Neler Yeni

Nvidia mı ? Amd mi ?

Ramtazan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Atakan karyüz
Amd ekran kartları genel olarak Nvidia'dan daha ucuz.
Örneğin: gtx 1050 ti ile rx 580 aynı fiyat.
Neden böyle ? AMD alırsam pişman olurmuyum ?
Olmazsın eğer monitöründe amd freesync destekliyosa efsane olur

Nyxs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Safa ün
amd bence bende sapphire rx 570 bi kaç ay önce güncelleme sundu iyiydi daha da iyi oldu şuan, bi çok kez araştırdım karşılştırdım diğer markalarla bana göre amd daha iyi performans ve grafik sunuyo ve hızlı gelişiyo param olunca sapphire rx 590 nitro ya yükselticem , pişman olucağın bi parça olmadığını düşünüyorum açıkcası ben, pc deki diğer bileşenlerde etkiliyeceği için uyumlu ve performansı yüksek parçalar toplarsan çok memnun kalırsın

EGEMENK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Egemen karaca
düşük bütçelerde amd daha iyi iş çıkarıyor diye biliyorum fakat bütçen fazlaysa nvdia ların yeni nesillerine bakabilirsin

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,959
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Bahsettigin iki kart arasında RX 580 daha güçlü, hatta RX 580 in bir alt modeli olan RX 570 bile GTX 1050 ti dan daha güçlü.

Ancak genel olarak bakacak olursak iki marka da oldukça iyi ekran kartları üretiyor. Şu daha iyidir diyemeyiz. Biri 1000 TL de daha iyi parçalar üretirken diğeri 2000 TL de daha iyi parçalar üretebiliyor. Önemli olan bütçe ve kullanım amacıdır. Dediğim gibi senin bütçede RX 580 en mantıklı kart.

Behram

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Abdurrahman
Nvdia. Neden nvdia bütün oyun sektörü nvdia için oyun çıkartıyor performans ve optimizasyonları hepsi nvdia kartlar için ayarlamış ancak amd nvdia daha iyi ve daha ucuza kart satabilir ancak oyun desteğini alamadıkları sürece nvdia bir üst basamaktır.

Ben bide 17 yıldır amd takıldım hep bir kaç yıl sonra kartlar yanardı bu yüzden tercihim değiştirdim. Nvdia oldu.

Top Bottom