Neler Yeni

PC için Dualsense alınır mı?

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
Pc için gamepad almayı düşünüyorum xbox 9.nesil mi daha mantıklı dualsense mi? Dualsense özellikleri pc de çalışıyor mu?

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Fırat divitci
Açıkçası ps kolunu pc için tavsiye etmem. Bende hem 9. nesil hem de ps5 sahibi olduğum için dualsense var. PC ile katiyen dualsense'i kullanmıyorum. Xbox daha pratik tek tuşta bağlıyorsun dümdüz, zaten çoğu oyunda adaptive trigger gibi özellikler çalışmıyor ve xbox kolunu ele daha ergonomik buluyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
İkisini de kullanan birisi olarak, Xbox kolu PC de daha stabil ve uyumlu çalışıyor. Dualsense bazı oyunlarda çalışmıyor nedense ve kablosuz kullanmak işkence haline gelebiliyor. Kablolu kullanmak sorun değilse ve oynadığın oyun destekliyorsa Dualsense derim ben.

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisini de kullanan birisi olarak, Xbox kolu PC de daha stabil ve uyumlu çalışıyor. Dualsense bazı oyunlarda çalışmıyor nedense ve kablosuz kullanmak işkence haline gelebiliyor. Kablolu kullanmak sorun değilse ve oynadığın oyun destekliyorsa Dualsense derim ben.
DualsenseX uygulaması ile hiç kullandınız mı? Tüm oyunlarda çalışabilir hale geliyormuş sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Burhan Bey
Yok, onu veya benzeri 3. parti uygulamaları kullanmadım. Kullanan arkadaşlar yazarsa daha sağlıklı olur.

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
918
İsim
Furkan Görür
DsX ile kullandım. Sony oyunlarında çok iyi çalışıyor ama çoğu oyunda kablosuz çalışmıyordu. Fakat steam yeni güncellemesi ile (aylar önceki güncelleme) ps5 kolunu direk xbox kolu olarak görüyor.

Xbox koluna göre dezavantajları ise steamden oynarsanız oyunu; ps tuşları xbox tuşları gibi gözüküyor ve xboxtaki titreşim gücü, ps de daha az.

Metaxa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Aziz
XBOX gamepad al.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr
@Necromancerr cevap versin ne kadar uyumlu ne kadar kullanışlı
Topu pasladığın için sağol Öncelikle Uyumluluk benim aldığım dönemdeki gibi zor değil artık baya kolaylaştı ps 1. parti oyunları zaten tam destekli geliyor Diğer oyunlardada dsx kullanabilirsin yada steam girdisini kullanabilirsin tek eksisi xbox layoutu olması onun içinde nexusmodstan bakarsın modu yapılmışmı diye yapıldıysa kurarsın (Dishonored 1 de vardı mesela layout modu)

omer1902

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ömer
Topu pasladığın için sağol Öncelikle Uyumluluk benim aldığım dönemdeki gibi zor değil artık baya kolaylaştı ps 1. parti oyunları zaten tam destekli geliyor Diğer oyunlardada dsx kullanabilirsin yada steam girdisini kullanabilirsin tek eksisi xbox layoutu olması onun içinde nexusmodstan bakarsın modu yapılmışmı diye yapıldıysa kurarsın (Dishonored 1 de vardı mesela layout modu)
Kablosuz kullanımda da özellikler çalışıyor değil mi

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,010
İsim
Emre
Discord
necromancerr