Neler Yeni

Yardım Oyunlardaki Dll Problemlerini Kökten Kaldıracak Çözüm Varmı ?

VitoScaletta

80+ Gold
pc yeni formatladım dirext falan herşeyi kurdum her oyunda farklı dll sorunu çıkıyor bu dll kökten çözüm yokmu ya programla falan hepsi yüklense direk

burak52tr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Burak AKDEMİR
Tek bir program bilmiyorum ama eksik DLL dosyalarını giderebilecek gerekli programlar. DirectX - Vcredits - Net.Framework. Bunların haricinde internetten istenilen DLL dosyasını indirip manuel bir şekilde kurabilirsin.

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
oyunun kendi eksik dosyasını bulmayı bilmiyorum ama diğer şeyler için "driver booster"kullanabilirsin. ilk taramasında en altta oyun bileşenleri gibi bir kısım var c++a kadar herlşeyi tek seferde yüklüyor. direct x içinse arama kutusuna dxdiag yaz zaten yeşil barı dolunca güncelliğini kontrol etmiş oluyor
edit: eşantiyon lisansı sürekli sitelerde paylaşılıyor pro olarak taratman daha iyi 2 3 siteye bakıp kolayca bulabilirsin

VitoScaletta

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oyunun kendi eksik dosyasını bulmayı bilmiyorum ama diğer şeyler için "driver booster"kullanabilirsin. ilk taramasında en altta oyun bileşenleri gibi bir kısım var c++a kadar herlşeyi tek seferde yüklüyor. direct x içinse arama kutusuna dxdiag yaz zaten yeşil barı dolunca güncelliğini kontrol etmiş oluyor
edit: eşantiyon lisansı sürekli sitelerde paylaşılıyor pro olarak taratman daha iyi 2 3 siteye bakıp kolayca bulabilirsin
driver booster sevmiyorum eski driverları kuruyor hep para vermediğin sürece

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
driver booster sevmiyorum eski driverları kuruyor hep para vermediğin sürece
işte eşantiyon lisans o yüzden ama oyun bileşenleri için ona bile gerek yok
kur-tart-driverları iptal et- oyun bileşenlerinin tamamını yükle
sonra silersin db yi

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Eksik dll dosyasını internetten indir Windows'un kendi dll dosyalarının bulunduğu kısma at. Bende de vardı aynı problem ama Windows'ta olduğu halde dll istiyordu. Her program istiyordu bunu bende program dosyalarının dll kısmına atıyordum ama bu seferde çok uğraştıyor. Eğer Windows'un dll kısmı ile çözemezsen tekrar format atıp temiz kurulum yap. Bende temiz format ile sorunu çözdüm.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Driver Booster öneriyorsun. Şaka mı?

VitoScaletta

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eksik dll dosyasını internetten indir Windows'un kendi dll dosyalarının bulunduğu kısma at. Bende de vardı aynı problem ama Windows'ta olduğu halde dll istiyordu. Her program istiyordu bunu bende program dosyalarının dll kısmına atıyordum ama bu seferde çok uğraştıyor. Eğer Windows'un dll kısmı ile çözemezsen tekrar format atıp temiz kurulum yap. Bende temiz format ile sorunu çözdüm.
knk koleksiyon yapıyorum 65 tane oyun var çoğu hata veriyor teker teker nasıl uğraşıyım yeni format attım birdaha asla atmam

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
Eski veya başka driver kuruyor. Onun yüzünden laptobum kullanılamaz hale gelmişti.
sadece whql onaylı driverlar kurulunca sorun çıkarmıyor herşeyi kur diyince bataklıktan driver çekebilir tabi. ayrıca burada dediğim driver değil oyun bileşenleri ondan bi sorun çıkmaz

Top Bottom