Neler Yeni

Çözüldü✓ NVIDIA MI? AMD Mİ? KARAR VERMEME YARDIM EDER MİSİNİZ?

Ceasar123

80+ Silver
4070 Super ve üzerine çıkıldıkça NVİDİA alınır.
4070 ve altı ise AMD iyidir.

4070 Super veya daha fazla alan adam için RT, RR açmak ta istenilir, Nvidia Cuda da istenir diğer teknolojilerde istenir.

Ceasar123

80+ Silver
En ucuz anlamında ikisini paylaşmıştım. 7900 ün rakibi 4080 dir hocam ;)
Arkadaşlar saf kas gücü o seviyeye çıkan bir adam için bir şey ifade etmiyor.
Adam Ray Tracing istiyor, Ray reconstruction istiyor, Nvidia cuda istiyor, Broadcast istiyor. Premiumluk istiyor yani.
Sallıyorum bir video kaydı alacak adam NVİDİA CUDA yok diye kartında sıkıntı yaşamamak istiyor.
7700XT ve altı için önerin AMD gitsin.
Ama highend'e çıkan bir adama önermeyin AMD.
Bırakın saf kas olarak daha az FPS alsın.

Ama FSR 3 teki gibi görüntü kaybı olmadan yüksek fps alsın, Ray Tracing açabilsin vs. Birazda bunu düşünün.

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri
Arkadaşlar saf kas gücü o seviyeye çıkan bir adam için bir şey ifade etmiyor.
Adam Ray Tracing istiyor, Ray reconstruction istiyor, Nvidia cuda istiyor, Broadcast istiyor. Premiumluk istiyor yani.
Sallıyorum bir video kaydı alacak adam NVİDİA CUDA yok diye kartında sıkıntı yaşamamak istiyor.
7700XT ve altı için önerin AMD gitsin.
Ama highend'e çıkan bir adama önermeyin AMD.
Bırakın saf kas olarak daha az FPS alsın.

Ama FSR 3 teki gibi görüntü kaybı olmadan yüksek fps alsın, Ray Tracing açabilsin vs. Birazda bunu düşünün.
Hocam arkadaş zaten oynadığı oyunları paylaşmış. "Metin2 - Silkroad - Cs - Skill Special Force2 falan oynuyorum." Sizce 4070 ti gerek varmı?

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri
Dostum kendi paylaştığın videoda RX 7700 XT ort fps de 4070 le hemen hemen aynı, 4070 ti ekran kartına kafa tutuyor aralarında 15-20 fps var, sen kalkmış 16gb 4080 ile kıyaslıyorsun, umarım şaka yapıyorsundur :)

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Kağan UĞURLU
Dostlar;
AMD RYZEN 7 7800X3D
MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI
MSI 850W PSU
bu bileşenlere göre ekran kartını 2k monitörüm ile 4070 super ti önerdiler.
Neden AMD Raedon bir ekran kartı almayayım diye sordum kendime. Sizce ne yapmam gerekiyor?
Metin2 - Silkroad - Cs - Skill Special Force2 falan oynuyorum.
Hocam bu oyunlar için 4000 serisi çok gereksiz fakat, aaa oyunda oynarım dersen 4070 super fazlasıyla işini görür. Almışken vram kısmında 16gb olsun 2-3 yıl sonra değişmekle uğraşmayayım dersende 4070 ti super e de bakabilirsin.

Ceasar123

80+ Silver
Hocam arkadaş zaten oynadığı oyunları paylaşmış. "Metin2 - Silkroad - Cs - Skill Special Force2 falan oynuyorum." Sizce 4070 ti gerek varmı?
Amd yüksek seviyede alınabilecek bir risk değil.
Yinede 4070ti alsın daha iyidir.
4070ti dediğimiz kartta performans olarak sorun çıkarabilecek bir kart değil.
CS, Metin2 zaten rahat rahat oynatır.
Ama canı başka bir oyun çektiğinde AMD sorun yaratabilir yinede.

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri
AMD'de CS'den atıyorum 500 FPS alırsın. Sonra bir ekran kartı güncellemesi yaparlar FPS 200'e düşer. Sonra forumlarda neden benim FPS bu kadar düştü diye başlık açmaya kalkarsın. O yüzden Nvida daima daha iyi.
O zaman son driveri kaldırıp eski driveri yükler 500 fps ile devam edersin 🤷‍♂️

K4D1R0V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Kadir Diri
Amd yüksek seviyede alınabilecek bir risk değil.
Yinede 4070ti alsın daha iyidir.
4070ti dediğimiz kartta performans olarak sorun çıkarabilecek bir kart değil.
CS, Metin2 zaten rahat rahat oynatır.
Ama canı başka bir oyun çektiğinde AMD sorun yaratabilir yinede.
Hangi oyunda sorun yaratacağını merak ettim doğrusu. 12 yıl önceki ekran kartıyla BF5 te (low ayarlarda) bile akıcı bir şekilde oynuyorum. kasma donma oyundan atma filan yaşamadım hiç. BF4,BF1,COH,COH2 gibi oyunlarıda high ayarlarda akıcı bir şekilde oynadım yıllarca :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

7800 xt al bak keyfine
Hayır en ucuz 4070 ti fiyatına RX 7900 GRE var 21k hatta

Son düzenleme:

Ceasar123

80+ Silver
Hangi oyunda sorun yaratacağını merak ettim doğrusu. 12 yıl önceki ekran kartıyla BF5 te (low ayarlarda) bile akıcı bir şekilde oynuyorum. kasma donma oyundan atma filan yaşamadım hiç. BF4,BF1,COH,COH2 gibi oyunlarıda high ayarlarda akıcı bir şekilde oynadım yıllarca :)
Kankam sen bir oyunda, mesela Hogwarts Legacy
RT ULTRA açıp 4070ti super gibi rahatça oynayabilirmisin?
HAYIR çünkü AMD kartlarda Ray tracing çok kötü çalışır.
Yada sen DLSS 3 teki gibi görüntü kaybı yaşamadan, bildiğin native kalitesinde oynayıp bir yandan da yüksek fps alıp oynayabilirmisin HAYIR.
Çünkü FSR 3 daha kötü

Ben sana diyorum ki saf kas gücü highende çıkan adam için bir şey ifade etmiyor.
O seviyeye çıkan adam RT, RR, Görüntü kaybı olmadan upscaling, belirli teknolojiler, belirli uygulamalarda donanım desteği ister.
RTX 4070 Super ve üstünde kim niye AMD alsın?

Tamam RTX 4070 yada altı. RX 7700XT vs. alın. O seviyede AMD güzel.

Ama highende çıkan adam için AMD bir şey ifade etmiyor.

Mesela Pubg, Cs2 vs. bu oyunları 4070ti superde gayet rahat ve performanslı oynatır.
Ama 7900 vs. dediğimiz kartlar RT açıpda ultra ayarlarda rahat oynatamaz, isteneni vermez.

Saf kas gücünü napsın adam.

Top Bottom