Neler Yeni

Neden hâlâ Atatürk'ü sevmeyen var?

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,549
İsim
Cengiz
Dostum, bundan pek emin misin? Dünyadaki herkes Türkiye'de mi yaşıyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek vermek gerekirse en iyi örnek buydu dostum. Din'i kattığım yok.
Kanka Atatürk Somut Bir Varlık Sen Soyut Bir Varlığı Konuya Dahil Ediyorsun Alaka Seviyesi Saçma

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Abdurrahman
Düpedüz Arapları savunuyorsun. Adam 'Arap' demiş, sen 'Ata' veya 'Allah' diyorsun. İslam, Arapların dini oluyor, o zaman senin dediğine bakarsak. Birileri Araplara sallasa, sen altına cevap yazıyorsun,belli ki üstüne alınıyorsun.
İslam Türkleri yüceltmedi, Türkler İslam'ı yüceltti.

Araplar hz.Muhammed öncesinde de rezil durumdaydılar,şuan hala öyleler.
Filistin-İsrail savaşıda buna örnek.
22 tane Arap ülkesi var, hiçbiri bir şey yapamıyor.

Avrupa'da "kuran yakıyorlar" diyorsun.
Biz yakıyor muyuz(başka bir dinin kitabına olabilir) ? Hayır.
Eeee
Adam Ben hiçbirşey dememişken bana Arap sevici diyorsa elbette cevap vereceğim araplar benim umrumda değil masumlar umrumda Atalarımız ALLAH diyerek feth etti buraları Arap sevici mi oldular?
Hz Muhammed den önceki hayatarlari leştir bana göre Arap odur Müslüman ise onları yapmayandır
Arap Liderler Kendilerine Mekke Ve Medinenjn Koruyucusu Derken
Atam Yavuz Sultan Selim Kendine Mekke Ve Medinenin Hizmetkarı demiştir
Farkımız var Müslüman olmakla Arap olmayı eşdeğer tutarsanız orada yanılgıya düşersiniz
İslamı zaten daha çok biz yaşadık biz yaydık
Biz savunduk
Avrupasa kitap yakıyorlar olayını buna özgürlük diyorlar fakat Filistin için mitingleri yasaklıyorlar yani özgürlüğün beşiği görülen avrupada özgürlük olmadığı milyonuncu kez ortaya çıktı.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Hocam şöyle anlatıyım geçen ki konudada söyledim, Gösterilen tarihi biliyorlar anlatılmayan tarih var onları araştırın belgelerle ıspatlanmış şeyler, Ben atatürkün komutan halini taktir ediyorum fakat başkan oldukdan sonraki kararlarını savunamıyorum malesef.

Hakaret edenler saygısızdır onları ciddiye alma objektif olmak gerekiyor bu konularda bana göre atatürke tapanlarda aynı konumda. Atatürkü sevmeyen kesim müslüman kesimdir çünkü dilini kültürünü tarihini unutturdu sadece kendisi varmış gibi kararlar aldı. Mesela atatürkçü bir genç şuan osmanlıdan bir padişah hakkında konuşmaz onun için sadece atatürk vardır. Ecdadımızı böyle böyle unutuyoruz işte.

Dediğim gibi sevilmemesi çok normal şaşırma çünkü müslüman kesime çok ters şeyler yapıldı. Bir söz vardır '' müslümandan atatürkçü olmaz oluyorsa sahtekardır.''

Bazılarına göre atatürk en büyük diktatördür çünkü şapka kanunu ve dilimizi vs değiştirmesi halk oylamasıyla değil kendi kararıyla yaptığı için ve buna uymayanları cezalandırdığı için sevilmemesi çok normal.

Kendi düşüncemi sorarsan ölmüş adamın arkasından konuşmanın kimseye faydası yok ben hiçbir lidere tapmıyorum hepsi gelip geçiçi vatan kalıcıdır. Eleştirmesinide bilirim savunmasınıda bence herkes böyle olmalı.
Objektif ancak hataları olan bir yazı olmuş yine de saygınız için teşekkürler teker teker cevap vereceğim.
Atatürk dili kültürü unutturdu ne demek? Kültür bir nebze anlayacağım ancak dil asla unutturulamaz. Harf devrimini yeni bir dil getirmek sananlardan mısın yoksa? Arap harfleri ile yazılan şey latin harfleriyle yazıldı. Üstelik Atatürk'Ün kültürü unutturma gibi bir çabası olacağını hiç sanmıyorum birazdan örnekler vereceğim keza Atatürk'Ün bu kadar sol merkezde gözükmesinin sebebi olarak sosyolojik bir tespitim var bakabilirsiniz.

''Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'dir.''
bkz: 10 yıl nutku
Tam bağımsızlık denildiği zaman, bittabi siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, kültürel vs. her hususta tam bağımsızlık ve tam serbestlik demektir.
Nutuk sayfa 469

Bunları demiş bir adam kültürü unutturmak istiyor olabilir mi? Mamafih örnek de vermemişsin bir tane örnek vermişsin ama en kötüsü o. Atatürk'ü seven adam osmanlı padişahı sevemez mi? Böyle adamlar varsa bu Atatürk'ün suçu mu keza Atatürk'ün bir padişahı övdüğü gerçeği vardır.

atatürk'ün yakınlarından münir hayri egeli de çok ilginç bir anekdot aktarır "atatürk'ün bilinmeyen hâtıraları" adlı kitabında (1954, s. 58-59).
bir gün sofrada söz fatih'e gelir. atatürk sorar: "tarih acaba benim mi, yoksa fatih'in mi yaptığı işleri daha mühim bulacaktır?" orada bulunanlar hemen atılırlar: "tabii ki sizi." atatürk sorar: "niçin?" herkes kendince atatürk'ün fatih'ten üstün bir tarafını ispatlama yarışına girer. dalkavuk mu yok? "sizin yanınızda fatih de kim oluyormuş!" diyenler bile çıkar. bunun üzerine atatürk, bu kişiye kızar, "halt etmişsin" der. şu sözler olgun bir devlet adamının bakışını yansıtır:
"ben fatih'ten büyük olabilir miyim? çok kereler fatih'in karşısında kaldığı meseleleri düşündüğüm zaman ben de aynı hal çarelerine varmışımdır. yalnız, fatih benim karşısında kaldığım meseleleri nasıl hallederdi? bunu çok merak ederim. o büyük bir adamdir, büyük."

arşivler açılsın...koruma kanunu kalksında rahat rahat konuşalım.... çok doğruda ondan kanun koruyor...
Koruma kanununu ben de sevmiyorum ancak sebebini sonra açıklarım. Yine de arşivler açılsın gerçekler ortaya çıksın diye klasik kelimeleriniz var ama daha ne arşivi açılacak onu bile demiyorsunuz. Koruma kanunu da küfürbaz bir birey değilseniz Atatürk'e bir şey demenizi engellemiyor.

Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.

Üstelik bu kanunu kanun kalksın diyenler koydu Atatürk koymadı bilmiyorsan söyleyeyim.

İlk önce herkesin kafasına sokması gereken bir konu var, saygı zorunludur fakat sevgi değil. Ben her insana olduğu gibi saygı duyarım fakat sevmem. Sevmemenin nedeni Müslüman olmam, şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var? Kısaca açıklamam gerekirse çok alakası var. İlk öncelikle Atatürk döneminde Atatürk'ün emriyle birçok kısıtlama uygulanmıştır(Müslüman kesmin zararına) örnek olarak Ezanın Türkçe okutulması, harf inkılabı, şapka kanunu, camilerin kapatılması(cephaneliğe çevrilmesi) vs. Atatürkün getirdiği en büyük şey de ülkenin rejimini değiştirmektir yani cumhuriyete geçmektir. Müslüman birisi Şeriatı kabul etmek zorundadır. Cumhuriyeti destekleyenlere saygı duyarım, aynı şekilde sizler de bizlere saygı duymak zorundasınız. Ama şu anda ortalık aşırı derecede popüler kültür kölesi dolmuş durumda. Tarihi sadece Atatürkten ibaret zannediyorlar. Eğer bir ideolojiyi destekliyorsan o ideolojiyi en derinine kadar bilirsin, en azından inandığın ideolojinin de ne olduğunu bilirsin. Bu güne kadar çok fazla öz Atatürkçüyüm diye gezeni gördüm, sorduğumda ise Atatürkün 6 ilkesini dahi bilmiyorlar. Arkadaşlar uzun lafın kısası birbirinize çamur atmadan sözlerini saygı duyarak dinleyin.
Müslüman kesmin zararına örnek olarak ezanın türkçe olmasını mı veriyorsun gerçekten? Öz türkçe sözcüklerden niye bu kadar nefret ediyorsunuz?
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Hüda dersin farsça, rab dersin ibranice ancak tanrı deyince sıkıntılar başlıyor...
Harf inkılabı mis gibi Atamaa helal olsun şapka kanunu da öyle.
Kapatılmış cami örnek istiyorum.
Yine Atatürk değil kitlesinden bir eleştiri...
camide namaz kılan cemaate molotof attı diye biliyorum.
safsdfdsfasdsa

çok sebebi varda bu konulara böyle yerlerde girmeyelim
İstediğin gibi gir kanka hiç bir şey olmayacak :D Böyle r olmaz spoiler'ı verdiysen tarihe yaraşır bir konuşma olmalı adı icardi olan arkadaş.

Son düzenleme:

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
DefKot
Cahil adam Atatürk'ü sevemez.

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Adam Ben hiçbirşey dememişken bana Arap sevici diyorsa elbette cevap vereceğim araplar benim umrumda değil masumlar umrumda Atalarımız ALLAH diyerek feth etti buraları Arap sevici mi oldular?
Hz Muhammed den önceki hayatarlari leştir bana göre Arap odur Müslüman ise onları yapmayandır
Arap Liderler Kendilerine Mekke Ve Medinenjn Koruyucusu Derken
Atam Yavuz Sultan Selim Kendine Mekke Ve Medinenin Hizmetkarı demiştir
Farkımız var Müslüman olmakla Arap olmayı eşdeğer tutarsanız orada yanılgıya düşersiniz
İslamı zaten daha çok biz yaşadık biz yaydık
Biz savunduk
Avrupasa kitap yakıyorlar olayını buna özgürlük diyorlar fakat Filistin için mitingleri yasaklıyorlar yani özgürlüğün beşiği görülen avrupada özgürlük olmadığı milyonuncu kez ortaya çıktı.
adam sana yanıt bile atmamış.
Müslüman'da dememiş, sadece "Araplar sevmez" demiş.
Keza Araplar Türkleri sevmez.Bizi sevmeyen araplar,atalarımızı'da sevmez.
araplara sallayınca " Koş avrupaya sana özgürlük tattirsinlar burada işin yok." bunu demen traji komik.
Sanki Bu toprakları Araplar fethetmiş gibi...
Benim bahsettiğim konu yavuz değil.
Koş avrupaya sana özgürlük tattirsinlar burada işin yok.

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Abdurrahman
adam sana yanıt bile atmamış.
Müslüman'da dememiş, sadece "Araplar sevmez" demiş.
Keza Araplar Türkleri sevmez.Bizi sevmeyen araplar,atalarımızı'da sevmez.
araplara sallayınca " Koş avrupaya sana özgürlük tattirsinlar burada işin yok." bunu demen traji komik.
Sanki Bu toprakları Araplar fethetmiş gibi...
Benim bahsettiğim konu yavuz değil.
Araplar sevmezden kastı Müslümanlık olduğu apaçık ortadadır bunu anlayamıyorsun sorun sende
Araplar Türkleri sevsin sevmesin araplara sallayınca değil Müslumanlara sallayınca cevap verdim
Topraklar bizim biz fethettik atalarımız Fethetti ama onlarında inandığı dine Arap dini diyip sonra oradan hakaret etmeye çalışılması akıl yoksunluğudur

"A*ap olanlar sevmez

Onlar çok kolay kaldırılırlar iki Allah kitap de peşinden gelirler"
Burada cevao sence araplarami az düşünün ve be kardesim gerçekten ya bilerek yapıyorsunuz yada düşünemiyorsunuz yoksa bu kadar olmaz 100 kere araplar beni ilgilendirmez yazsam da aynı şeyi tekrar tekrar geveleyip söylemeniz bursey değiştirmiyor.

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
"A*ap olanlar sevmez
Öyle çünkü.
Kendisi arap olup yada Arap gibi hisseden kişiler sevmez.

"Onlar çok kolay kaldırılırlar iki Allah kitap de peşinden gelirler"
Günümüzün siyasetin de bile bu var.
Bir taraf sırf "Allah" diyor diye peşinden gidenlerden bahsetmiş.

Zaten Mustafa Kemal Paşayı sevmeyip hakaret eden,tayfada bunlar değil mi ?
Açık Açık bunlar.
2 fes takıp Mustafa Kemal Paşaya iftira atıyorlar,adam olduklarını sanıyorlar.
Allah gibi herkese bu kafir,şu kafir diyen tayfada bunlar.

16 Sayfa olmuş konu,yazmicağım haberin olsun.
Bu konu böyle 20 sayfaya çıkıcak yoksa.
Çıkana kadar da kilit yer konu.

abdurrahman!

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Abdurrahman
Öyle çünkü.
Kendisi arap olup yada Arap gibi hisseden kişiler sevmez.

"Onlar çok kolay kaldırılırlar iki Allah kitap de peşinden gelirler"
Günümüzün siyasetin de bile bu var.
Bir taraf sırf "Allah" diyor diye peşinden gidenlerden bahsetmiş.

Zaten Mustafa Kemal Paşayı sevmeyen,tayfada bunlar değil mi ?
Açık Açık bunlar.
2 fes takıp Atatürk'e iftira atıyorlar,sonra gelip müslümanım diyor.
Allah gibi herkese bu kafir,şu kafir diyen tayfada bunlar.

16 Sayfa olmuş konu,yazmicağım haberin olsun.
Bu konu böyle 20 sayfaya çıkıcak yoksa.
Çıkana kadar da kilit yer konu.
Günümüz siyasetinde var evet ama bu araplikla ne ilgisi var ulan bunlarda muslumanlara söyleniyor araplara söz söylemiş olmuyorsun sadece kendi milletine söz söylemiş oluyorsun
Kabul etmiyorsun diyorsun sadece araplara söyledi sonra 180 derece donup şuan öyle bir kesim var diyip muslumanlara laf söylüyorsun
Ben Şahsi olarak Mustafa kemali severim demem asla, düşman da değilim ama hatasız veya ilah gibi görmek akilsızliktir net olarak
En çok Mustafa Kemali sever gibi yapıp arkasına sığınanlar zarar veriyor ( Disney olayı bile yeterli )

YunusOZ

80+ Bronze
Kanka Atatürk Somut Bir Varlık Sen Soyut Bir Varlığı Konuya Dahil Ediyorsun Alaka Seviyesi Saçma
Soyut bir varlık olduğu kesin mi? Değil. Senin argümanların daha saçma. Sahiplik konusunun soyut veya somut olması farklılık göstermiyor.
Soyut bir varlığında sahip olabileceği şeyler var. Somut bir varlığında sahip olabileceği şeyler var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,302
Üyeler
158,077
Son üye
bilgisizbilge
Top Bottom