasik, akustik, elektro)

Bütçenizi ve hangi türden müzik yapmak istediğinizide belirtirmisiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,667
Üyeler
149,250
Son üye
sinsiatak
Top Bottom