Neler Yeni

Çözüldü✓ Palit Gamerock RTX 3080 85 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku Koçak
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce bir sistem topladım. Sistemde ekran kartı hariç tüm bileşenleri 0 aldım fakat ekran kartım her nasılsa yük altında 82-85 derece arasında çalışıyordu. MSİ Afterburner üzerinden bir nebze undervolt yaparak 74-77 arasına sabitlemeyi başardım fakat yine de youtube testlerinde neredeyse 7-10 derece fazla bir değer. Kart 2 yıllık bir kart, profesyonel müzisyen bir arkadaş tarafından ses kayıtlarını renderlamak için kullanılmış. Aşırı yorulmamış, hiç oyun bile oynanmamış bir kart fakat sahibi hiç temizlemediğini belirtti. Güvenlik etiketi ve bloğun içindeki tozdan bunu anlayabiliyorum zaten.
Sorum şu, ben bu kartı açıp temizleyip, termal macun ve pedlerini yenilemek istiyorum. Zarar vermeden yapmak için nelere dikkat etmem gerekli? Termal pedleri nereye, kaç mm kullanmam lazım? Ve bu işlem neticesinde karta zarar verme ihtimali olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Dipnot: Kasa ROG Z11 kasanın soğutması pek başarılı değil bu açıdan 4-5 derece yüksek olması normal, bunu hesaba katarak 7-10 derece fazla dedim.

freygasm

80+ Gold
Mining yoksa termal padlere elleme, kolay kolay zarar görmez. Macun değiştirmek yeterli olur eğer anlattığın gibiyse.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,602
İsim
Hacı
Macun değişimi şart.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Utku Koçak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Açıkçası padleri değiştirmemek maaliyet açısından benimde işime gelir, fakat padlerin değişip değişmemesi gerektiğini nasıl anlayabilirim?

Son durum: Macunu değiştirdim fakat içerdeki termal pad'ler ufaktan sararmış ve yumuşamış. Macun çok bir etki etmedi sadece 2-3 derece düştü sanırım pad'ler değişmeli.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,689
Üyeler
149,611
Son üye
canary61
Top Bottom