Neler Yeni

Netspeed bağlantı sürecim.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün
74 mbps VDSL hizi. Binaniza kutuyu koydularsa fiberiniz daha aktif olmamistir. Aktif olmasi icin TT yi biraz darlamaniz gerekiyor. Yoksa canlari ne zaman isterse o zaman aktif ediyorlar.
Bina da kutu falan yok komşu süper online kurmuş sadece onun kutusu var bide türk telekom fiber galiba kullanan var binamız da

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Hafta sonu evde olduğum için int daha çok lazım oluyor 1 günlük aksama önemli turknette cmt pzr fark etmiyor ilgileniyorlar fiyat çok cazip gelmezse değiştirmem gibi
Destek taleplerinden haberim yok ama musteri hizmetlerini arayip hafta ici hafta sonu farketmeksizin 7/24 teknik destek veriliyor.

CptnAktaş

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
914
İsim
Samet Mustafa Aktaş
Millenicom zamlanıp 150 TL fiyatına çıkartıldığı için, 98 TL gibi güzel bir fiyata aynı hizmeti veren Netspeed'e geçmeyi düşündüm (Referans kodu ile 12 ay boyunca 5 TL indirim yapıyorlar). Netspeed firmasını öneren @Samet ? hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle ön abonelik kayıdı oluşturdum ve bana mailden toplam 7 sayfa pdf gönderdiler çıktı alıp doldurun bize kargo ile gönderin dediler (kargo onlara ait, ücretsiz olması için kod veriyorlar).

6 Sayfa Netspeed ile sözleşmem 7. sayfa'da millenicomdan direk geçiş yapmak istediğimi belirttiğim Netspeed'e vekalet tarzı bir şey verdiğim bir sayfaydı. Kimlik fotokopisi de istiyor onunla birlikte toplam 8 sayfa tuttu.

Gönderim MNG kargo ile onların eline 1 gün içinde ulaştı ve beni arayıp sesli onay istediler ben de onayimi verdim (Yurt içi kargo kodu da veriyorlar, hangisiyle göndermek isterseniz).

Aynı gün içerisinde yaklaşık 6 saat sonra millenicom çıkış ve iptal işlemlerimi onayladı, Netspeed aboneliğim tamamen aktif oldu, yani 1 gün içerisinde kurulum yapıldı. Saha ekipleriyle bağlantım hiç olmadı çünkü Millenicomdan geçtiğim için aynı port üzerinden sadece DSL bilgilerini SMS olarak gönderdiler. Ben de Modem arayüzünden basitçe kurulumu yaptım.

100Mbps paket almıştım fakat hattıma 88Mbps downstream data rate tanımlanmış ben de destek bileti oluşturup hattım daha fazlasını destekliyor paketim neyse onu verir misiniz dedim. Beni arayıp onay istediler ve hattımın downstream data rate değerini 102mbps olarak güncellediler. SNR Margin değerini 8dB yaparak stabil bir bağlantı kurdum ve 94 Mbps download alıyorum.

Destek biletlerine ortalama 1 gün içinde dönüyorlar (İş günleri dışında 1 gün, iş günleri içerisinde aynı gün içinde ilgileniyorlar). Ben gayet beğendim firmayı hiç pişmanlığım yok, bağlantıda kopma v.b sorunlarla da karşılaşmadım. Uzun kullanım gerçekleştirdiğimde konuyu güncelleyeceğim.
gerçekten iyi hizmet veriyorlar bende netspeed kullanıyorum tek sorunum ping 5-10 ping fazla alıyorm

• Beğen
Reaksiyonlar: ugo.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Hafta sonu evde olduğum için int daha çok lazım oluyor 1 günlük aksama önemli turknette cmt pzr fark etmiyor ilgileniyorlar fiyat çok cazip gelmezse değiştirmem gibi
Hocam teknik destek bu yani mesai yapan insanlar var orada da 7/24 maalesef ilgilenemez kolay değil sanıyorum ki. Ve hani kesinti yaşamazsanız zaten teknik desteklik bir olay da olmaz. Ben destek talebinden bahsettim telefonla 7/24 destek veriyorlar zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

gerçekten iyi hizmet veriyorlar bende netspeed kullanıyorum tek sorunum ping 5-10 ping fazla alıyorm
Ben öyle bir sorunla karşılaşmadım hocam ya millenicomdan daha iyi ping değerleri hatta bir tek LoL üzerinde 3ms fark var. Gayet iyi söylediğiniz gibi.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?
Bina da kutu falan yok komşu süper online kurmuş sadece onun kutusu var bide türk telekom fiber galiba kullanan var binamız da
Hocam yazdiginizda fazla celiski var. Binada kutu yok diyorsunuz apartmanda fiber kullanan var diyorsunuz. Simdide superonline var diyorsunuz anlayamadim gercekten. Superonline sitesine girin orda bir sorgu yapin belki bahsettiginiz fiber superonlinenindir.

Birde surdan sorgu yapin TT fiber icin. Ve ss atin.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,777
İsim
Mert Can Ergün

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Site düzgün çalışmıyor
Evet düzgün çalışmıyor bende de, bu arada superonline'dan sorgulayın hocam. Superonline fiber'i başka firmalarda görünmüyor ben de yaşadım o durumu. Sadece superonline sitesindeki sorgulamalarda görünüyor eğer turkcell fiberi varsa.

Samet ?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Samet ?

evoclkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Evren Çelik
Millenicom zamlanıp 150 TL fiyatına çıkartıldığı için, 98 TL gibi güzel bir fiyata aynı hizmeti veren Netspeed'e geçmeyi düşündüm (Referans kodu ile 12 ay boyunca 5 TL indirim yapıyorlar). Netspeed firmasını öneren @Samet ? hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Öncelikle ön abonelik kayıdı oluşturdum ve bana mailden toplam 7 sayfa pdf gönderdiler çıktı alıp doldurun bize kargo ile gönderin dediler (kargo onlara ait, ücretsiz olması için kod veriyorlar).

6 Sayfa Netspeed ile sözleşmem 7. sayfa'da millenicomdan direk geçiş yapmak istediğimi belirttiğim Netspeed'e vekalet tarzı bir şey verdiğim bir sayfaydı. Kimlik fotokopisi de istiyor onunla birlikte toplam 8 sayfa tuttu.

Gönderim MNG kargo ile onların eline 1 gün içinde ulaştı ve beni arayıp sesli onay istediler ben de onayimi verdim (Yurt içi kargo kodu da veriyorlar, hangisiyle göndermek isterseniz).

Aynı gün içerisinde yaklaşık 6 saat sonra millenicom çıkış ve iptal işlemlerimi onayladı, Netspeed aboneliğim tamamen aktif oldu, yani 1 gün içerisinde kurulum yapıldı. Saha ekipleriyle bağlantım hiç olmadı çünkü Millenicomdan geçtiğim için aynı port üzerinden sadece DSL bilgilerini SMS olarak gönderdiler. Ben de Modem arayüzünden basitçe kurulumu yaptım.

100Mbps paket almıştım fakat hattıma 88Mbps downstream data rate tanımlanmış ben de destek bileti oluşturup hattım daha fazlasını destekliyor paketim neyse onu verir misiniz dedim. Beni arayıp onay istediler ve hattımın downstream data rate değerini 102mbps olarak güncellediler. SNR Margin değerini 8dB yaparak stabil bir bağlantı kurdum ve 94 Mbps download alıyorum.

Destek biletlerine ortalama 1 gün içinde dönüyorlar (İş günleri dışında 1 gün, iş günleri içerisinde aynı gün içinde ilgileniyorlar). Ben gayet beğendim firmayı hiç pişmanlığım yok, bağlantıda kopma v.b sorunlarla da karşılaşmadım. Uzun kullanım gerçekleştirdiğimde konuyu güncelleyeceğim.
super online kullanıyorum bende netspeed'e geçmek istiyorum fakat bende ki modem huawei hg658 var sizin yaptıklarınızı yapıp (benim alt yapım 69mbs destekliyor)kolayca superonlineden ayrılıp stabil 50mbs hızımı alabilir miyim türknet de öyle olmuştu geçtim herşeyimi yaptım kablolu ile denedim 69mbs dendi ama 20mbs zar zor alıyordum 15mbs stabildi acaba modemden mi kaynaklı ? bu sorun türknet için geçerli

• Beğen
Reaksiyonlar: ugo.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
super online kullanıyorum bende netspeed'e geçmek istiyorum fakat bende ki modem huawei hg658 var sizin yaptıklarınızı yapıp (benim alt yapım 69mbs destekliyor)kolayca superonlineden ayrılıp stabil 50mbs hızımı alabilir miyim türknet de öyle olmuştu geçtim herşeyimi yaptım kablolu ile denedim 69mbs dendi ama 20mbs zar zor alıyordum 15mbs stabildi acaba modemden mi kaynaklı ? bu sorun türknet için geçerli
Modeminiz VDSL destekli mi bilmiyorum ama modemden kaynaklı olacağını düşünmüyorum eğer modem vdsl destekli değil ise bu sorunla karşılaşırsınız. TurkNet'de de olabilir sorun, Netspeed firmasında anlattığım üzere bir sorun yaşamadım. Sizin de yaşayacağınızı düşünmüyorum. Modem kendime ait ASUS DSL-AC51 marka model, modemdi. VDSL destekli bir modem benim modemim, eğer size modemi superonline verdiyse netspeed vermez bilginiz olsun sebebi ise şu altyapım 69mbps demişsiniz tahminimce altyapınız vdsl olduğu için netspeed sadece fiber pakete modem veriyor, o da abonelik sonlandırıldığında modemi geri alıyor.

Top Bottom