Neler Yeni

Pc den "tıtıtıtı" ses geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Timur Aydın
Pc'yi alalı 2-3 ay oldu elektrik kesildikten sonra bu ses çıkmaya başladı belki kesintiden önce de gelmeye başlamış olabilir.
Cyberpunk 2077 oynarken özellikle seyahat ederken ses daha fazla tekrar ediyor diye gözlemledim,
bazen hiç gelmiyor bazen de hep tekrarlıyor.
SSD le alakalı bir sıkıntı olabilir mi
ses ekleyemiyorum galiba kayıt aldım da eklemeyi bulamadım.

Son düzenleme:

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,269
İsim
Oozdmrsm
Pc'yi alalı 2-3 ay oldu elektrik kesildikten sonra bu ses çıkmaya başladı belki kesintiden önce de gelmeye başlamış olabilir.
Cyberpunk 2077 oynarken özellikle seyahat ederken ses daha fazla tekrar ediyor diye gözlemledim,
youtube a video yükleyip link atın

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
Hocam ya psu da yada ekran kartında coil whine var çoğunlukla sistem yüke binince gelir herhangi bir zararı yok sadece ses yapar kafasına göre gider gelir hatta hiçte yapmayabilir bi tık sinir bozucu olması haricinde bı sıkıntısı yok

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Coil whine sesidir o. Bobin frekansı her kartta farklı yükte olur. Benim kart misal tam yüzde 70 iken ses çıkarıyor.Çok nadir fps kilitlediğim için yüzde 70 yüke denk gelebiliyor kart. O zamanda ya fpsyi arttırıyorum yada dlss açıp yükü yüzde 70 den düşürüyorum :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Timur Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ya psu da yada ekran kartında coil whine var çoğunlukla sistem yüke binince gelir herhangi bir zararı yok sadece ses yapar kafasına göre gider gelir hatta hiçte yapmayabilir bi tık sinir bozucu olması haricinde bı sıkıntısı yok
teşekkürler hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coil whine sesidir o. Bobin frekansı her kartta farklı yükte olur. Benim kart misal tam yüzde 70 iken ses çıkarıyor.Çok nadir fps kilitlediğim için yüzde 70 yüke denk gelebiliyor kart. O zamanda ya fpsyi arttırıyorum yada dlss açıp yükü yüzde 70 den düşürüyorum :)
sağolun hocam ama opera gx kullanıyorum tarayıcı olarak, youtube de video izlerken de yapıyor hocam bu sesi bir zararı yoksa sıkıntı yok hocam

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Seninki benimkine göre daha düşük yükte yapıyor o zaman. Ses yaptığında ekran kartının yüzde kaç kullanıldığına bakabilirsin. Ona göre çözüm üreteceksin rahatsız ediyorsa. Başka monitör kullanman bile sesi kesebilir. Misal 75 hertz monitör kullanırken youtube de yüzde 30 ekran kartını kullanıyorsan 120 hertz monitörde biraz daha fazla yüke girer ekran kartı ve sesi kesebilir. Oyunda seyahat ederken de sesin gelmesi aynı şey. Demekki youtube de video izlerkenki yük durumuna düşüyor ekran kartın seyahet etme ekranına geçtiğinde. Düşük yükte ses çıkarıyor yani seninki. Rahatsız etmiyorsa kafanı takma.

berat122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
berat gezmiş
benim laptopdan araba sesi geliyo ama sadece opera da

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru