Neler Yeni

🔥İndirim Palit 4070 ti Süper 32.852 TL İş banka 9 ay vadesiz taksit

galeyanageldim

80+ Bronze
Arkadaşlar 2 gün sonrası güncelleme--- Kart hiçbir testte 63 dereceyi geçmedi oyunlarda ise 59 derece civarı coil wine sesi hiç yok fan sesi duyulmuyor 1200 rpm hızı da geçmedi ısınmadığı için yani sorunsuz kullanıyorum.. Taktıktan sonra 1 kere windows dondu ve res atmak zorunda kaldım karttan mı başka bir şeyden mi bilmiyorum ama denemeye devam
Bu coolwhine sorunu bu tarz inno palit vs kartlarda mı oluyor malzeme kalitesi bakımından asus gibi kartlarda da olabilir yani şans işi mi

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Kağan UĞURLU
Hocam bunu bilmek çok kolay değil ama şöyle düşünelim, son 5 yıla kadar donanımdaki gelişmeler bize kart aldırıyordu şimdiyse AI tarafında yeni gelişmeler geldikçe nvidia donanımdan çok yazılıma yöneldi. Zaten bu yüzden çok sık kart serisi geliyor ve mevcut donanımlarda eskime oluyor. Global olarak düşününce sadece oyun için kullanılıyorsa 3070ti'dayken 4000 serisini atlanabilir. ama bizim ülkemizde ekran kartları bir yatırım aracı gibi. Tüketim ekonomisi insanı ihtiyacı olmasa da ileride daha çok para vermek yerine şimdi almaya itiyor. Dediğim gibi teknik olarak değil ekonomik olarak düşününce bundan daha iyi bir fırsatın geleceğini çok düşünmediğim için ben olsam alırdım.
Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Bütçeyi biraz zorlayarak kartı satın aldım. Hayırlısı olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu coolwhine sorunu bu tarz inno palit vs kartlarda mı oluyor malzeme kalitesi bakımından asus gibi kartlarda da olabilir yani şans işi mi
Aynen şans işi elimdeki 3070ti de sıfıt cw sesi var. 600fps üstünde sadece cw sesi oluyordu. O da normal onun dışında hiç karşılaşmadım desem yeridir.

Mtalgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Tahir ALGAN
Arkadaşlar 2 gün sonrası güncelleme--- Kart hiçbir testte 63 dereceyi geçmedi oyunlarda ise 59 derece civarı coil wine sesi hiç yok fan sesi duyulmuyor 1200 rpm hızı da geçmedi ısınmadığı için yani sorunsuz kullanıyorum.. Taktıktan sonra 1 kere windows dondu ve res atmak zorunda kaldım karttan mı başka bir şeyden mi bilmiyorum ama denemeye devam
Furmarkta gpu power % kaç gösteriyor?

hocam işlemcimiz anakart vs aynı sadece ekran kartı kaldı fakat beyaz olmadığı için almadım. Sizden update bekjliyorum.
Gaming oc modeline 3d baskı ile kişiselleştirebiliyorsunuz. Ben de beyaz sistem diziyorum. 3d yazıcıda bakalım nasıl bir şey çıkacak

Forumlardan hatırladığım en çok tuf serilerinde var. Fan sesi bastırdığı sürece sorun yok.

Nestherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Berkan Demir

Gaming oc modeline 3d baskı ile kişiselleştirebiliyorsunuz. Ben de beyaz sistem diziyorum. 3d yazıcıda bakalım nasıl bir şey çıkacak

Forumlardan hatırladığım en çok tuf serilerinde var. Fan sesi bastırdığı sürece sorun yok.
gpu kullanımı 100 de

galeyanageldim

80+ Bronze

Usta cam gibi backplate yapıyolar demek istediğin buysa çok harika duruyor kasada nerden yaptırabiliriz yada buluruz

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Batuhan
“Palit maker “ yazın youtube
Hocam aydınlanmış olduk :D. Ama bunlar backplate değil front için. Dikey kullanıma uygun kapak yapıyorlar, neyse ki bendeki kasada dikey takma mevcut fanlarını da söküp boyasam on numara olur gibi. Backplate metal olduğu için boya tutar mı tutmaz mı, ısıdan dolayı kabarcık yapar vs düşündürüyordu fakat bu yöntemle sorun olmaz gibi duruyor.

Mtalgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Tahir ALGAN
Hocam aydınlanmış olduk :D. Ama bunlar backplate değil front için. Dikey kullanıma uygun kapak yapıyorlar, neyse ki bendeki kasada dikey takma mevcut fanlarını da söküp boyasam on numara olur gibi. Backplate metal olduğu için boya tutar mı tutmaz mı, ısıdan dolayı kabarcık yapar vs düşündürüyordu fakat bu yöntemle sorun olmaz gibi duruyor.
boyarsanız kart garanti dışı kalır büyük ihtimal

Mtalgan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Tahir ALGAN
Kartı bir saatir deniyorum. Gamingpro modeli. Sivrisinek vızıltısı ayarında coilwhine var. Agır oyun menulerinde bir miktar artıyor. Kasa işinde olduğunda büyük bir ihtimal duyulmayacak. Görüntü olarakJetstream modeli daha asil duruyor.
Oyun ve furmarkta max 65 dereceyi gördü.
önceki modelde duyduğum ses bunda yok. Kart gelene kadar am5 platforma geçtim. 7800x3d ile güzel 👍

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,960
Üyeler
142,062
Son üye
Zaza162116
Top Bottom