Neler Yeni

Ofis için pc topladım. Bir bakar mısınız?

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,853
İsim
Metehan Akyalı
Pek bir farkı yok. Bu arada söylemeyi unuttum, ne kadar ofis bilgisayarı olsa da M.2 slotu işe yarayabilir, M.2 slotu gerekmez diyorsanız A320 chipsetli anakart alın geçin. Bu arada SSD biraz overkill olmamış mı? 1 TB nedir? :D
M2 gerekir mi şuanki bakış açımla gerekmez gibi ama. Bilemedim şimdi. Overkill dediğiniz sönük mü kalmış abartı mı olmuş anlamına geliyor tam anlayamadım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartına boşa para vermişsiniz ama onun dışında sistem güzel
Daha vermedim fikir danışıyorum. Öğrendim gerekmiyormuş ekran kartına. Teşekkür ederim yinede. (y)

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
M2 gerekir mi şuanki bakış açımla gerekmez gibi ama. Bilemedim şimdi.
Bilmem, size kalmış. Kurumsal anakartlarda M.2 sayısı en az 2 oluyor, ondan dedim :D.
Overkill dediğiniz sönük mü kalmış abartı mı olmuş anlamına geliyor tam anlayamadım?
"1 TB 860 QVO fazla değil mi" anlamında dedim. Eğer o kadar fazla alana gerek yoksa daha düşük bir SSD alınabilir. Veya M.2 slotlu bir anakart alıp M.2 SSD alabilirsiniz.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Fazla depolama göz çıkarmaz :p

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,853
İsim
Metehan Akyalı
ofis için pahalı ofiste sonuçta oyun oynanmayacak
Yani orasından emin değilim açıkcası. Daha uyguna ne olur ben bulamadım. Daha öncede laptop ve all-in-one kasa olarak konu açtım. Bir sonuca ulaşamadım. Ve baktıklarım arasında en uygun bunu toplayabildim. Varsa bir öneriniz açığım tabi yazarsanız sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
ozkan izmir
Yani orasından emin değilim açıkcası. Daha uyguna ne olur ben bulamadım. Daha öncede laptop ve all-in-one kasa olarak konu açtım. Bir sonuca ulaşamadım. Ve baktıklarım arasında en uygun bunu toplayabildim. Varsa bir öneriniz açığım tabi yazarsanız sevinirim.
zateen aldığınız işlemci içinde ekran kartı var apu sistem ekran kartı almanıza gerek yok yani

aynı şekilde ssd ye de gerek yok hdd yeterli bende oyun için pc var onda bile ssd ve ekran kartı yok

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
zateen aldığınız işlemci içinde ekran kartı var apu sistem ekran kartı almanıza gerek yok yani

aynı şekilde ssd ye de gerek yok HDD yeterli bende oyun için PC var onda bile ssd ve ekran kartı yok
hayır SSD Her sisteme lazım. Yoksa kansered .

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,853
İsim
Metehan Akyalı
Bilmem, size kalmış. Kurumsal anakartlarda M.2 sayısı en az 2 oluyor, ondan dedim :D.

"1 TB 860 QVO fazla değil mi" anlamında dedim. Eğer o kadar fazla alana gerek yoksa daha düşük bir SSD alınabilir. Veya M.2 slotlu bir anakart alıp M.2 SSD alabilirsiniz.
Vallahi m.2lik bir işimiz daha olmadı. Yani onu gerektirecek kadar bizi tıkayan bir durumla karşılaşmadık. Alınabilir tabi ama normal ssd her türlü işimizi görüyor. Yinede bir düşüneyim en kötü 450chipsetli tercih ederim. Ekran kartıda çıktı zaten. Fiyat daha da düştü. Depolama 1TB ihtiyaç oluyor ya. Zaten yılda her kasaya ortalama 400-500gb depolama gidiyor. 2 yılda bir yeni almak demek oluyor buda.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
Hocam sistemde zaten oyun felan oynanmayacak 3200G nin dahili grafik birimi var ekran kartı takmanıza gerek yok. OC yapılmayacak ileriye dönük sistem kurulmayacak B450 ye hiç gerek yok :D a320 anakart alın, 500W PSU yu 350 400W yapın her türlü besleyecektir.

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,853
İsim
Metehan Akyalı

aynı şekilde ssd ye de gerek yok HDD yeterli bende oyun için PC var onda bile ssd ve ekran kartı yok
Ben HDD hiç sevmiyorum. SSD olsun her sisteme lazım bence. Farkı SSD ye geçince anlarsınız. 😂
Katılıyorum. (y)

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,853
İsim
Metehan Akyalı
Hocam sistemde zaten oyun felan oynanmayacak 3200G nin dahili grafik birimi var ekran kartı takmanıza gerek yok. OC yapılmayacak ileriye dönük sistem kurulmayacak B450 ye hiç gerek yok :D a320 anakart alın, 500W PSU yu 350 400W yapın her türlü besleyecektir.
Sistemde 500W'tan aşşağı PSU bulamadım. Tek yerden tek seferde almak istiyorum birde ayrı yerden sipariş vermeyeceğim. İşlemciyi öğrendim dahili grafik birimi varmış. Ben bilmiyordum. O yüzden ekran kartını çıkarıyorum zaten. Teşekkür ederim. (y)😂

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
ozkan izmir
hem ssd ne yapcak ofiste excel kaydederken 2sn bekleyemiyomusunuz hdd de 3sn yapsın en fazla oyun kurmayacak oynamayacak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,228
Üyeler
140,619
Son üye
Nozarashi
Top Bottom