Neler Yeni

Netspeed bağlantı sürecim.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Millenicom zamlanıp 150 TL fiyatına çıkartıldığı için, 98 TL gibi güzel bir fiyata aynı hizmeti veren Netspeed'e geçmeyi düşündüm (Referans kodu ile 12 ay boyunca 5 TL indirim yapıyorlar). Netspeed firmasını öneren @Samet ? hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle ön abonelik kayıdı oluşturdum ve bana mailden toplam 7 sayfa pdf gönderdiler çıktı alıp doldurun bize kargo ile gönderin dediler (kargo onlara ait, ücretsiz olması için kod veriyorlar).

6 Sayfa Netspeed ile sözleşmem 7. sayfa'da millenicomdan direk geçiş yapmak istediğimi belirttiğim Netspeed'e vekalet tarzı bir şey verdiğim bir sayfaydı. Kimlik fotokopisi de istiyor onunla birlikte toplam 8 sayfa tuttu.

Gönderim MNG kargo ile onların eline 1 gün içinde ulaştı ve beni arayıp sesli onay istediler ben de onayimi verdim (Yurt içi kargo kodu da veriyorlar, hangisiyle göndermek isterseniz).

Aynı gün içerisinde yaklaşık 6 saat sonra millenicom çıkış ve iptal işlemlerimi onayladı, Netspeed aboneliğim tamamen aktif oldu, yani 1 gün içerisinde kurulum yapıldı. Saha ekipleriyle bağlantım hiç olmadı çünkü Millenicomdan geçtiğim için aynı port üzerinden sadece DSL bilgilerini SMS olarak gönderdiler. Ben de Modem arayüzünden basitçe kurulumu yaptım.

100Mbps paket almıştım fakat hattıma 88Mbps downstream data rate tanımlanmış ben de destek bileti oluşturup hattım daha fazlasını destekliyor paketim neyse onu verir misiniz dedim. Beni arayıp onay istediler ve hattımın downstream data rate değerini 102mbps olarak güncellediler. SNR Margin değerini 8dB yaparak stabil bir bağlantı kurdum ve 94 Mbps download alıyorum.

Destek biletlerine ortalama 1 gün içinde dönüyorlar (İş günleri dışında 1 gün, iş günleri içerisinde aynı gün içinde ilgileniyorlar). Ben gayet beğendim firmayı hiç pişmanlığım yok, bağlantıda kopma v.b sorunlarla da karşılaşmadım. Uzun kullanım gerçekleştirdiğimde konuyu güncelleyeceğim.

Edit: DCK1XN davet kodu ile kayıt işlemlerini tamamladığınızda hem siz hem de ben 12 ay boyunca, aylık 5 TL fatura indiriminden yararlanıyoruz. (Faturayı son ödeme tarihinden önce ödemeniz gerekiyor yoksa indirim yanıyor ve ilk ay kısmen fatura çıkacağı için geçerli olmuyor).

Son düzenleme:

Tayfur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Tayfur Çolak
Benim VDSL altyapım var 84 mbps e kadar destekliyor bende en ucuz firmayı kullanmak istiyorum netspeed e güvenebilirmiyim bilmiyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: ugo.

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Semih
Bence güzel bir seçim yapmışsınız hocam. Benim de 1.5 ay oldu aboneliğim ve gerçekten memnunum. 100 Mbps paket kullanıyorum bende ve ayrıca bendede 2 günde gelip bağladılar. Hayırlı olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim VDSL altyapım var 84 mbps e kadar destekliyor bende en ucuz firmayı kullanmak istiyorum netspeed e güvenebilirmiyim bilmiyorum
Sıkıntı çıkarmayaktır emin olabilirsiniz. Ben de başvurmadan önce çok fazla araştırma yaptım. İptal ederken bir sıkıntı, fatura fazla gelmesi, herhangi bir yasal işlem vs gibi hiç bir sıkıntı görmedim açıkcası. Güvenebilirsiniz.

• Beğen

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,051
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Gayet iyi netspeed güzeldir

• Beğen

Rulep

80+ Gold
Benim de mi geçsem diye düşünüyorum turknette zam yaptı yazın yansıyacak altyapım 80 görüyor turknet Max 35 alabilirsin diyo o da ayrı mevzu ztn de 100 lük paket mi almalıyım 70-80 görebilmek için ve netspeed zam yapacak mı veya herhangi bir sorunda hızlı çözüme kavuşturuyor mı şuan turknetten memnunum 30-40 TL için rahatım bozulmasın

• Beğen

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Semih
Benim de mi geçsem diye düşünüyorum turknette zam yaptı yazın yansıyacak altyapım 80 görüyor turknet Max 35 alabilirsin diyo o da ayrı mevzu ztn de 100 lük paket mi almalıyım 70-80 görebilmek için ve netspeed zam yapacak mı veya herhangi bir sorunda hızlı çözüme kavuşturuyor mı şuan turknetten memnunum 30-40 TL için rahatım bozulmasın
Sanırım haziran ayında zam gelicek NetSpeed'e. Türk telekom zam yapacağı için NetSpeed'de etkilenir diye düşünüyorum. Sonuçta tt altyapısı kullanıyor.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Millenicom zamlanıp 150 TL fiyatına çıkartıldığı için, 98 TL gibi güzel bir fiyata aynı hizmeti veren Netspeed'e geçmeyi düşündüm (Referans kodu ile 12 ay boyunca 5 TL indirim yapıyorlar). Netspeed firmasını öneren @Samet ? hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle ön abonelik kayıdı oluşturdum ve bana mailden toplam 7 sayfa pdf gönderdiler çıktı alıp doldurun bize kargo ile gönderin dediler (kargo onlara ait, ücretsiz olması için kod veriyorlar).

6 Sayfa Netspeed ile sözleşmem 7. sayfa'da millenicomdan direk geçiş yapmak istediğimi belirttiğim Netspeed'e vekalet tarzı bir şey verdiğim bir sayfaydı. Kimlik fotokopisi de istiyor onunla birlikte toplam 8 sayfa tuttu.

Gönderim MNG kargo ile onların eline 1 gün içinde ulaştı ve beni arayıp sesli onay istediler ben de onayimi verdim (Yurt içi kargo kodu da veriyorlar, hangisiyle göndermek isterseniz).

Aynı gün içerisinde yaklaşık 6 saat sonra millenicom çıkış ve iptal işlemlerimi onayladı, Netspeed aboneliğim tamamen aktif oldu, yani 1 gün içerisinde kurulum yapıldı. Saha ekipleriyle bağlantım hiç olmadı çünkü Millenicomdan geçtiğim için aynı port üzerinden sadece DSL bilgilerini SMS olarak gönderdiler. Ben de Modem arayüzünden basitçe kurulumu yaptım.

100Mbps paket almıştım fakat hattıma 88Mbps downstream data rate tanımlanmış ben de destek bileti oluşturup hattım daha fazlasını destekliyor paketim neyse onu verir misiniz dedim. Beni arayıp onay istediler ve hattımın downstream data rate değerini 102mbps olarak güncellediler. SNR Margin değerini 8dB yaparak stabil bir bağlantı kurdum ve 94 Mbps download alıyorum.

Destek biletlerine ortalama 1 gün içinde dönüyorlar (İş günleri dışında 1 gün, iş günleri içerisinde aynı gün içinde ilgileniyorlar). Ben gayet beğendim firmayı hiç pişmanlığım yok, bağlantıda kopma v.b sorunlarla da karşılaşmadım. Uzun kullanım gerçekleştirdiğimde konuyu güncelleyeceğim.
Hayirli olsun hocam. Hizinizi dahada yukseltmelerine sevindim. 🙂

• Beğen

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabii ki de güvenebilirsiniz bağlantı sürecimi ve memnuniyetimi anlattım, bu firma güzel bir firma endişe edilecek bir firma değil. Eğer netspeed tercih edicek olursanız DCK1XN bu referans koduyla kayıt olun, benim referans kodum 12 ay boyunca tarifenize 5 TL indirim yapıyor size de bana da.

Bence güzel bir seçim yapmışsınız hocam. Benim de 1.5 ay oldu aboneliğim ve gerçekten memnunum. 100 Mbps paket kullanıyorum bende ve ayrıca bendede 2 günde gelip bağladılar. Hayırlı olsun.

Sıkıntı çıkarmayaktır emin olabilirsiniz. Ben de başvurmadan önce çok fazla araştırma yaptım. İptal ederken bir sıkıntı, fatura fazla gelmesi, herhangi bir yasal işlem vs gibi hiç bir sıkıntı görmedim açıkcası. Güvenebilirsiniz.
Teşekkürler hocam size de hayırlı olsun

Geçin hocam ben sizden daha memnundum inanın ki Millenicom zaten çok sağlam bir firmaydı ama Netspeed asla aratmıyor millenicom'u, gözlemlediğim tek eksik Millenicom SNR Margin ile v.s. hiç uğraştırmadan 80 mbps maks hız gösterilen altyapıma 95 mbps download veriyordu, netspeed'de 88mbps tanımladılar ben 100'e çıkartıp SNR ile millenicomun verdiği hizi aldım. 1 Günlük uğraş böyle düşünün. Ve evet sorun olunca çok hızlı çözüme kavuşuyor iş günleri dışında 1 gün içinde sizi arayıp destek bileti hakkında bilgi veriyorlar, iş günleri içinde aynı gün içerisinde arıyorlar veya çözüme kavuşturuyorlar. Dışında telefonla arayabileceğiniz muhattap da var.

Sanırım haziran ayında zam gelicek NetSpeed'e. Türk telekom zam yapacağı için NetSpeed'de etkilenir diye düşünüyorum. Sonuçta tt altyapısı kullanıyor.
Evet ben de öyle bir duyum aldım fakat bu zam millenicomun hunhar zamları gibi olmaz maks. 110 olur bu da verilen hizmete değer diye umuyorum.

Hayirli olsun hocam. Hizinizi dahada yukseltmelerine sevindim. 🙂
Teşekkür ediyorum hocam sizin de desteğiniz sayesinde :)

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Hayırlı olsun Ben ttnet den netspeed e geçsek kaç para ödeme yapıcaz cayma bedeli olarak

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Hayırlı olsun Ben ttnet den netspeed e geçsek kaç para ödeme yapıcaz cayma bedeli olarak
Teşekkürler hocam, şimdi şöyle ben millenicom'da taahhütsüz paket kullandığım için cayma bedeli ödemedim. Ama taahhütlü paketlerde cayma bedeli, taahhütün bitişine 1 gün kalsa bile aynı kalıyor diye biliyorum tabii siz yine de bir müşteri temsilcisiyle görüşün ve ne kadar bedel çıktığını öğrenin ona göre netspeedle görüşün ve ne kadar bedel karşıladığını sorun buna göre geçiş yapın (Başka bir adresimde vodafone fiber 24mbps kullanıyorum, onu çok kez değiştirmek istedim taahhütlü paket olduğu için sürekli müşteri temsilcisinden aldığım yanıt bu oldu). En garantisi bu olur sizin için.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
Teşekkürler hocam, şimdi şöyle ben millenicom'da taahhütsüz paket kullandığım için cayma bedeli ödemedim. Ama taahhütlü paketlerde cayma bedeli, taahhütün bitişine 1 gün kalsa bile aynı kalıyor diye biliyorum tabii siz yine de bir müşteri temsilcisiyle görüşün ve ne kadar bedel çıktığını öğrenin ona göre netspeedle görüşün ve ne kadar bedel karşıladığını sorun buna göre geçiş yapın. En garantisi bu olur sizin için.
https://www.netspeed.com.tr/kampanyalar/fiber-ultrafast-100-kampanyasi ben bunu kullanmak istiyorum ama 74 veriyorlar fiber kullanamazmıyım

• Beğen

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Ama taahhütlü paketlerde cayma bedeli, taahhütün bitişine 1 gün kalsa bile aynı kalıyor diye biliyorum
Aynen maglum firma 3 gun kalan sozlesmenin faturasini yansitti bana. 7tl 😀

• Beğen
Top Bottom