Neler Yeni

Opera Güvenilir mi ?

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,862
İsim
Kemallettin Kubat
Bende de 8gb ram var,saydıklarının hepsini kullandım,en ideal ve hızlı olanı Chrome,ram kullanımı da normal.
Evet normal...
Ayrıca en hızlı tarayıcı Firefox.
En ideal olanda Edge bana göre.

Ekler

• gdsa.PNG
    gdsa.PNG
    8.9 KB · Hit: 61
Son düzenleme:

muskA

80+ Silver
Evet normal...
Ayrıca en hızlı tarayıcı Edge.
Edge'nin chromium tabanlı olması güzel,fakat siteler açılırken çok yavaş yükleniyor,bu yüzden bana kalırsa en hızlısı Chrome.

Hamit Altıntop

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,862
İsim
Kemallettin Kubat
Edge'nin chromium tabanlı olması güzel,fakat siteler açılırken çok yavaş yükleniyor,bu yüzden bana kalırsa en hızlısı Chrome.
Her sitede her tarayıcı farklı zamanlarda yükler siteyi.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
809
İsim
Ahmet Aydın
Uzun süredir Edge kullanıyorum. Chrome'dan daha az zorluyor bilgisayarı. Ayrıca chrome eklentilerini de direk kullanabiliyorsun.

Yılan Serdar 3T

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Opera'ya güvenli diyen de ne bileyim :D. Gizlilik öncelikliyse hız ve kaynak tüketimi de iyi olsun dersen Microsoft Edge'den geçip çok daha iyi olduğunu düşündüğüm Mozilla Firefox öneririm.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Hayır değil. Verilerinizi III. şahıslarla paylaşıyor. Şu an için tercih edebileceğiniz en güvenli iki alternatif Brave ve Firefox.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Evet normal...
Ayrıca en hızlı tarayıcı Firefox.
Ne boş sallamışsın yahu. Firefox gitsin kumda oynasın hız konusunda, yıllardır Chromium altyapısını bir kez bile geçememiş ama verimlilik konusunda yanına yaklaşılmayan gizlilik odaklı ama otoriter yapısı sebebiyle bunda bile güveni sağlayamayan Mozilla şirketine geçmiş tarayıcıdır Firefox, şu anki tek avantajı gelişmiş ayarlar ve eklentileridir ki kullanılması için yeterli sebep.

Edge, Chromium altyapısı üzerine kurulmuş ve Google'un kırpılmış piyasadaki en hızlı tarayıcıdır bir iki ayar ile.

Opera, güvenlidir ancak gizli değildir. Sizin hakkınızda kendisi için kişisel veri toplar, direkt satış yapmaz sadece Çin için kişisel olarak verilerinizi toplar ve işlenmesine izin verir. Açıklarla dolu demişsin, bul da hackle bakalım ne kadar ödül verirler sana. Onca kullanıcısı var ezbere konuşmayın, Chromium altyapısında sorun olmadıkça Opera'da da olmaz ki Chromium altyapısında sorun olsa Chrome, Brave, Edge, Vivaldi bilmem ne hepsinde açık oluşur.

Güvenlik konusunda hepsi eşittir, önemli olan sizin ne aradığınız.

Ben Firefox kullanıyorum ama ESNI ayarına kadar yaparak. Her yerde Firefox kullanmak isterdim ancak telefonda Bromite(DoH aktif)/ Ungoogled Chrome fork'u da var + Firefox takılıyorum. (ESNI vardı, şimdilerde nightly sürümünde var sadece sanırım, onun yerine HTTPS everywhere'e güveniyorum, kendi içinde olan çok işlevsel gelmiyor.)

Chromium tarayıcılar arasında sanırım gizlilik konusunda sıralama şöyle; Brave > Edge > Opera ≥ Chrome.

Davut P.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
Davut Pirinç
İlgilendiği Kategoriler
Video oyunları , Oyun cihazları , Oyuncu aksesuarları , Telefon ve dahası .
Instagram
davutt.p
Steam
steamcommunity.com/id/davuttp
Facebook
Davut
Twitter
Dp96804964
Discord
𝔻avut P.#8098
Reddit
DavutP57
Merhabalar, Chrome kullanmak istemiyorum çok RAM yiyor. Edge güvenilir değil diye duydum tam bilmiyorum. Peki Opera güvenilir midir ? Opera da güvenilir değilse hangi internet tarayıcısını önerirsiniz ? 8 GB RAM bulunduğu için bilgisayarımda az RAM yiyen uygulama önerirseniz sevinirim.
Evet tabiiki ve ayrıca kendi VPN i olmasıda çok iyi bir özellik

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,198
Üyeler
145,125
Son üye
LosdStrafe
Top Bottom