Neler Yeni

Paragraf eksiklerimi nasıl kapatabilirim?

eyuparg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
eyup arg

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Semih
Nasıl bir sıkıntı çekiyorsun hocam? Ben böyle videoları hiç izlemedim şimdiye kadar ve 20 soruluk paragraf testini ortalama 22 23 dakika da 1 veya 2 yanlışla bitiriyorum. Bende bir göz atayım belki benim de işime yarar.

eyuparg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
eyup arg
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl bir sıkıntı çekiyorsun hocam? Ben böyle videoları hiç izlemedim şimdiye kadar ve 20 soruluk paragraf testini ortalama 22 23 dakika da 1 veya 2 yanlışla bitiriyorum. Bende bir göz atayım belki benim de işime yarar.
hocam ben taktik bilmediğim için çok zaman alıyor ve yanlışlarım çok oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam inceledinmi hangisi sizce

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Semih
hocam ben taktik bilmediğim için çok zaman alıyor ve yanlışlarım çok oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam inceledinmi hangisi sizce
Hocam bana hale hoca daha açıklayıcı geldi. Deniz hoca sadece soru çözüyor gibi çok taktik göremedim. İzleyecek olsam hale hocadan başlarım sanırım. Rüştü hocanın paragraf kampına da bir göz gezdirin. Biraz yavaş anlatıyorlar bu hocalar sanki.

eyuparg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
eyup arg
Hocam bana hale hoca daha açıklayıcı geldi. Deniz hoca sadece soru çözüyor gibi çok taktik göremedim. İzleyecek olsam hale hocadan başlarım sanırım. Rüştü hocanın paragraf kampına da bir göz gezdirin. Biraz yavaş anlatıyorlar bu hocalar sanki.
Hocam teşekkür ederim peki önerileriniz neler paragrafta

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Tarık Emir
dostlarım selam paragrafta eksiğim var bu eksiklerimi kapatmak istiorum bi kamp yapıcam araştrdım herkesin önerdği iki hoca var burdanda sormak istediğim aşağıda bıraktımğım iki hocadan bilgisi olan varmı hangisi sınava yakın hangisi daha yararlı şimdiden teşekkür ederim hayırlı akşamlar :D

HALE HOCA

DENİZ HOCA

Paragraf pratik işidir.Dikkat dağınıklığı ise en büyük düşmanı.70 gün var daha bir ayda güzel bir soru bankası bitirip daha sonra branş deneme çözmeni öneririm.Taktik videosu izlemedim hiç bu yüzden yararı olur mu bilmiyorum ama izleyip öyle bir giriş yapmanda çok bir zaman kaybı oluşturmaz.

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
674
İsim
Semih
Hocam teşekkür ederim peki önerileriniz neler paragrafta
Rica ederim. Arkadaşın'da dediği gibi ilk başta dikkat dağınıklığını önlemeniz lazım. Ondan sonra okuduğunuzu anlıyorsanız, hızlı okumayı geliştirip soruyu hızlı şekilde anlamaya bakın. Örneğin " Bu parçanın başına aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir ?" olan soru tipinde genelde başta ki ilk 3 cümle şıklardan bir tanesi oluyor. Ve komple paragrafı okumanıza neredeyse gerek kalmıyor bu da size zaman kazanma olarak geri dönüyor.

Bir başka örnek " Bu parça aşağıdakilerden hangisi ile tamamlanmalıdır?" olan soru tipinde ise genelde paragrafın ortasında cevap şıkkı ortaya çıkıyor. Baş kısmı ve son kısmı çok okumaya gerek kalmıyor okuduğunuzu anlıyorsanız.

eyuparg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
eyup arg
Rica ederim. Arkadaşın'da dediği gibi ilk başta dikkat dağınıklığını önlemeniz lazım. Ondan sonra okuduğunuzu anlıyorsanız, hızlı okumayı geliştirip soruyu hızlı şekilde anlamaya bakın. Örneğin " Bu parçanın başına aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir ?" olan soru tipinde genelde başta ki ilk 3 cümle şıklardan bir tanesi oluyor. Ve komple paragrafı okumanıza neredeyse gerek kalmıyor bu da size zaman kazanma olarak geri dönüyor.

Bir başka örnek " Bu parça aşağıdakilerden hangisi ile tamamlanmalıdır?" olan soru tipinde ise genelde paragrafın ortasında cevap şıkkı ortaya çıkıyor. Baş kısmı ve son kısmı çok okumaya gerek kalmıyor okuduğunuzu anlıyorsanız.

hocam Allah razı olsun çok teşekkür ederim makale ve kitao okumaları yapıyorum dedikleriniz deniz hocanın kampında var herhalde ordan ilerleyecem günde 2 saat paragrafa ayırıyorum
hocam bir şey daha sorucam 210 k girmek çok zormudur sayısalda

Top Bottom