Neler Yeni

Çözüldü✓ Oyun oynarken ekran gidiyor

Cerade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Serdar Akyaka
Sa arkadaşlar, oyun oynarken bazen görüntü gidiyor. Bu olduğu zaman fanlar bir anda son hız çalışmaya başlıyor. Bir süre sonra da reset atıyor. Sıcaklıkla ilgili değil çünkü bu olduğunda cpu 55, gpu 70 dereceydi. Memtest86 yaptım ve hiçbir hata çıkmadı. Psu yetmiyor diyecem ama o da imkansız. Ryzen 7500f ve Rtx 4070 Super kullanıyorum. Sistem tahminen 350w falan çekiyordur.

Kullandığım psu bu.

Güncelleme: Sorunu çözdüm arkadaşlar. İnternette araştırma yaparken bir arkadaş oyuna girmeden önce FreeSync'i kapatıp açtığını ve sorunun çözüldüğünü yazmış. Ben de her oyuna girmeden önce Nvidia denetim masasından G-Sync'i kapatıp açtım ve sorun çözüldü. 1 haftadır sabahtan akşama kadar Rdr 2 oynuyorum ve hiç kapanmadı.

Son düzenleme:

Cerade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Serdar Akyaka
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olay Günlüğünde Kernel Power 41 hatası gözüküyor. İnternette psu kaynaklı denmiş ama ben bilgisayarı 12 saat yükte bırakmama rağmen hiçbir sorun olmamıştı. Hem cpu hem de gpu'yu zorlayan bir program kullanmıştım. Çok ilginç gerçekten.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Süleyman Aydın
Msı afterburner ile gpu ya ayar çek dostum. Anlık oc yapınca ekran kartı hızı yükseliyor ve hataya düşüyor. 3090 var kardeşimde benzer sorun vardı Msı afterburner ile çözdük.

Cerade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Serdar Akyaka
Msı afterburner ile gpu ya ayar çek dostum. Anlık oc yapınca ekran kartı hızı yükseliyor ve hataya düşüyor. 3090 var kardeşimde benzer sorun vardı Msı afterburner ile çözdük.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Deneyeceğim.

Cerade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Serdar Akyaka
Sorun çözüldü.

Top Bottom