Neler Yeni

Pc açılış sorunu ???

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Gündoğdu
Pc sıfırdan açıyorum fakat açılırken Gigabyte anakart yazısı gözüküyor daha sonra işlemci ve egzoz fan durup tekrar çalışıyor daha sonra windows açılıyor ..
Sanki pc açılışta reset atar gibi bi hal almaya başladı. En son ne yaptın derseniz;
Aynı hızlarda8 gb RAM adım 16gb upgrade yaptım mhz yükselteyim dedim bios kurcaladım woltaj falan verdim görüntü gitmişti basılı tutup kapatattım tekrar başlattığımda yazdığım sorun ortaya çıktı biostandır diye bios göncelledim fabrika ayarlarına döndüm bios pili çıkardım cmos tornavida ile kısa devre yaptırdım ama hala aynı sorun devam ediyor..

Gigabyte b450m s2h amakart
AMD ryzen 5 2600x
Corsair 3000 mhz 2x8
650w PSU +80

ahmetim_64

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Karagöz
Facebook
albay6464
Bence çok fazla karıştırma işini iyi bilen uzman birisine danış derim çok büyük sorunlar çıkarmasın.

ahmetim_64

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Karagöz
Facebook
albay6464
Ben anakart sorunlu olacağını sanmıyorum ama karıştırırken önemli bir ayarı değiştirmişsin gibi geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Gündoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ama fabrika ayarlarına falan döndüm bios pili falan çıkardım..

SedatDry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Sedat Deryazoğlu
Pc sıfırdan açıyorum fakat açılırken Gigabyte anakart yazısı gözüküyor daha sonra işlemci ve egzoz fan durup tekrar çalışıyor daha sonra windows açılıyor ..
Sanki pc açılışta reset atar gibi bi hal almaya başladı. En son ne yaptın derseniz;
Aynı hızlarda8 gb RAM adım 16gb upgrade yaptım mhz yükselteyim dedim bios kurcaladım woltaj falan verdim görüntü gitmişti basılı tutup kapatattım tekrar başlattığımda yazdığım sorun ortaya çıktı biostandır diye bios göncelledim fabrika ayarlarına döndüm bios pili çıkardım cmos tornavida ile kısa devre yaptırdım ama hala aynı sorun devam ediyor..

Gigabyte b450m s2h amakart
AMD ryzen 5 2600x
Corsair 3000 mhz 2x8
650w PSU +80
Anakartın aynısı bende var evet açılırken fanlar durup tekrar çalışıyor bende herhangi bir problem yok bunun sebebi biosta ayarlanan fan kontrolü windows açılırken quickfan hizmeti devreye giriyor ondan dolayı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Onur Gündoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
evet biosu karıştırdım ama nasıl eski haline gelitecez sistem açılışı yavaşladı klavye ışıkları bi yanıp bi sönüyor tekrar açılıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,991
Üyeler
150,590
Son üye
Eraay
Top Bottom