Neler Yeni

Nasıl basit animasyon yapılır

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,107
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Basit bir şekilde animasyon yapmak için bir program veya site var mı
3D'se blender veya C4D kullan, bence C4D kullan ama ikisinide indirmen iyi olur öğrenmek 1 haftanı alır en fazla 3 hafta deneye deneye öğreniliyor. Biri için aradığın modeli bulamazsan diğer program için bulmayı denersin. 2D dersen adobe programları var.

Mays

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Mehmet Sinan Aydın
Animasyon yapmak kolay bir iş değil. En azından temelini kavramak, iskelet sistemini çözmek için
Bu sitedeki pivot animatörü indir. Dene baya eğitici olur senin için

Dušan Tadić

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3D'se blender veya C4D kullan, bence C4D kullan ama ikisinide indirmen iyi olur öğrenmek 1 haftanı alır en fazla 3 hafta deneye deneye öğreniliyor. Biri için aradığın modeli bulamazsan diğer program için bulmayı denersin. 2D dersen adobe programları var.
Hocam bende şuan sıfır bilgi.
Yt kanalım için yapmak istiyorum ve büyük ihtimalle 2D yapacağım

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Nasıl bir animasyon istediğine türüne veya animasyon adı altındaki beklentine göre değişiklik göstericektir ihtiyacın olan program.

3D üzerine önerebileceğim programlarda tutorial olmadan eş zamanlı öğrenek yapmadıktan sonra giriş bilgileriyle animasyon yapmak biraz zorlar ama belki çok küçük kolay şeyler istiyorsundur o zaman bunları sadece küçük pratik bilgileri öğrenerek yapabilirsin.

2D üzerine frame by frame animasyonlar birazcık animasyon bilgisi-becerisi ve altyapı istiyor tabii ki bu işin komplike olmasına göre değişkenlik gösterir.
Ama 2D üzerinde hazır animasyonların olduğu senin edit yaptığın siteler vardı sanırım ama bunlar kafandaki fikri kısıtlar.

Kafanda ne olduğunu aktarırsan yada örnek aldığını bir referansı atarsan daha rahat yardımcı olabilirim.

Dušan Tadić

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl bir animasyon istediğine türüne veya animasyon adı altındaki beklentine göre değişiklik göstericektir ihtiyacın olan program.

3D üzerine önerebileceğim programlarda tutorial olmadan eş zamanlı öğrenek yapmadıktan sonra giriş bilgileriyle animasyon yapmak biraz zorlar ama belki çok küçük kolay şeyler istiyorsundur o zaman bunları sadece küçük pratik bilgileri öğrenerek yapabilirsin.

2D üzerine frame by frame animasyonlar birazcık animasyon bilgisi-becerisi ve altyapı istiyor tabii ki bu işin komplike olmasına göre değişkenlik gösterir.
Ama 2D üzerinde hazır animasyonların olduğu senin edit yaptığın siteler vardı sanırım ama bunlar kafandaki fikri kısıtlar.

Kafanda ne olduğunu aktarırsan yada örnek aldığını bir referansı atarsan daha rahat yardımcı olabilirim.
Hocam ben kanalımda genelde edit videoları paylaşıyorum.
Örneğin benim kafamda planladığım şey (biraz absürt ama) kenardan ronaldo gelecek ve gol sevinci yapacak...

Peki bildiğiniz bir hazır videoyu animasyona benzetme programı var mı?

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Berke S
Örneğin benim kafamda planladığım şey (biraz absürt ama) kenardan ronaldo gelecek ve gol sevinci yapacak...

Animasyona benzetme den kastınız bilimum efekt vs şeylerle bunu yapmaksa sonucun tatmin edici veyahut kaliteli duracağını sanmıyorum ancak istediğiniz şey yeni girecek birisi için sıfırdan bir animasyon yapmak için oldukça komplike.

Ben eğitim verdiğim öğrencilerime genelde şuan güncel olarak 3Ds max kullansamda blender veyahut maya programlarını öneriyorum tabii ki modelleme bilginiz olmayacağı için bu programlarda karar kılmanız veyahut çok uğratırması sizin için ne kadar mantıklı olur o konuda net konuşamam.

Ama hadi gelin bu zorluk ihtimallere rağmen bunu yapmaya karar kıldınız 3Ds max ve internet üzerinden mixamo yu kullanarak bu ikisi ile işinizi halledebilirsiniz.

Eğer merak edip, uğraşmak istiyorsanız müsaite geçtiğimde neleri ne seviyede bilip nelerle uğraşmanız gerektiğini yazarım.

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler

Bu animasyondan çok edite benziyor tam olarak nasıl bir şey istiyorsun ?

Top Bottom