Neler Yeni

Oyunlarda neden türkçe dil desteği yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
deniz berke
beyler sorum açık ve net Oyunlarda neden türkçe dil desteği yok firmalar o yamanın ücretinin kaç ve kaçını kazanıyorlar uğraşmamak için deseler harhangibi bir amatör çeviri ekibine türkiyede 3000 TL ateşleseler kabul edilir zaten bunlar bu işi keyfine yapmıyor mu hem keyif alacağım hem para düşüncesiyle direkt girişirler bu işe dublajında çok maliyeti olduğunu düşünmüyorum profösyönel bir dublaj ekibine max 50K verseler türkiyede hangi ekip yapmaz bunu?
konu şöyle aklıma geldi epıck games controlu verdi,bende ingilizcesi olan birisi değilim yazdım tr yama indir diye indirdim o an kafama geldi bu soru tekrardan
bana söyleyin dostlar bu adamlar 100binlerce satmıyormu oyunları tr dil getirseler ne kaybederler belki 100bin olan satışları 200-300 bile olabilir
bir parantez açayım diyelim kar etmedikleri için getirmiyorlar peki getiren nasıl getiriyor cdprojekt red,riot games,epik games,şimdi saymayayım ama birsürü firma var oyunlarına türkçe getiren
bir sorum daha olacak firmaları tür
desteksiz.png
kçe dil getirmeleri için nasıl ikna edebiliriz?

RecepİvedikFanTR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
465
İsim
Recep İvedik
orjinal satın almadıkları için para kazanamıyolar bu nedenle en çok satan ülkelere dil desteği geliyo

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
ülkede nerdeyse hala oyun satın alma kavramı tam oturmadı. z kuşağı olarak bu oyunlara para vererek alma kavramını oturtturursak türkçe dil desteği gelir. forumda 2 3 güne bir ücretsiz oyun postu açılıyor. crackli oyunlar oynayanlar çok fazla....

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,819
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
ülkede nerdeyse hala oyun satın alma kavramı tam oturmadı. z kuşağı olarak bu oyunlara para vererek alma kavramını oturtturursak türkçe dil desteği gelir. forumda 2 3 güne bir ücretsiz oyun postu açılıyor. crackli oyunlar oynayanlar çok fazla....
260tl olan oyunu nasıl alsınlar bugün Ratchet & Clank aldım 620tl felandı içim sızladı

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
Discord
Twins R32#0331

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,819
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
Discord
Twins R32#0331

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,819
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

emr1945

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
emrehan keskin
beyler sorum açık ve net Oyunlarda neden türkçe dil desteği yok firmalar o yamanın ücretinin kaç ve kaçını kazanıyorlar uğraşmamak için deseler harhangibi bir amatör çeviri ekibine türkiyede 3000 TL ateşleseler kabul edilir zaten bunlar bu işi keyfine yapmıyor mu hem keyif alacağım hem para düşüncesiyle direkt girişirler bu işe dublajında çok maliyeti olduğunu düşünmüyorum profösyönel bir dublaj ekibine max 50K verseler türkiyede hangi ekip yapmaz bunu?
konu şöyle aklıma geldi epıck games controlu verdi,bende ingilizcesi olan birisi değilim yazdım tr yama indir diye indirdim o an kafama geldi bu soru tekrardan
bana söyleyin dostlar bu adamlar 100binlerce satmıyormu oyunları tr dil getirseler ne kaybederler belki 100bin olan satışları 200-300 bile olabilir
bir parantez açayım diyelim kar etmedikleri için getirmiyorlar peki getiren nasıl getiriyor cdprojekt red,riot games,epik games,şimdi saymayayım ama birsürü firma var oyunlarına türkçe getiren
bir sorum daha olacak firmaları türAlıntıyı görüntülekçe dil getirmeleri için nasıl ikna edebiliriz?
hocam olay tamamen kazan kazan durumu ingilizce pazarı alabildiği kadarıyla avrupaya çıkan oyunlarda her avrupa dili olması lazım yani bu pazarlar büyük ama trdeki sorunlar madde madde gidelim:
1-Oyun oynayan nufus azlığı (diğer devletlere oranla)
2-Oyunların değerini görmemesi (örnek: orjinal alınmaması ama bu olgu oluşuyor yani orjinal oyun alımı artıyor)
3- Fiyatlar uçukluğu ve alım gücü azlığı (Bu sebepten dolayı korsana yöneliyorlar)
4-Oyuna ulaşamama (reklam) (buda oyuncu azlığıyla alakalı)
Bu yüzden trde çok satan oyunların yeni versiyonlarında tr dil desteği geliyor Örnek: Witcher 3 Dying Light Fifa serisi Ets2 Detroid become human ( heavy rainden beri)
Ama diğer oyun firmaları önemli bir pazar görmediği için dil desteği olmuyor. Sonuç: Başaramadık Abi

Tryian

80+
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mustafa Çalışkan
Oyunlarda yama ve dublaj eklemenin işleyişini tam bilmemekle birlikte kendi görüşümü söyleyeceğim. En büyük etkeni Orijinal ürün kullanmamak, hangi firma olursa olsun kimse korsan oyun kültürü olan bir kitleye yatırım yapmaz. Evet mali açıdan bir zarar verecek kadar pahalı değildir fakat oyun firmaları yoğun tempoda , fazla mesai yaparak çalışıyorlar ve ekstra bir yama , o yama ile uğraşacak kişileri ve zamanı da gerektirir. O çalışma şartları altında lükse kaçıp korsan ürün kullanan kitleye yatırım yapmazlar şahsi fikrim bu yönde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,648
Üyeler
150,908
Son üye
basibozukk
Top Bottom