Neler Yeni

pc çok ısınıyor çözümü nedir

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
Gerek yok.
Ryzen 5600 zaten 90 derecede bile tam hızında, performans kesmeden çalışan bir işlemci.
Ekran kartı için 75 derece zaten okey bir sıcaklık.
Eğer bir sorun olacaksa daha sorun başlamanın yanından geçerken bile anında hız kesiyor zaten cihazlar.
Eğer performans kaybı olmuyorsa sıcaklık sorun değildir.
bilgi için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

ortalama bır kule tıpı uzun sure ısını gorur
öneriniz nedir

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
yunusemre
bilgi için teşekkürler

öneriniz nedir

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
not aldım tekrardan teşekkürler

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
yunusemre

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,058
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
öyle ama % 20 de bille bu işlemci kullanımı yoğun oyun oynamaktan tedirgin oluyorum :))
dandik dandik soğutucu gönderiyolar kanka işte nolcak, mecbur bırakıyolar soğutucu almaya

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Murat Cemal
işlemci 95'e dayanıp performans kaybedene kadar devam, ekran kartına bakım gerekebilir. tehlikeli değil normal sıcaklıklar.
10 sene önceki dual core işlemcilere göre tabii sıcak işlemciler bu konudada ne diyeyim 10 sene önce bu kadar çekirdek, transistör önbellek vs. yoktu
eski işlemcilerin stok fanla 50-60 derecede çalışmasına alıştığınız için bu gözle bakıyorsunuz yanlış.

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
işlemci 95'e dayanıp performans kaybedene kadar devam, ekran kartına bakım gerekebilir. tehlikeli değil normal sıcaklıklar.
10 sene önceki dual core işlemcilere göre tabii sıcak işlemciler bu konudada ne diyeyim 10 sene önce bu kadar çekirdek, transistör önbellek vs. yoktu
ekran kartınında termal macunu yenilemeyi düşünüyorum

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Murat Cemal
ekran kartınında termal macunu yenilemeyi düşünüyorum
internetten aynı marka modelin incelemesini izle, değerleri referans alıp karşılaştırın 3-5 derece için fazlada kasmayın. 75 derece gene tehlikeli sayılmaz. eğer fan gürültüsü çoksa ve sıcaklıklar 80 85'e dayanıyorsa o zaman termal ped + macun değiştirilmeli

sundark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emirhan Aslan
internetten aynı marka modelin incelemesini izle, değerleri referans alıp karşılaştırın 3-5 derece için fazlada kasmayın. 75 derece gene tehlikeli sayılmaz. eğer fan gürültüsü çoksa ve sıcaklıklar 80 85'e dayanıyorsa o zaman termal ped + macun değiştirilmeli
anladım dediğinizi yapacağım

hocam garantisi varsa garantisi bozulur kendiniz değiştirirseniz bilgilendireyim d2

hocam garantisi varsa garantisi bozulur kendiniz değiştirirseniz bilgilendireyim dedim
garanti yok ama etiket üzerinde 3 yıldır hiç bakım yapılmadı

Top Bottom