Neler Yeni

Neden iyi bir windows laptop yok

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
Bütçe
50000
Hayatımda hiç laptop kullanmadım gerek masaüstüne göre daha pahalı olması gerek ısınma, çalışırken fan sesleri,batarya gibi sorunları olmasından dolayı. Ancak artık taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var bu yüzden laptoplara bakıyorum gerek internetten gerek yakınlarımdan ama bu saydığım sorunlar macbook harici bütün laptoplarda var gibi görünüyor. Sizce 50k civarına macbook mu almalıyım (15" macbook air düşünüyorum) yoksa (eğer varsa ki) yıllar boyu sorunsuz ısınma, ses ve batarya derdi olmadan beni götürebilecek bir windows mu almalıyım? Laptop önerilerinizi bekliyorum
Not: Arada sırada oyun oynuyorum.

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arif Dağcı
Hayatımda hiç laptop kullanmadım gerek masaüstüne göre daha pahalı olması gerek ısınma ses civarı sorunları olmasından dolayı. Ancak artık taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var bu yüzden laptoplara bakıyorum gerek internetten gerek yakınlarımdan ama bu saydığım sorunlar bütün laptoplarda var macbook harici. Sizce 50k civarına macbook mu almalıyım yoksa eğer varsa ki yıllar boyu sorunsuz ısınma, ses ve batarya derdi olmadan beni götürebilecek bir windows mu almalıyım? Laptop önerilerinizi bekliyorum
Hp victus 16 tavsiye ederim youtube videolarını izle özellikle donanımarşivi son hp bictus 16 videosunda oyunda dahi 65 70 dereceyi geçmiyor aynı masaüstü gibi soğutma konusunda başın ağrımaz kasa kalitesi orta alt hoparlör orta ekran giriş seviye ama işlemci ve ekran kartı baya iyi ve ısınmıyor not acer laptop kullanan biri olarak söylüyorum

TİTAN.

80+ Platinum
Hayatımda hiç laptop kullanmadım gerek masaüstüne göre daha pahalı olması gerek ısınma, çalışırken fan sesleri,batarya gibi sorunları olmasından dolayı. Ancak artık taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var bu yüzden laptoplara bakıyorum gerek internetten gerek yakınlarımdan ama bu saydığım sorunlar bütün laptoplarda var macbook harici. Sizce 50k civarına macbook mu almalıyım yoksa eğer varsa ki yıllar boyu sorunsuz ısınma, ses ve batarya derdi olmadan beni götürebilecek bir windows mu almalıyım? Laptop önerilerinizi bekliyorum
Yanlışın var
Yıllar boyu sorunsuz götüren windos cihazlarda var

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hp victus kullanan bütün arkadaşlarım gayet memnun. 4060lı verisyonu 32k olması lazım, bakabilirsin.
Hp victus 16 tavsiye ederim youtube videolarını izle özellikle donanımarşivi son hp bictus 16 videosunda oyunda dahi 65 70 dereceyi geçmiyor aynı masaüstü gibi soğutma konusunda başın ağrımaz kasa kalitesi orta alt hoparlör orta ekran giriş seviye ama işlemci ve ekran kartı baya iyi ve ısınmıyor not acer laptop kullanan biri olarak söylüyorum
Bakacağım ama benim arkadaşım da kuzenim de laptop kullanıyor ilk başlarda sorunları yoktu ama şu an laptop soğutucusu olmadan kullanamıyorlar. Bu önerdiğiniz laptopları uzun süre bu sorunlar olmadan kullanabilir miyim?

1721

80+ Bronze
Bakacağım ama benim arkadaşım da kuzenim de laptop kullanıyor ilk başlarda sorunları yoktu ama şu an laptop soğutucusu olmadan kullanamıyorlar. Bu önerdiğiniz laptopları uzun süre bu sorunlar olmadan kullanabilir miyim?
düzenli bakım yaparsan kullanırsın diye düşünüyorum.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Onlar oyuncu dizüstü değilse kıyaslamak doğru değil hp victus 16 ile. Bunu öneririm ek olarak:

ConquerorXIV

80+ Gold
Hayatımda hiç laptop kullanmadım gerek masaüstüne göre daha pahalı olması gerek ısınma, çalışırken fan sesleri,batarya gibi sorunları olmasından dolayı. Ancak artık taşınabilir bir bilgisayara ihtiyacım var bu yüzden laptoplara bakıyorum gerek internetten gerek yakınlarımdan ama bu saydığım sorunlar macbook harici bütün laptoplarda var gibi görünüyor. Sizce 50k civarına macbook mu almalıyım (15" macbook air düşünüyorum) yoksa (eğer varsa ki) yıllar boyu sorunsuz ısınma, ses ve batarya derdi olmadan beni götürebilecek bir windows mu almalıyım? Laptop önerilerinizi bekliyorum
Oyun oynuyorsan zaten macbook tercih edilmez

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Arif Dağcı
Laptop soğutucuya gerek yok ama laptop direkt masaya temas etmemeli altında min 5 cm yükseltecek bi cisim veya stand olmalı havayı çekebilmesi için. 6 ayda bir bakımlarını düzgünce yaparsan kullanırsın. Ben 2009 da alınan acer laptopu geçen seneye kadar kullandım birkaç sorun tabii ki yaşadım ama hala kullanılabilir durumda medya vs için. Son olarak bence bi laptopa 50 k vermek yerine 35 kya laptop alıp 15 k ya ps5 veya xbox sx almak daha mantıklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu da çok güzel kaliteli ama baya fiyatı artmış 38 e kadar düşmüştü bi ara

ConquerorXIV

80+ Gold
kaliteli bir cihaz alıp 2 sene bir bakıma servisine gönderirsiniz bu masaüstü de de gecerli

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Gidip ucuzun alırsan tabi ki yıllarca götürmez. Premium ve ekeonomik andrioid telefonlarla aynı mantığa sahip. Ucuz etiniz yahnisi yavan olur mantığı.

exxus26

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Melih S
Oyun oynuyorsan zaten macbook tercih edilmez
Masaüstü bilgisayarım var zaten oyun için ama windows alırsam onu satarım sanırsam.

Laptop soğutucuya gerek yok ama laptop direkt masaya temas etmemeli altında min 5 cm yükseltecek bi cisim veya stand olmalı havayı çekebilmesi için. 6 ayda bir bakımlarını düzgünce yaparsan kullanırsın. Ben 2009 da alınan acer laptopu geçen seneye kadar kullandım birkaç sorun tabii ki yaşadım ama hala kullanılabilir durumda medya vs için. Son olarak bence bi laptopa 50 k vermek yerine 35 kya laptop alıp 15 k ya ps5 veya xbox sx almak daha mantıklı

Bu da çok güzel kaliteli ama baya fiyatı artmış 38 e kadar düşmüştü bi ara
Hocam konsol almayı düşünmüyorum steam hesabımda binlerce kaliteli oyun var zaten gerek duymuyorum o yüzden. Saydığım sorunlar olmadığı sürece fiyat çok önemli değil aslında.

kaliteli bir cihaz alıp 2 sene bir bakıma servisine gönderirsiniz bu masaüstü de de gecerli
Hocam ben eski masaüstümü 1 kere bile götürmedim hiçbir sorunu da olmadı laptopla masaüstü karşılaştırılamaz.

Gidip ucuzun alırsan tabi ki yıllarca götürmez. Premium ve ekeonomik andrioid telefonlarla aynı mantığa sahip. Ucuz etiniz yahnisi yavan olur mantığı.
Aldıkları laptoplar 30-40k hocam ne anlatıyorsun sen ki benim alacağım laptopta 50k civarı hatta fazlasına da olabilir.

ConquerorXIV

80+ Gold
Masaüstü bilgisayarım var zaten oyun için ama windows alırsam onu satarım sanırsam.

Hocam konsol almayı düşünmüyorum steam hesabımda binlerce kaliteli oyun var zaten gerek duymuyorum o yüzden. Saydığım sorunlar olmadığı sürece fiyat çok önemli değil aslında.

Hocam ben eski masaüstümü 1 kere bile götürmedim hiçbir sorunu da olmadı laptopla masaüstü karşılaştırılamaz.

Aldıkları laptoplar 30-40k hocam ne anlatıyorsun sen ki benim alacağım laptopta 50k civarı hatta fazlasına da olabilir.
Bir kere bile gotirmedim derken yaptiginiz yanlis yani parcalarin ömrünü kisaltiyorsunuz

Top Bottom