Neler Yeni

No Signal, Anakartta Cpu Kırmızı Işık Yanıyor

TheViola

80+
Bilgili olduğunu düşündüğüm birisine götürdüm. Amd işlemcilerde bu sıkıntıyı hep yaşıyoruz dedi aynı tarif ettiğim şekli yaşadıklarını söyledi. Anakartı servise yollayıp cpu ya uygun hale getirmeleri gerekiyormuş garanti ile iletişime geçmeye çalıştım şu an öğle arasındalarmış haber alınca direk kargoya vericem
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
İzleyeceğiniz yol size kalmış tabii ki ama. Aldığınız yerden parça parça mı aldınız sistemi bilmiyorum ama orası ile bir iletişime geçin. Anakartı cpuya uygun hale getirme diye bir tabir bugüne kadar duymadım ben.

Am4 soketi Lga1151 yapmayacaklar ya sonuçta. En fazla bios update yapacaklardır başka bir müdahalede bulunacaklarını sanmıyorum fiziksel bir hasar yoksa anakartta.

Sabırsızlıkla bekliyorum sorununuzu çözüp şu sistemi kullanmanızı.

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
BEYLER DEPOLAMA OLMADAN O PC AÇILIRMI AKLIN KESİYOR MU SENİN DOSTUM ANAKARTINA CPU FAN BAĞLANTINI KONTROL ET- RAM SLOTLARINI DOĞRU TAKTIĞINDAN EMİN OL AYRICA 24 PİN BAĞLANTISI VE PSU DAN GELEN CPU POWER KABLOSU 4 PİN Mİ-8 PİN Mİ ANAKARTINDA 8 PİN CPU POWER YERİ VARSA 8 PİN OLARAK KONTROL EDİP TAK YANLIŞ TAKMIŞ OLABİLİRSİN.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,536
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
BEYLER DEPOLAMA OLMADAN O PC AÇILIRMI AKLIN KESİYOR MU SENİN DOSTUM ANAKARTINA CPU FAN BAĞLANTINI KONTROL ET- RAM SLOTLARINI DOĞRU TAKTIĞINDAN EMİN OL AYRICA 24 PİN BAĞLANTISI VE PSU DAN GELEN CPU POWER KABLOSU 4 PİN Mİ-8 PİN Mİ ANAKARTINDA 8 PİN CPU POWER YERİ VARSA 8 PİN OLARAK KONTROL EDİP TAK YANLIŞ TAKMIŞ OLABİLİRSİN.
Öncelikle o CAPSLOCK tuşunu kapat lütfen.

ELRODH

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Ahmet Murat ATEŞ
İlgilendiği Kategoriler
Pc teknik sorun-yazılm sorunları-program sorunları-parça önerileri-parça onarım-konsol ve konsol teknik problemleri-kitap-film-müzik önerileri
Instagram
@ahmetmuratates
kapattım bunu bu şekilde değilde, Yönetici olarak "@Mosfet1337 dostum-beyefendi-kardeşim CAPSLOCK açık bir şekilde forumda yazı yazmak yasaktır. bu sana bir uyarı niteliğindedir. 2. kez yaparsan forumdan ihraç-ban-yasak yersin" bu şekilde yazabilirdin döverek değil :)

Öncelikle o CAPSLOCK tuşunu kapat lütfen.
kapattım bunu bu şekilde değilde, Yönetici olarak "@Mosfet1337 dostum-beyefendi-kardeşim CAPSLOCK açık bir şekilde forumda yazı yazmak yasaktır. bu sana bir uyarı niteliğindedir. 2. kez yaparsan forumdan ihraç-ban-yasak yersin" bu şekilde yazabilirdin döverek değil :)

ABurak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Ahmet Burak Tütüncü
BIOS güncellmesi yapmıştık oysa ki.

CPU'ya hazır hale getirmek anakart'ta acaba bilmediğimiz başka bir şey mi mevcut.
Bios güncelleyemedik, flash tuşuna basıldığında 3 defa kırmızı ışık yanıp söndü. Normalde beyaz ışık yanıp sönüyor güncelleme bitene kadar

İ
İzleyeceğiniz yol size kalmış tabii ki ama. Aldığınız yerden parça parça mı aldınız sistemi bilmiyorum ama orası ile bir iletişime geçin. Anakartı cpuya uygun hale getirme diye bir tabir bugüne kadar duymadım ben.

Am4 soketi Lga1151 yapmayacaklar ya sonuçta. En fazla bios update yapacaklardır başka bir müdahalede bulunacaklarını sanmıyorum fiziksel bir hasar yoksa anakartta.

Sabırsızlıkla bekliyorum sorununuzu çözüp şu sistemi kullanmanızı.
incehesaptan aldım ürünleri garantiye yollamamı tavsiye ettiler

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Ben onu BIOS güncellendikten sonra yaptı sandım.

İnan yakın şehirler olsa 1 saniye düşünmeden gelirim ama mesafe çok uzak. İnşallah en yakın zamanda sorun çözülür.

TheViola

80+
TEL: (+90) 212 288 4230

Hocam şurası ile bir iletişime geçermisin? Msi Mh'nin numarası.

Ben kafaya taktım vallahi ya . Normalde debug cpu led. Cpu ile alakalı yakar diyor lambayı ama yurtdışı forumlar dahil baktım her bir halttan yakıyormuş o lambayı psu problemi işlemci problem bios sıkıntısı ram slot sıkıntısı.Ulaşılabilecek bir yerde olsan her türlü çözerdik sorununuda.

ABurak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Ahmet Burak Tütüncü
Ben onu BIOS güncellendikten sonra yaptı sandım.

İnan yakın şehirler olsa 1 saniye düşünmeden gelirim ama mesafe çok uzak. İnşallah en yakın zamanda sorun çözülür.
Eyvallah sağolasın dostum düşünmen yeter

Ma
TEL: (+90) 212 288 4230

Hocam şurası ile bir iletişime geçermisin? Msi Mh'nin numarası.

Ben kafaya taktım vallahi ya . Normalde debug cpu LED. Cpu ile alakalı yakar diyor lambayı ama yurtdışı forumlar dahil baktım her bir halttan yakıyormuş o lambayı PSU problemi işlemci problem bios sıkıntısı RAM slot sıkıntısı.Ulaşılabilecek bir yerde olsan her türlü çözerdik sorununuda.
mahrumiyet bölgesi değil aslında ordudayım da yardımcı olabilecek bütün arkadaşlar uzakta şanstan eyvallah ama düşünmeniz yeter. Kargoladım anakartı yolladım bi cevap gelsin hortlatırım konuyu tekrar

ABurak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Ahmet Burak Tütüncü
Konuyu takip edenler için gelişmeleri buradan aktarmaya devam edicem. Ürün şu an servise ulaştı, sıra bekliyor.

ABurak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Ahmet Burak Tütüncü
Servis anakartta sıkıntı olmadığını testlerinin yapıldığını bildirdi, anakartı geri yollamışlar. Tekrar bu sefer bir uzman yardımı ile toplayacağım, inşallah işlemci pinlerine zarar vermemişimdir. Sıkıntı ya psu da ya da işlemcide gibi duruyor

ABurak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Ahmet Burak Tütüncü
Takip eden var mı hala bu konuyu 😂

Halloldu arkadaşlar anakarttaki flash tuşuna basarak açtı adam bu kadarmış

Ekler

• image.jpg