Neler Yeni

Pc de sıkıntı yoktur artık değil mi?

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
PC'yi hiç bir şey bilmeden montajladım. Bıçtım, batırdım, sıvadım ama allahtan bir şekilde işin içinden, aynı günde hatta 4 saatte çıktım ve şimdi bios ekranı geldi. Bios ekranının açılması sıkıntı yok anlamına gelir değil mi

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Görkem çetinkaya
PC'yi hiç bir şey bilmeden montajladım. Bıçtım, batırdım, sıvadım ama allahtan bir şekilde işin içinden, aynı günde hatta 4 saatte çıktım ve şimdi bios ekranı geldi. Bios ekranının açılması sıkıntı yok anlamına gelir değil mi
Hocam anlamiyorsaniz ugrasmaniz yanlis olmus. Pc aciliyor olsada dpgru montaj yapilmadiysa parcalar zarar gormus ya da gorebilir.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam anlamiyorsaniz ugrasmaniz yanlis olmus. Pc aciliyor olsada dpgru montaj yapilmadiysa parcalar zarar gormus ya da gorebilir.
Hocam giren şemsiye açılmaz. Oldu bitti artık ama sistem açık, rgb ler çalışıyor, fanlar çalışıyor, ses, cızırtı, ısınma yok. Anakartın, İşlemcinin, Ramin, Soğutucunun yerleri düzgün, çizik yamuk yok. Şuanlık bir şey yok gibi

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Hocam lol yükledim, oynadım falan. Ayarlar MAX'ladım 900-1000 arası FPS alıyorum şuan. Bir sıkıntı yok demektir değil mi? Ses, cızırtı falan da yok, hata da yemedim daha.

Aratos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Aras Telli
Hocam lol yükledim, oynadım falan. Ayarlar MAX'ladım 900-1000 arası FPS alıyorum şuan. Bir sıkıntı yok demektir değil mi? Ses, cızırtı falan da yok, hata da yemedim daha.
İyi şimdilik hocam o zman bir de testleri yapın isterseniz furmark vb.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
İyi şimdilik hocam o zman bir de testleri yapın isterseniz furmark vb.
Tamamdır yapacağım hatta buraya yanıt olarak yazarım değerleri. İlk defa PC topladım ve yine ilk defa Montaj yaptım hayatımın en stresli anlarındandı. xD

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Görkem çetinkaya
Hocam zamanla olur o isler hic belli olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam zamanla olur o isler hic belli olmaz.
Belkide sizlik dwgil fabrika cikisli hatasi vardir kimse bilemez

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammet Yasin Eymen
Tamamdır yapacağım hatta buraya yanıt olarak yazarım değerleri. İlk defa PC topladım ve yine ilk defa Montaj yaptım hayatımın en stresli anlarındandı. xD
Ben de ilk defa toplamayı düşünüyorum ama montajlamadan korkuyorum

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
O kadar mı zordu
Kabul ediyorum zor bir işti fakat arkadaş biraz abartıyor. O "hazır" sistemleri kuran firmalardaki çalışanlar ne kablolama yapmayı biliyor, ne montaj yapmayı. Tamamen el alışkanlığı.

İlk defa kurduğum şu anki sistemim çoooook fazla zorladı fakat "sıfırdan bir daha kur" dersen, tekrar kurarken ilk sefer kadar uğraşmam, sıkıntısız monte ederim. Arkadaş biraz fazla dediğim dedik yorum yapıyor, direkt "hazır alın" falan diye kısa net yorum yapmış.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Muhammet Yasin Eymen
Kabul ediyorum zor bir işti fakat arkadaş biraz abartıyor. O "hazır" sistemleri kuran firmalardaki çalışanlar ne kablolama yapmayı biliyor, ne montaj yapmayı. Tamamen el alışkanlığı.

İlk defa kurduğum şu anki sistemim çoooook fazla zorladı fakat "sıfırdan bir daha kur" dersen, tekrar kurarken ilk sefer kadar uğraşmam, sıkıntısız monte ederim. Arkadaş biraz fazla dediğim dedik yorum yapıyor, direkt "hazır alın" falan diye kısa net yorum yapmış.
Tecrübe oldu
Neleri dikkat etmek lazım püf noktaları nelerdir
Sistem kurabilir miyim yoksa hazır mı al dersin

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Tecrübe oldu
Neleri dikkat etmek lazım püf noktaları nelerdir
Sistem kurabilir miyim yoksa hazır mı al dersin
Kendimi övmek gibi olmasın, ya etrafım çok "IQ CÜHELALARI" ile dolu yada ben çok zekiyim, iki türlü de fark etmez ben akıllımıyım bilmem ama teknolojiden ve bileşenlerden anlayan, araştıran biriyim ve ben bile çoooook zorlandım. Hatta az kalsın Anakart en ufak gözümden kaçan bir hata yüzünden çöp oluyordu.

Kendine "CİDDEN" güveniyorsan dene ama "ÇOK" dikkatli ol.

Öncelikle "Kablolama" en zor kısım haberin olsun montajı maymun bile yapar "vİdA gOY zIG" mantığı fakat kablolama çok önemli.

Önceden söyliyeyim Anakartı takacağın yeri belirle ve sonra Ekran Kartı'nın USB HDMI girişlerinin bulunduğu, ana bağlantı noktasını çıkaracağın yerdeki korumaları kasa boşken sök sonra Anakartı yamultma.

Kablolama yaparken Anakartı'nın kılavuzunu kullan ve kabloları kesinlikle boş, kullanılmayacak ve göz önünde olmayan alanlardan çek hatta çektiğin yerlere klipsle ki "Hafif" gergin dursun.

Kabloları takarken dikkatli ol. Taktığın yeri gör ve takarken yamultarak mı takıyorsun, sıkıntılı iş mi yapıyorsun gör ve yapıyorsan anında sakince dur.

Her kabloyu takmak zorunda değilsin. O yüzden kafanı gereksiz şeylerle karıştırma ve her kablo her sistem ve bileşenlerde aynı isimlere sahip olmaz ama %100 benzer isimlere sahip olurlar sadece küçük detaylar değişir.

Ekran Kartını, İşlemciyi ve Ramleri Anakarta takarken veya çıkarırken kilitlerini açmayı "SAKIN" unutma. Çok stres yapma. İlk seferinse uzun sürecektir, destek al, Forumları, Chatgpt'yi ve Kılavuzları kullanmayı unutma.

Top Bottom