Neler Yeni

"ntoskrnl.exe" mavi ekran hatası

therealbh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Hazar
Merhabalar. Yeni SSD aldım ve Windows'u kurdum. Bilgisayarımı açarken çok sık olamamakla beraber mavi ekran ile birlikte ntoskrnl.exe hatası alıyorum ve ardından bilgisayarım kapanıyor. Tekrar başlattığımda herhangi bir sorun olmuyor. Yük altıyken de herhangi bir problem yok. Sadece açılışta bu hatayla karşılaşıyorum. SSD'den önce böyle bir problem yaşamıyordum. SSD dışında 2 tane de HDD bilgisayarımda mevcut. Ramlerde bi problem olduğunu düşünerek ramlerimi de test ettim ancak bir sorun bulunmadı. Minidump dosyalarım ektedir. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Minidump

RAM: HYPER X FURY 3600 MHZ (8X2)
SSD: Xpg Ssd 512Gb Gen3X4 M.2 S40G
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GTX 970
Anakart: ASUS TUF B-450 PRO GAMING
İşlemci: AMD RYZEN 5 3500X

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Ulaş
İlgilendiği Kategoriler
Adobe Premiere, Adobe After Effects, Donanım, Ses ve Görüntü
RAM'leri yer değiştirip deneyin soldan 1. ve 3. kısımlarında takılı olsun eğer öyleyse 3 ile 1 arasında ramleri değiştirip tekrar deneyin. Aynı sorunu alıyorsanız tek ram çalıştırarak deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Caner Kuşçu
ekran kartı driver kurulumu
eğer kurulu ise ddu ile kaldırıp tekrar kurabilir misin ben böyle çözüm bulmuştum

therealbh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Burak Hazar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'leri yer değiştirip deneyin soldan 1. ve 3. kısımlarında takılı olsun eğer öyleyse 3 ile 1 arasında ramleri değiştirip tekrar deneyin. Aynı sorunu alıyorsanız tek ram çalıştırarak deneyin.
Dediğiniz yöntemi denedim. Sonuçları sizinle paylaşacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı driver kurulumu
eğer kurulu ise ddu ile kaldırıp tekrar kurabilir misin ben böyle çözüm bulmuştum
Güvenli modda temizleme işlemini yaptım. Tekrar kurdum. Sonuçları sizinle paylaşacağım.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,304
Üyeler
140,474
Son üye
Tenable
Top Bottom