Neler Yeni

Yardım Oyunların En yüksek çözünürlükte 60 hz açılması

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati
Selamlar , örneğin valoranta başka bir hesaba girdiğimde oyunu 4k 60 hz olarak açıyor fakat monitör 1080p , ve farklı çözünürlükte açtığı için pc kafayı yiyor ekrandaki sekmeler buga giriyor küçülüyor büyüyor vs garip garip şeyler oluyor. Oyunların nasıl 240 hz 1080p'de açılmasını sağlayabilirim? Bu arada bazen 1080p açıyor ama 60 hz oluyor ekran direkt çok garip bir şekilde.
Sorunun videosu :

Son düzenleme:

Ghoul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Kemalhan Altay
her oyundamı öyle oluyor reis valoda oluyorsa valo içinden düzeltince kayıtlı kalmıyor mu

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yiğit Arık
Selamlar , örneğin valoranta başka bir hesaba girdiğimde oyunu 4k 60 hz olarak açıyor fakat monitör 1080p , ve farklı çözünürlükte açtığı için pc kafayı yiyor ekrandaki sekmeler buga giriyor küçülüyor büyüyor vs garip garip şeyler oluyor. Oyunların nasıl 240 hz 1080p'de açılmasını sağlayabilirim?
Ekran kartın amd ise sanırım radeon softwareden bi ayar yapman gerekiyordu. invidia ise biostan bi ayar yapman gerekiyordu (yanlış bilgi veriyor olabilirim. Daha bilgili biri yazarsa daha iyi olur.)

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
her oyundamı öyle oluyor reis valoda oluyorsa valo içinden düzeltince kayıtlı kalmıyor mu
Valo içinde düzeltiyorum hep aynı hesaba girince sorun olmuyor , farklı hesaba girince dediğim problem oluyor ve sadece valorantta karşılaştım . Diğer oyunlarda tek hesap kullanıyorum diğerlerinde denemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartın amd ise sanırım radeon softwareden bi ayar yapman gerekiyordu. invidia ise biostan bi ayar yapman gerekiyordu (yanlış bilgi veriyor olabilirim. Daha bilgili biri yazarsa daha iyi olur.)
İmzadaki sistem hocam , nvidia kartım var

Hanaz

80+ Gold
Selamlar , örneğin valoranta başka bir hesaba girdiğimde oyunu 4k 60 hz olarak açıyor fakat monitör 1080p , ve farklı çözünürlükte açtığı için pc kafayı yiyor ekrandaki sekmeler buga giriyor küçülüyor büyüyor vs garip garip şeyler oluyor. Oyunların nasıl 240 hz 1080p'de açılmasını sağlayabilirim?
Hdmi ile mi bağlanıyorsun dpi ilemi bazı nonitörler hdmide 60 dpi de max hz verebiliyor (bende öyle mesela)

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati
Son düzenleme:

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati
çift monitör ile bi ilgisi varmı acaba hocam birindeki bağlantıyı kesipde denedin mi ?
Hayır denemedim ama mecbur ikisinide kullanmak zorundayım zaten denesemde bir şey değişmicek yani

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
DisplayPort üzerinden bağlantı kurun.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,292
İsim
yusuf ecer
Nvidia denetim masasından ;dsr çarpanları açıksa kapatır mısın. Monitör eğer 4k değilse 4k seçtirmemesi gerekiyor sana ama dsr açık ise o şekilde sanal bir 4k ekliyor görüntü ayarlarına.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Necati
Nvidia denetim masasından ;dsr çarpanları açıksa kapatır mısın. Monitör eğer 4k değilse 4k seçtirmemesi gerekiyor sana ama dsr açık ise o şekilde sanal bir 4k ekliyor görüntü ayarlarına.
Girdiğimde böyleydi hocam :
1702853875984.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme : Sorun hala hesap değiştirdiğimde devam ediyor.

Top Bottom