Neler Yeni

Nasıl Matematik Çalışabilirim?

123kral14

80+ Silver
Rehber matematik pdflerini fotokobi çıkar 1 den başla en son sınav tekrarını izle şak 80 puan

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Hayatım boyunca yapamadım.
Ama sistem bir yunusa tırmanmasını ve bir maymunun yüzmesini istediği için başka çaremiz yok.
şimdi meslek lisesindeyim ve matematik görmüyorum.
ama özel ders alıyorum, çünkü yapmaya karar verdim.
kendini kapatmaman lazım ben kapatmıştım hala kapalıyım ama açılacağımı düşünüyorum.

Eğer çalışmak istiyorsan kendini motive et yeter.
Gerisi zaten geliyor.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,329
İsim
Mert Metshi
Hayatım boyunca yapamadım.
Ama sistem bir yunusa tırmanmasını ve bir maymunun yüzmesini istediği için başka çaremiz yok.
şimdi meslek lisesindeyim ve matematik görmüyorum.
ama özel ders alıyorum, çünkü yapmaya karar verdim.
kendini kapatmaman lazım ben kapatmıştım hala kapalıyım ama açılacağımı düşünüyorum.
9. Sınıfa kadar çok iyi anlıyordum sınıf birincisi oluyordum ama lisede batırdım :(

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,918
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Video konu anlatımı izledim formüllere baktım
Herkesin bünyesi aynı değildir; bazıları 5 dakika hoca anlatır konuyu kavrar, bazıları ise 5 derste anlayamaz. Bol bol soru çözümü gerekli. İşi eğlenceli kılmak istiyorsanız da küfürlü matematik çözümü izleyebilirsiniz (zamanında çok işime yaradı).

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,109
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
rehber matemitikten konuyu dinle ve test çöz adım adım . basit orta zor olarak 3 kaynaktan çalış

.......

80+ Bronze
Öncelikle okul sınavlarını takmayın.Yani takmayın derken hiçten takmayın demiyorum fazla bir önemi yok.Ben matematikten 08 aldım ama çalışıp YKS'de 34 yaptım diploma notum 9,10 da çok kötüydü ve teşekkür bile getiremedim.Öncelikle TYT Matematik netlerin kaç,her konuyu biliyor musun? Çalışmaya başlıyacaksan sıfırdan TYT matematik ile başla daha sonra AYT mat geçersin.Kanal öneresi olarak ben Mert Hoca ile çalıştım.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,329
İsim
Mert Metshi
Öncelikle okul sınavlarını takmayın.Yani takmayın derken hiçten takmayın demiyorum fazla bir önemi yok.Ben matematikten 08 aldım ama çalışıp YKS'de 34 yaptım diploma notum 9,10 da çok kötüydü ve teşekkür bile getiremedim.Öncelikle TYT Matematik netlerin kaç,her konuyu biliyor musun? Çalışmaya başlıyacaksan sıfırdan TYT matematik ile başla daha sonra AYT mat geçersin.Kanal öneresi olarak ben Mert Hoca ile çalıştım.
TYT netlerimi bilmiyorum denemedim. 9. Sınıfın yarısında okul kapandı 2. dönem ve 10. sınıf konularını hiç bilmiyorum.

.......

80+ Bronze
TYT netlerimi bilmiyorum denemedim. 9. Sınıfın yarısında okul kapandı 2. dönem ve 10. sınıf konularını hiç bilmiyorum.
Ozaman tavsiye olarak beni dinle önceden ben de yapamıyordum.Sakın TYT matematiği bitirmeden AYT matematiği anlamaya çalışma zaten anlamıyıcaksın.Formül bilmek falan bunlar boş işler sen mantığını bilmen lazım.Trigonometri için sen geometri de bilmen lazım.Eğer yapmak istiyorsan Mert Hoca'nın 60 günde Geometri ve 70 günde TYT Matematik kamp kitaplarını al konu konu giderek çalış.Ekstra olarak da test kitabı al çöz.Çalışmak istiyorsan YKS odaklı çalış.Okul sınavları da dediğim gibi kötü olsa bile çok önemli değil sınıfta kalmadığın sürece.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Okyanus
İlgilendiği Kategoriler
Oyun incelemeleri
Selam arkadaşlar ilk matematik sınavlarına çalışamamıştım trigonometriyi hiç anlamadım ve 20 aldım. Bugün 2. Matematik sınavım vardı 3 trigonometri 5 analitik ve 2 fonksiyon sorusu vardı çalıştım ama 1 tanesini bile yapamadım.

Nasıl matematik çalışabilirim? Formüllerin bir kısmını biliyorum ama sorunun ne istediğini anlayamıyorum ne yapmam gerektiğini anlayamıyorum
Çağrıştırma tekniği yardımcı olabilir.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Hatan bu. Soru çözmeden kendin soruya kafa yormadan matematik öğrenilmez.

Konu anlatımı yeniden dinle formülleri not al videodaki hocanın çözdüğü soruları bir de sen çöz ayrıca soru bankandan da soru çöz.

Top Bottom