Neler Yeni

Oyun yapımı,kodlama hakkında genel bir sorum var

bloerx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yiğit Cihan
Merhabalar öncelikle kodlama dillerini öğrenmek ve basitte olsa mobil ya da pc icin oyun yapmak istiyorum tabii ki bunun icin önce kod bilgisi lazım ama hangisinden baslamalıyım hangi yolları izlemeliyim bilmiyorum birde unity icin hangi kodlama programı lazım

Rovalian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Kaan
Unity için kodlama programına gerek yok diye biliyorum

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
Sana tavsiyem C#(C Sharp) öğrenmen Unity nin C# a tam desteği var ve kolay bir dil etkili işler başarabilirsin. Bence Unity kullanmak için kesinlikle Kodlama dili bilmek gerek. Hazır Sürükle bırak şablonlarla bir yere varabileceğinizi sanmıyorum. C# öğrenmek için sanal kurslara başvurmanı tavsiye etmem üzerine düş yabancı ve türkçe kaynaklardan araştırma yap. Youtube projelerine bak. C# ile hem oyun hemde Visual Studio ile uygulama yazabilirsin. Ben c# ı kaptım daha da gelişicem diyorsan C++ ile unreal engine a geçiş yap sonra kim tutar seni ama ben hala daha unity nin çok yeterli olduğunu düşünüyorum.

bloerx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yiğit Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sana tavsiyem C#(C Sharp) öğrenmen Unity nin C# a tam desteği var ve kolay bir dil etkili işler başarabilirsin. Bence Unity kullanmak için kesinlikle Kodlama dili bilmek gerek. Hazır Sürükle bırak şablonlarla bir yere varabileceğinizi sanmıyorum. C# öğrenmek için sanal kurslara başvurmanı tavsiye etmem üzerine düş yabancı ve türkçe kaynaklardan araştırma yap. Youtube projelerine bak. C# ile hem oyun hemde Visual Studio ile uygulama yazabilirsin. Ben c# ı kaptım daha da gelişicem diyorsun C++ ile unreal engine a geçiş yap sonra kim tutar seni ama ben hala daha unity nin çok yeterli olduğunu düşünüyorum.
peki c# öğrenmeden daha basit dilleri öğrenmek daha mantıklı değil mi yoksa direk c# başlıyayım

leqraw

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Abdur Rezzak
peki c# öğrenmeden daha basit dilleri öğrenmek daha mantıklı değil mi yoksa direk c# başlıyayım
Çoğu kodlama dilinin mantığı aynı gibidir. Python en kolayı ancak oyun kodlamasında işe yarıyor mu bilemiyorum.

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
C# çok zor bir dil değil pythona çok benzeyen ama kendi dili olan bir oyun motoru vardı ama tam hatırlamıyorum. PC ye res atmam gerek klavye bir sorun var. Hatırladım GoDot engine fakat çok bilinmiyor ve türkçe kaynağı yok. Bence C# öğren ve unity ye yoğunlaş. C# ın eğitim videolarını direk izleyerek başladığımda çok zor geldi fakat Visual Studio Community indirip hem uygulama yazıp hem kodlama mantığını öğrenince gelişmek daha kolay oluyor

bloerx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Yiğit Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
C# çok zor bir dil değil pythona çok benzeyen ama kendi dili olan bir oyun motoru vardı ama tam hatırlamıyorum. PC ye res atmam gerek klavye bir sorun var. Hatırladım GoDot engine fakat çok bilinmiyor ve türkçe kaynağı yok. Bence C# öğren ve unity ye yoğunlaş. C# ın eğitim videolarını direk izleyerek başladığımda çok zor geldi fakat Visual Studio Community indirip hem uygulama yazıp hem kodlama mantığını öğrenince gelişmek daha kolay oluyor
peki günde 1 1.30 saat ayırmayla kaç ayda öğrenirim c# yi

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,238
İsim
........
Sana tavsiyem C#(C Sharp) öğrenmen Unity nin C# a tam desteği var ve kolay bir dil etkili işler başarabilirsin. Bence Unity kullanmak için kesinlikle Kodlama dili bilmek gerek. Hazır Sürükle bırak şablonlarla bir yere varabileceğinizi sanmıyorum. C# öğrenmek için sanal kurslara başvurmanı tavsiye etmem üzerine düş yabancı ve türkçe kaynaklardan araştırma yap. Youtube projelerine bak. C# ile hem oyun hemde Visual Studio ile uygulama yazabilirsin. Ben c# ı kaptım daha da gelişicem diyorsan C++ ile unreal engine a geçiş yap sonra kim tutar seni ama ben hala daha unity nin çok yeterli olduğunu düşünüyorum.
c# ve kolaylık hmm :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Baran Şahin
Merhabalar öncelikle kodlama dillerini öğrenmek ve basitte olsa mobil ya da pc icin oyun yapmak istiyorum tabii ki bunun icin önce kod bilgisi lazım ama hangisinden baslamalıyım hangi yolları izlemeliyim bilmiyorum birde unity icin hangi kodlama programı lazım
Yeni başladıysan C# öğren

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K

Ömer 34242432

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Ömer Fasd
C++ başlangıç için ideal
Cok yanlis bilgi vermissiniz lutfen bu konularda yorum yapmayin.
Unity icin C# lazim, C# ogrenmek icin ise kodlama mantigini oturtmak gerek python ile baslayip temelleri ogrendikten sonra C# gecebilirsiniz ustteki @Rovalian adli arkadasin yazdigi bilgilerin hepsi yanlis. Iyi forumlar

Top Bottom