Neler Yeni

Oyun oynarken RTX 3060 Ti sistem reset atıyor

Joviants

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onur Emre BAKIR
Bilgisayarda normal internette takılırken, YouTube, Twitch açıkken reset atmıyor oyunlara girdiğim zaman belli bir süre sonra reset atıyor. Isınmadan kaynaklı değil programla kontrol ettiğimde 69 derece civarında gözüküyor. Gerekli testler yaptığımda ekran kartı, işlemci, RAM ve SSD testleri sonucunda hiçbir sorun gözükmüyor. Ama FurMark testi yaptım hiç sorun çıkmadı testi kapattığım anda reset attı. Olay görüntülüyücüsünden baktığımda Kernel Power 41 hatası alıyorum. OC veya MHz hızı arttırma olaylarını da yapmadım. PC yeni hazır sistemdir. Tekrardan formatladım temiz kurulum yaptım aynı olaylar devam etmektedir.

Aynı hatayı alan bir arkadaş UPS değişince sorun çözülmüş. Hatayı ararken OCCT 6.2.0 sürümüyle test etmiş ve reset atmış bilgisayarı. Bende denedim şimdi 15 dakika çalıştırdım hata vermedi. Testi sonlandırdım ve reset attı bilgisayar.

RAM: Kingston 8GB FURY Beast RGB 3200 MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram 2 adet
SSD: GoodRam 1TB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD
Ekran kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 2
Anakart: GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VG
İşlemci: AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
PSU: Thermaltake TR2 S 650W

Alperen71

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
720
İsim
Alperen Çetin
Sizin yapabileceğiniz bişey yok hocam. Psu arızalı gibi duruyor. Garantiye gönderin

Joviants

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Onur Emre BAKIR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi itopyadan satın aldım. 2 kez garantiye yolladım fakat 2 gün denendi sorun çıkmadı diyerek geri gönderdiler.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,084
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Tüketici hakem heyetine başvurun
Sistemi itopyadan satın aldım. 2 kez garantiye yolladım fakat 2 gün denendi sorun çıkmadı diyerek geri gönderdiler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüketici hakem heyetine başvurun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,135
İsim
Emre Zengin
Bilgisayarda normal internette takılırken, YouTube, Twitch açıkken reset atmıyor oyunlara girdiğim zaman belli bir süre sonra reset atıyor. Isınmadan kaynaklı değil programla kontrol ettiğimde 69 derece civarında gözüküyor. Gerekli testler yaptığımda ekran kartı, işlemci, RAM ve SSD testleri sonucunda hiçbir sorun gözükmüyor. Ama FurMark testi yaptım hiç sorun çıkmadı testi kapattığım anda reset attı. Olay görüntülüyücüsünden baktığımda Kernel Power 41 hatası alıyorum. OC veya MHz hızı arttırma olaylarını da yapmadım. PC yeni hazır sistemdir. Tekrardan formatladım temiz kurulum yaptım aynı olaylar devam etmektedir.

Aynı hatayı alan bir arkadaş UPS değişince sorun çözülmüş. Hatayı ararken OCCT 6.2.0 sürümüyle test etmiş ve reset atmış bilgisayarı. Bende denedim şimdi 15 dakika çalıştırdım hata vermedi. Testi sonlandırdım ve reset attı bilgisayar.

RAM: Kingston 8GB FURY Beast RGB 3200 MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram 2 adet
SSD: GoodRam 1TB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe SSD
Ekran kartı: GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB GDDR6 2
Anakart: GIGABYTE B450M H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 VG
İşlemci: AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
PSU: Thermaltake TR2 S 650W
RAM'lerinin yerini değiştirebilir misin?

Top Bottom