Neler Yeni

Rehber 🔋Neden Şarjlı Piller Kullanılmalı?🔋

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,541
İsim
Efe Karahan
🔋Neden Şarjlı Piller Kullanılmalı?🔋

Bugün bu konu hakkında ekonomik ve kullanım bakımından yararları hakkında yorum yapacağız.

Herkesin de bildiği üzere teknoloji devrinin getirdiği kablosuz ürünler dahili batarya veya piller ile çalışmakta.Doğal olarak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan bu ürünlerin enerji gereksinimleri sağlamak durumundayız .Buna bağlı olarak pil ve şarj edilebilir bataryaları sürekli kullanıyoruz.

Bu yazımda ise şarjlı pillerin hem ekonomik hem kullanımınından hem de çevreye yararlarından bahsedeceğim.
Alıntıyı görüntüle

✅//EKONOMİK FAYDALARI//✅
Ortalama basit bir pil bakkal,market gibi yerlerden alınırsa 2TL diyebiliriz ve 2TL'lik bir pil XBOX veya kaliteli bir kablosuz farede kullanıldığında 3 gün götürebiliyor ve kullandıktan sonra atılmak durumunda .Her 3 günde 2 adet Xbox için 1 adet de mouse için aldığımızı düşünürsek her 3 günde bir yaklaşık 6TL masrafı olacak ve aylık hesaplamasını yaparsak 60TL masrafı var diyebiliriz.Her ay 60TL vermek yerine Duracell'in Cef 14 Şarjlı Pil makinesini edinirseniz tek seferde 110TL ödeyerek hem şarj makinesini hem de 4 adet pili ediniyorsunuz ve minimum 2 yıl kullanırsınız.

2 yıllık pil gereksinimini şarjli piller ile karşılaşmanın maliyeti 110TL'iken;
2 yıllık pil gereksinimini tek sefer kullanımlık piller ile karşılarsanız yaklaşık sentetik hesaplama ile 1440 TL yapar ,bir miktarda iyimser davranalım 1000TL'ye denk geldiğini hesaplarsak neredeyse ortada 1/10 oran var .Bunun yanında şarj makinesi de yanınıza kâr kalıyor .
Ortadaki bariz fark kendini belli ediyor .
Alıntıyı görüntüle

🌍//ÇEVREYE YARARLARI//🌍

Pillerin çevreye verdiği devasa zarardan bahsedersek bu yazı uzar gider lakin miktar olarak verdiğimiz zararı 2 yıllık hesap edersek :
Şarj Edilebilen Makine ile gelen 4 adet pil +Ek olarak alınabilecek 4 adet pil totalde 8 pil vs Her ay düzenli olarak alınan pillerin yıllık toplam sayısı 720 Pil

720 Adet Pil vs 8 Pil
90÷1 oran verdiğimiz zararı ne kadar minimize ettiğimizin kanıtı.

Sonuca bakacak olursak Şarjlı piller hem daha ekonomik hem de çevreye verdiği zarar çok daha az tek kullanımlık pillerden.
Umarım yararlı olmuştur.Boş vaktimde performansları hakkında yorum yapmak adına karşılaştırma yazısı da hazırlama planım var.Talep gelirse onu da yayınlarız.
Alıntıyı görüntüle

BANXTRE SUNDU
İyi Forumlar
Hocam bende yakın zamanda şarjlı pil almayı düşünüyordum çok sağ olun. Güzel bir bilgilendirme oldu.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
Peki iş görecek ve uzun süre gidecek türden hangi ürünü önerirsiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emirhandkee @Banxtre

Kit Snicket

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Ahmed Esad Çetinkaya
ben kabloya takıyorum xbox kolunu zarar veriyor mu bilmiyorum.
bide sizin duraceller xbox ı ne kadar goturuyor tek bataryada

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Peki iş görecek ve uzun süre gidecek türden hangi ürünü önerirsiniz?
Şarj makinesi olarak CEF 14 yeterli.
Pil olarak ise önereceğim ürün Varta 2700mah piller.

ben kabloya takıyorum xbox kolunu zarar veriyor mu bilmiyorum.
bide sizin duraceller xbox ı ne kadar goturuyor tek bataryada
Az kullanımda 1 haftayı rahatlıkla çıkarıyor ama yoğun günde 5-6 saat kullanımda ise 5 gün götürüyor ortalama.

Son düzenleme:

Kit Snicket

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
Ahmed Esad Çetinkaya
Şarj makinesi olarak CEF 14 yeterli.
Pil olarak ise önereceğim ürün Varta 2700mah piller.

Az kullanımda 1 haftayı rahatlıkla çıkarıyor ama yoğun günde 5-6 saat kullanımda ise 5 gün götürüyor ortalama.
hocam bide ben direk telefon şarj eder gibi kola takıyorum kabloyu şarj olmuyo ama kol çalısıyo bunun bir zararı var mı kol için

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
hocam bide ben direk telefon şarj eder gibi kola takıyorum kabloyu şarj olmuyo ama kol çalısıyo bunun bir zararı var mı kol için
Zararı olduğunu düşünmüyorum,şarjlı piller yokken elimde pil kalmayınca ben de o şekilde kullanıyordum ama zararı olup olmadığından pek emin değilim.
Olması için herhangi bir neden yok açıkçası.

123kral14

80+ Silver
Hocam kaliteli ve doldurulabilir pillerden bir link listesi yapabilir misiniz?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Hocam kaliteli ve doldurulabilir pillerden bir link listesi yapabilir misiniz?
Yapabilirim hocam ,zaten belli başlı makineler var isterseniz linklerini bırakayım.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
Fatih
Alakasız belki ama Xbox son senelerde çok güzel şeyler yaptı ama şu pilli kol olayına bir el atmadı ya. Yapsana abi Sony gibi şarjlı.

Gelip bana onun için şarj edilebilir pil var demeyin. Onu bende biliyorum ama ayrı şekilde satılıyor. Ne anlamı var?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Alakasız belki ama Xbox son senelerde çok güzel şeyler yaptı ama şu pilli kol olayına bir el atmadı ya. Yapsana abi Sony gibi şarjlı.

Gelip bana onun için şarj edilebilir pil var demeyin. Onu bende biliyorum ama ayrı şekilde satılıyor. Ne anlamı var?
Biraz tercih meselesi ,ps kollarını şarj edip kullansan belki 1 günde biticek ama Xbox kolunu pil ile ben ortalama 4 gün şarjsız kullanıyorum.
Tabi kablo ile direk şarj etmek daha konforlu pil ile karşılaştırırsak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,875
Üyeler
140,571
Son üye
RyuLa
Top Bottom