Neler Yeni

Okulda dert oldum ne yapmalıyım?

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
604
İsim
Muhammed emin efe
Selam dün cuma günü tartışma yaşadım okuldaki beden öğretmeni ve müdür yardımcısı ile. Olay şu şekilde: Benim saçım uzun ve 1 haftadır böyle okula gidiyorum. Teneffüs oldu arkadaşlarımla bahçede dolaşıyorduk, nöbetçi beden öğretmeni de 'şış gel lan buraya' dedi ben de gittim. Kafandaki nedir çabuk çıkar ded. İ ben de lastik dedim, çıkar onu dedi. Ben de hocam çıkartamam şu an teneffüsteyim çıkartamam dedim. O da fotoğrafımı çekti. Ondan sonra beni idareye götürdü fakat müdürün odasında birileri olduğu için beni şikayet edemedi. Ondan sonra babamın numarasını istedi ben de annemin numarasını verdim, annemle konuştu yasak bu diye. Annem de beni savundu.

Ondan sonra 10 mu 11 sınıf mı onlarla ilgilen müdür yardımcısının odasına götürdü, orada da hocam bu arkadaş kafamdaki tokayı çıkarmayacağım diyor kuralları çiğniyor dedi. Ben de güzel bir dille bu yasağın kalktığını dile getirdim fakat sen nereden biliyorsun sen hoca mısın vs bir şeyler dediler. Ben de hocam bu yasak yönetmenliğin kaçıncı maddesinde geçiyor dedim, cevap vermedi. Ondan sonra cevap veremeyince sinirlendiler sen hocalarınla nasıl böyle konuşursun saygısız vs dediler. Müdür yardımcısı da bana 'cahil','ergen','kudurmuş' gibi laflar etti saçım yüzünden de bayağı dalga geçtiler. Bilişim sınıfı bu kadar düştü mü dediler.

Tutanak vs tutacağım dediler oradan da müdür yardımcısı ayrıca ben disiplin kurulunu toplayacağım seni disipline vereceğim, hatta bizzat ben de başında duracağım dedi. Ondan sonra gidebilirsin dediler ben de gittim. Sınıf hocam da git özür dile evrağını işleme sokmasınlar, bin tane şeyle uğraşırsın dedi. Yasal olarak sen haklısın fakat uzatma dedi. Kafalarına göre yasa uyduruyorlar dedi. Beni disipline verdikleri şikayet ise saygısızlık yapmışım yönetmenliğin kaçıncı maddesinde geçiyor dediğim için. Ben de gittim özür diledim uğraşmak istemedim ama hakkımda olan tutanak ve disiplin halen devam ediyor mu bilmiyorum sizce ne yapmalıyım?

Hafta sonu MEB açık değilmiş sanırım o yüzdende bir şey yapamadım sizce ne yapmalıyım? Şikayet etmeli miyim ayrıca disipline verdikleri konu bile iftira sizce ne yapmalıyım? Ayrıca bizzat müdür yardımcısını şikayet etmek istiyorum. Okuldaki bütün hocalar beni konuşuyor.
Dostum muhtemelen okul kamerasının gördüğü bir yerde zorla fotoğrafını çekti. Sen Cimer'e yaz. Ayda bir kameralar vs sıfırlanıyorsa görüntü gitmeden halletsinler.

gtr34

80+
Ailen arkanda olduktan sonra hiçbir şeyden korkma ne kadar yetkili kurum varsa başvur. Hakkını ara umarım hocalar gelip senden özür dilemek zorunda kalır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,853
Üyeler
141,348
Son üye
Krino6
Top Bottom