Neler Yeni

Neden İslami Psikolojik Yardım Sitesi Yok?

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benim zaten sunucum var ama benim sunucu sadece birbirlerine yardım etmek isteyen insanları barındırmak üzere kuruldu. Benim dediğim hizmet gönüllü terapistlerce sağlanmalı bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nerde?

Türkiye'deki sözde kişisel gelişim kitaplarının %90'lık bir kısmı din eksenli ve her zaman için çok satanlar listesinde başı çeker. Bunun yanında sabır ve şükür temalı bolca materyale ulaşman mümkün. Üstelik şu dönemde arama yapmana bile gerek yok. Algoritmana göre direkt karşına geliyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Türkiye'deki sözde kişisel gelişim kitaplarının %90'lık bir kısmı din eksenli ve her zaman için çok satanlar listesinde başı çeker. Bunun yanında sabır ve şükür temalı bolca materyale ulaşman mümkün. Üstelik şu dönemde arama yapmana bile gerek yok. Algoritmana göre direkt karşına geliyor.
Hayır onlar yeterli değil. İslami bakış açısıyla BDT uygulanması bunun gönüllü terapistlerce uygulanması gerekiyor. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşılabilir.

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hayır onlar yeterli değil. İslami bakış açısıyla BDT uygulanması bunun gönüllü terapistlerce uygulanması gerekiyor. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşılabilir.

İşte film burada kopuyor. Çünkü Türkiye'de psikoloğa gitmek diye bir şey zaten yok. Kişi, manevi bir sıkıntı içerisindeyse eğer muhafazakâr bir coğrafyada yetişmenin verdiği telkin ile sabır etme kartını kullanıyor. Bu kartına, internette bulduğu yine din eksenli hikayelerle ve temin edebildiği kitaplarla eklemeler yaparak destesini zenginleştiriyor. Sonucunda atlatabiliyor mu? Sıkıntının büyüklüğü ve kendini kandırabildiği süre boyunca bundan kurtulabilecek şansa göre değişir. Gönüllü terapist olsa bile, teraspitte gitmeye karar vermiş bir birey çoktan ilaç tedavisi görecek seviyeye gelmiştir.

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,108
İsim
Mert Metshi
biz nerden bilelim bombos konu ne yani gidip islami psikolojik yardim sitesi mi acayim

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,754
İsim
Eren Güven

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,134
İsim
Alpaslan Çevikel
Bir kere bile camii hocalarının sma hastası bebekler için yardım topladığını görmedim oraya buraya camii açmak için para toplamak yerine sma gibi hasta olan çocukların tedavisine para toplasınlar ki görelim bakalım neyse konudan alakasız yazı yazdım kusura bakmayın

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ben global İslami bir site dedim. Niye herkes TR sorunlarına odak yapmış ?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
Kitabın ortasından konuşmuşsun reis. Bari spoiler alert koy da henüz okumamış olanlar vardır
islam konusunda cahilim ben son dönemde gözlemlediğim müslamanlarda yola çıkarak yorumumu yaptım hocam, bana doğrusunu öğretmek yerine laf atmayı seçen arkadaşlarımıza da saygılar olsun :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ehl-i Sünnet Müslümanlara ve İslam'a sakın iftira atma! Haddini bil. Ehl-i Sünnet Müslümanlar Allah rızası için insanlara yardım eder ve Emr-i Bil Maruf yaparlar.
iftira değil hocam gözlem sadece hatam varsa özür dilerim ofansif algılanmak istemem

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
islam konusunda cahilim ben son dönemde gözlemlediğim müslamanlarda yola çıkarak yorumumu yaptım hocam, bana doğrusunu öğretmek yerine laf atmayı seçen arkadaşlarımıza da saygılar olsun :D
Öncelikle bir toplumun geneli hakkında yargıya varıyorsun. Bunun karşılığında insanlardan optimist bir tavır bekleyemezsin. Bunu anlayışla karşılayacağına eminim.
Diğer taraftan içinde bulunduğun toplumsal yapılar sekülerse İslam'ı tanıyamamış olabilirsin. Bu yine senin eksikliğindir. Tanımak isteyene kapı çok :d

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
Ehl-i Sünnet Müslümanlara ve İslam'a sakın iftira atma! Haddini bil. Ehl-i Sünnet Müslümanlar Allah rızası için insanlara yardım eder ve Emr-i Bil Maruf yaparlar.
ayrıca söylediğim yazıda ofansif alıglanacak bi durum yok şahsen, insanların bir getiri sağlamayacak bir şey için kendilerini yormamayı tercih etmesi kötü bir şey değil.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ayrıca söylediğim yazıda ofansif alıglanacak bi durum yok şahsen, insanların bir getiri sağlamayacak bir şey için kendilerini yormamayı tercih etmesi kötü bir şey değil.
Bence oldukça ofansif. :)

Top Bottom