Neler Yeni

Nvidia Driver Sorunu yardımcı olun lütfen

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
Önceden böyle bir sorun yokken yaklaşık 2 senedir bu sorunu yaşıyorum ve hiçbir yerde sorunun çözümünü bulamadım mesela X uygulaması için NVIDIA 376.33 driverini yüklemem gerekiyor a uygulaması 376.33 ile kasıyor bende 391.35 yükleyerek bu sorunu çözüyorum ama tekrar X uygulamasını kullanmak istediğimde bu sefer X uygulaması kasıyor bunun bir çözümü varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim Acer Aspire 5742g 8 GB RAM NVIDIA GT420M Intel i5 480 m BIOS sürümüm 1.30

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,129
İsim
Semih Boran
Önceden böyle bir sorun yokken yaklaşık 2 senedir bu sorunu yaşıyorum ve hiçbir yerde sorunun çözümünü bulamadım mesela X uygulaması için NVIDIA 376.33 driverini yüklemem gerekiyor a uygulaması 376.33 ile kasıyor bende 391.35 yükleyerek bu sorunu çözüyorum ama tekrar X uygulamasını kullanmak istediğimde bu sefer X uygulaması kasıyor bunun bir çözümü varsa yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim Acer Aspire 5742g 8 GB RAM NVIDIA GT420M Intel i5 480 m BIOS sürümüm 1.30
O uygulama bozuk. Birde hangi uygulama mesela o dediğiniz?

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çoğu ekran kartı isteyen uygulama ve oyun diyebilirim unreal engine kullan oyunlarda hatta açmıyor bile driver sürümünü değiştirmezsem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önceden en son sürümünü kullanıyorum driverin ve böyle bir sorun yoktu yakın zamanda başıma gelen ve beni çok rahatsız eden bir olay bu yardımcı olursanız çok sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

O uygulama bozuk. Birde hangi uygulama mesela o dediğiniz?
Yardım edebilirseniz sevinirim bu konuda

Son düzenleme:

Oonır

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Onur
m modeli ekran kartları güncelleme desteği kesildi en son sürümü bulup yüklemen gerek
benimde 820 m modelde acer dizüstü bir laptopum var dı orada biliyorum

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
m modeli ekran kartları güncelleme desteği kesildi en son sürümü bulup yüklemen gerek
benimde 820 m modelde acer dizüstü bir laptopum var dı orada biliyorum
Evet öyle ama benim sorunum çok farklı önceden en son sürümü kullanırken böyle bir durum yoktu ama son 1 senedir bu performans sorununu yaşıyorum yani bazı programlar için zorunlu olarak sürüm düşürmem gerekiyor ve bu son dönemlerde daha sık yaşanmaya başladı

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Murat Cemal
en güncel sürüm 522.22, sen bayağı geride kalmışsın sorun bundan kaynaklı bence. o donanıma destek kesildiği için yenileme vakti gelmiştir. gt 420 zaten günümüz şartları için bir hayli yetersiz

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
Evet gt420m için en son sürüm 391.35 sürümü ama dediğim gibi önceden stabildi ama ne olduysa bu son dönemde öyle değil ben bunun çözümünü araştırıyorum ama hiç bir kaynakta bulamadım bu konuda

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
Ertuğrul Bolat
Evet gt420m için en son sürüm 391.35 sürümü ama dediğim gibi önceden stabildi ama ne olduysa bu son dönemde öyle değil ben bunun çözümünü araştırıyorum ama hiç bir kaynakta bulamadım bu konuda
Hocam 2025'de windows 10 desteği bile bitecekken yaklaşık 20 sene öncesinin ekran kartını günümüz oyun ve uygulamaları ile kullanmak pek sağlıklı olmasa gerek.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
344
İsim
Murat Cemal
yani bir patch falan gelmediğine göre sorun donanımda. fiziksel bir arıza vardır ya da artık programlarda geliştiği için sizin donanım ve yazılım birleşiminiz buna yetişemiyordur. her gün yeni bir teknoloji çıkıyor yeni donanımlar üretiliyor. programlarda bunları takip ediyor haliyle sende geride kalıyorsun.
uygulamanın verdiği hatayı paylaş yeni bir konu aç belki o açıdan yardım edebiliriz ama bu konuda diyebilecek fazla bişeyim yok.

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
Sorunlardan bir tanesi dx11 ile alakalı olduğunu düşünüyorum league of legends yeni güncelleme ile dx9 dan dx11'e geçti oyunu açtığımda grafik aygıtı başlatılamadı hatası alıyorum ama benim bildiğim ekran kartı dx11 destekliyor.

Nyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Can
hocam elimde olsa zaten direk değiştireceğim ama işte yapıcak hiç bir şey yok bende bunun bir çözümünü bulmaya çalışıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Erdem Şapcı
bulamamanız olası çünkü desteği seneler öncesi kalkmış ve artık neredeyse tercih edilmeyen bir screenboard artık. Zor olur fakat bir şekilde bulunur 420 için en güncel şekli. Uğraştırır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,875
Üyeler
141,901
Son üye
blackghos
Top Bottom