Neler Yeni

Ofis odamı nasıl gamıng room yapabilirim

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
faresiz
SİYAH PERDE Mİ? insanların göz sağlığını ve akıl sağlığını hiç mi düşünmüyorsun ?
Uzağı göremeyen gözlük kullanan yüksek güneş ışığının parıltısı ile odak ve göz yoran bir ortam olduğu ve bunlardan şikayetçi biri olarak akıl ve göz sağlığını düşündüğüm için öneriyorum zaten ! nasıl bir zararı varmış ? belirtirsen sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Derviş
Uzağı göremeyen gözlük kullanan biri olarak akıl ve göz sağlığını düşündüğüm için öneriyorum zaten ! nasıl bir zararı varmış ? belirtirsen sevinirim.
saygımı bozmak istemem ama siyah perde dışarı ile bağlantını keser biliyorsun ki. Bu da güneş ışığı almamanı sağlar ve göz sağlığını etkiler. Ayrıca sürekli siyah perdenin arkasında kalmak akıl sağlığını da etkiler. Arkadaş burada oyun oynayacağı için sürekli burada olacak hatta 4,5 saatler... Gri veya beyaz perde daha iyi olur.

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
faresiz
siyah perde aşığıyım hocam ışık girsin istemeyiz kendi evimi bile siyah yapmayı düşünüyorum full fdsjkşfdshfds
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam odanın sağ tarafındaki duvardaki perdeyi kaldırdığımızda o duvara neler eklenebilir örneğin ?
Figür olabilir onları taşıyacak bir duvar rafı felan ile uğraşmak gerek ama bütçeye göre hareket ediyorsak f/p figürler olabilir tabii korniş rayı ve led bunları kendin yapmayacaksan usta masrafını da hesaba katmak gerekiyor. Dekorotif çiçek böcek veya tahta metal plastik uygun fiyatlı farklı ürünler ile de şekillendire bilirsin

saygımı bozmak istemem ama siyah perde dışarı ile bağlantını keser biliyorsun ki. Bu da güneş ışığı almamanı sağlar ve göz sağlığını etkiler. Ayrıca sürekli siyah perdenin arkasında kalmak akıl sağlığını da etkiler. Arkadaş burada oyun oynayacağı için sürekli burada olacak hatta 4,5 saatler... Gri veya beyaz perde daha iyi olur.
7/24 Oyun oynuyorum ve içerik tüketiyorum işim ve hayatımın akışı gereği mabedim bura böyle sorunlar ile hiç karşılaşmadım zaten hava alma molası istese de istemese de verecek bu tür belirtiğin sıkıntıların hiç birisi olmayacak hatta belirttiğim gibi ışık ile gözleri daha fazla yorulacaktır. Şunu da belirtmek isterim manzara kısmını devamla kapama gibi bir zorunluluk yok odak sorunu oluşacağı için istese de istemesede kapatacaktır kendisi.

Son düzenleme:

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,656
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
hocam ne oyunu bu oda yalnızca gaming rooom olcak tasarımsal açıdan yalnızca gaming kalıcak fdkşhsfdsfd

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Derviş
7/24 Oyun oynuyorum ve içerik tüketiyorum işim ve hayatımın akışı gereği mabedim bura böyle sorunlar ile hiç karşılaşmadım zaten hava alma molası istese de istemese de verecek bu tür belirtiğin sıkıntıların hiç birisi olmayacak hatta belirttiğim gibi ışık ile gözleri daha fazla yorulacaktır. Şunu da belirtmek isterim manzara kısmını devamla kapama gibi bir zorunluluk yok odak sorunu oluşacağı için istese de istemesede kapatacaktır kendisi.
anlıyorum tabi. saygısızlık etmek istemem ama uzun vadede sıkıntı yaratabiliyor. Benim yatak odamda siyah perde var gece uyurken rahatsız etmesin diye koydum ve oda kapkaranlık oluyor bu deliliğe yol açabilir bir süreden sonra. Psikolojik sorunlar çıkartabilir. İsterse blackout yani ışığı engelleyen perde alabilir onlarda siyah işte. Işığı engelliyor arkadaşın istediği gibi de siyah. Ama ben çok tercih ve tavsiye etmiyorum tabii kendisinin bileceği bir iş. Sonuçta kendi odası. Saygı da kusur ettiysem affola.

hocam ne oyunu bu oda yalnızca gaming rooom olcak tasarımsal açıdan yalnızca gaming kalıcak fdkşhsfdsfd
O zaman siyah perde ve led ışıklandırmayla çok güzel bi şeyler yapabilirsin.

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
faresiz
anlıyorum tabi. saygısızlık etmek istemem ama uzun vadede sıkıntı yaratabiliyor. Benim yatak odamda siyah perde var gece uyurken rahatsız etmesin diye koydum ve oda kapkaranlık oluyor bu deliliğe yol açabilir bir süreden sonra. Psikolojik sorunlar çıkartabilir. İsterse blackout yani ışığı engelleyen perde alabilir onlarda siyah işte. Işığı engelliyor arkadaşın istediği gibi de siyah. Ama ben çok tercih ve tavsiye etmiyorum tabii kendisinin bileceği bir iş. Sonuçta kendi odası. Saygı da kusur ettiysem affola.

O zaman siyah perde ve led ışıklandırmayla çok güzel bi şeyler yapabilirsin.
Estağfirullah kusur yok ortada sen kendi yaşamından ben kendi yaşamım dan bir deneyim paylaşıyoruz ben belirttiğim gibi uzun saatler bilgisayar başında biri olarak bu sorunların hiç birini yaşamadığımı belirttiğim gibi beni dış etkenler daha tilt ve ayar ediyor hiç birini görmemek zaten olayın aslı yoksa alır laptopu dışarıda oynarım bir ton çakalın ve onların işgüzarlıklarının tatavalarından uzak kalmak için bu odalara tıkışıyoruz. Şunu da belirtmek isterim zaten arkası kapanacağı için kapı tarafını görecek yine bir eksisi olmayacak hatta yine belirtiyorum ışık kesileceği için odak daha net olacak kısaca tartıştığımız konuda boş bir konu.:D

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Derviş
Estağfirullah kusur yok ortada sen kendi yaşamından ben kendi yaşamım dan bir deneyim paylaşıyoruz ben belirttiğim gibi uzun saatler bilgisayar başında biri olarak bu sorunların hiç birini yaşamadığımı belirttiğim gibi beni dış etkenler daha tilt ve ayar ediyor hiç birini görmemek zaten olayın aslı yoksa alır laptopu dışarıda oynarım bir ton çakalın ve onların işgüzarlıklarının tatavalarından uzak kalmak için bu odalara tıkışıyoruz. Şunu da belirtmek isterim zaten arkası kapanacağı için kapı tarafını görecek yine bir eksisi olmayacak hatta yine belirtiyorum ışık kesileceği için odak daha net olacak kısaca tartıştığımız konuda boş bir konu.:D
Bence bu konu insanına göre değişir. Kimi vardır siyah renk sever kimi beyaz renk aydınlık sever. Kimi dışardan ses gelsin güneş gelsin diğeri gelmemesini ister. Doğru sizin dediğiniz gibi tartıştığımız boş bir konu. Arkadaş gaming room için led taksa 2,3 oyun posteri eklese çok güzel olur. @TeknoPiyon bunu yaparsan odanın fotoğrafını çekip atmanı isterim ilerde merak ettim nasıl olacak diye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Melih Baygör
hocam merhaba, duvarın olduğu tarafa masanı koyup masanın üstüne de tv ekleyebilirsin. dış cam önüne simülatör falan kullanıyorsan direksiyon sistemi ve ekran eklenebilir. figür için de oraya raf sistemi eklenebilir. camlara siyah perde gelebilir. iç mekanda masa altına rgb aydınlatma, oda köşelerine ışık ekleyebilirsin.

Kameranın olduğu tarafa doğru da projeksiyon cihazı ve perdesini eklersin, karşısına rahat koltuk koyup film vs izleme şansın olur.

Ekler

• Best-Gamer-Room-Layout-for-Competitive-Gamers.jpg
    Best-Gamer-Room-Layout-for-Competitive-Gamers.jpg
    72.6 KB · Hit: 31

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,618
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Valorant ve LOL odaklı bir oda düşünüyoruz bu yüzden nasıl ilerlemeliyim sizce ürün linki varsa aklınızda verebilir misiniz?

klimanın olduğu kısım sanırsam yün ve bina yönetiminin onayını almak çok zor olcaktır onun dışında neler yapabiliriz
Sesi sönümlemesi adına kartonpiyerler yapıştırabilirsiniz Sinemalarda olanlardan mesela
sonrasında Arkaya iki tane çubuk Işık alabilirsiniz Cam önünü çiçeklerle vs renklendirebilirsiniz Led çekebilirsiniz gözü yormayacak şekilde yapışkanlı olanlardan hem şık gözükür hem ileride çıkartmanız gerekirse sıkıntısız çıkartırsınız

Subzero61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Hasan Basri Engin
Valorant ve LOL odaklı bir oda düşünüyoruz bu yüzden nasıl ilerlemeliyim sizce ürün linki varsa aklınızda verebilir misiniz?

klimanın olduğu kısım sanırsam yün ve bina yönetiminin onayını almak çok zor olcaktır onun dışında neler yapabiliriz
Kartonpiyerle kapatılabilir

Bide arkadaşlar birsürü öneri vermiş ama bütçe 12k olduğu için çoğu için bütçe yetmeyebilir ama siyah perde konusuna katılıyorum arkaya yakışır

Buna benzer bişey alınıp duavara asılabilir mesela

Yada böyle ürünlerde duvara asılabilir bence gayet hoş ürünler

Son düzenleme:

jotif

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Serdar SARI
Selamlarr 12000 TL bütçeye sahibim ve ofisteki odamı gamıng room yapmayı planlıyorum 2 monitör ve kasam var mouse klavye ve kulaklık haricinde odamı güzelleştirmek için neler önerirsiniz tamamen gamıng odaklı olacağı için her şeye açığım. Ofis odamı aşağıda bulabilirsiniz desteklerinizi bekliyorum

Alıntıyı görüntüle
Aga bu millet nereye gidiyor ne kadar boş beleş iş kardeş o kadar mı paraya nefret ettin Gaming room nedir be insan zengin olabilir ama bence parayı ne kadar zengin olsa da çöpe atmamalı bunların hayata bir faydası yok bana da kızan çok şimdi ben böyle millete yazıyorum ama sırf sizin gibi boş adamların hayatını inceleyip ibret almak için üye oldum ama bırak ibret almayı içimi ürperti sardı biri çıkar 180k pc der biri 80k ekran kartı alır biri kasayı pavyona dönüştürmek için rengarenk fanlara dünya para verir biri çıkar 70k pc toplar ama dar boğaz yapıyor der valla şaşılacak iş yarın ülkede kaos çıkca parası olan kaçar kurtarır kendini sizi de o pavyon tuning kasalarınız kurtarır artık aklınızı başınıza alın elin gavuru takmış sizi halaya ne ürün çıkarsa alıyorsunuz la bir pc de 4k oynasan ne 2k oynasan ne oyna full hd yeter va panel olsa ne ips olsa ne alayı dalavere kısacası gerçi 80-90k telefona para veren millete neyi anlatıyorsak ama bunları okuyup ileriki yaşlarda ulan delinin biri vardı gülmüştük adam haklıydı dersiniz bir gecede deprem olur yer gök birbirine girer bir kalkışma olur dımdızlak kalırsınız burası Türkiye biz her zaman tehtit altındayız bunu anlayın artık Allah akıl fikir versin özellikle odayı rengarenk bir havaya sokmaya niyetli arkadaş. Gaming room muş bak hele yok nargile salonu

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
muhammet
Bana kalırsa bu odaya ilk önce ses süngeri döşerdim. Duvarlar falan hep kaplanırdı. Sonrasında gaming masa adı altında satılan bazı ürünler var, fiyat tuzlu geldiyse normal masa da olur. Yeter ki ayağı sallanmasın, kenarları rahatsız etmesin. Masa duvara dayalı duracaksa ayağa gerek yok. Duvardan askılı bir ürün de iş görebilir. Monitörlerde vesa desteği varsa çifte monitör kolu alırdım. Masanın üstüne güzel desenli bir mousepad attınmı gaming havasını zaten alırsın. Geri kalanı ışıklandırma, led şerit vs ile çözülür.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,656
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Aga bu millet nereye gidiyor ne kadar boş beleş iş kardeş o kadar mı paraya nefret ettin Gaming room nedir be insan zengin olabilir ama bence parayı ne kadar zengin olsa da çöpe atmamalı bunların hayata bir faydası yok bana da kızan çok şimdi ben böyle millete yazıyorum ama sırf sizin gibi boş adamların hayatını inceleyip ibret almak için üye oldum ama bırak ibret almayı içimi ürperti sardı biri çıkar 180k pc der biri 80k ekran kartı alır biri kasayı pavyona dönüştürmek için rengarenk fanlara dünya para verir biri çıkar 70k pc toplar ama dar boğaz yapıyor der valla şaşılacak iş yarın ülkede kaos çıkca parası olan kaçar kurtarır kendini sizi de o pavyon tuning kasalarınız kurtarır artık aklınızı başınıza alın elin gavuru takmış sizi halaya ne ürün çıkarsa alıyorsunuz la bir pc de 4k oynasan ne 2k oynasan ne oyna full hd yeter va panel olsa ne ips olsa ne alayı dalavere kısacası gerçi 80-90k telefona para veren millete neyi anlatıyorsak ama bunları okuyup ileriki yaşlarda ulan delinin biri vardı gülmüştük adam haklıydı dersiniz bir gecede deprem olur yer gök birbirine girer bir kalkışma olur dımdızlak kalırsınız burası Türkiye biz her zaman tehtit altındayız bunu anlayın artık Allah akıl fikir versin özellikle odayı rengarenk bir havaya sokmaya niyetli arkadaş. Gaming room muş bak hele yok nargile salonu
Hocam kusura bakmayın sizin dediğinize kesinlikle katılmıyorum böyle bir projem vardı ve elimde bütçe var parayı neye harcayacağım tamamen bana kalmış bir şey buna karisamazsiniz ayrıca cebimden para dahi çıkmayacak yurtdışı ödemeli olacak her şey istersem odayı nargile salonuna da döndürürum bu bana kalmış öneri istedim yaptığınız yorum kesinlikle kabul edilebilir değil.

Top Bottom