Neler Yeni

PC için dualsense mi Xbox mi

pbkalfa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Poyraz Büyükkalfa
PS4 kolu kullanıyorum pc ile, çoğu oyunda xbox simgesi olması ve ps4 kolunu kablosuz kullanmak çok zor olduğu için xbox veya başka xbox tuşları olan kol alacağım. Dualsense almanızı önermem onun konsolda anlamı olur.

yusfrdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yusuf
Microsoft'un bir ürünü olduğu için Xbox kontrolculerinin oyunlarda daha sorunsuz çalıştığını biliyorum.
Zaten dual sense de taksan oyun simgeleri xbox a göre oluyor. Ayrıca çoğu oyunda dual sense desteği sanırım yokmuş. Üçüncü parti programlarla bir şeyler yapıyorlar.
Son olarak dual sense in Playstation da olan özellikleri pc de aktif olmuyormuş. (Tetik sertleşmesi touch pad vs)
Bunlar sağda solda karşıma çıkan forumlarda okuduklarım. Bende xbox var. Dualsense ile bir deneyimim yok. Ancak Dualshock'um varken pc de çeşitli programlarla oynayabiliyordum araba yarışı oyunlarını. Belli ki dualsense'de de benzer durum devam ediyor.

hamzarat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hamza
Hem dualsense hem de Xbox kontrolcüsüne sahibim. Xbox kontrolcüsü ile herhangi bir sorun yaşamadım bugüne kadar ama dümdüz bir kontrolcü. Dualsense ile en çok yaşadığım sorun ise kablosuz bağlantı kopması. Oyunlarda insanı inanılmaz sinir ediyor. Çok sık tekrar eden bir problem bir de.
Ayrıca her oyunda duansense desteği yok unutmayın. Steam üzerinden DSX gibi 3. parti hir program kurmanız gerekiyor. Onda da Xbox kontrolcüsü gibi emule ediyorsunuz.
Uyumlu olan oyunlarda dualsense muazzam. Mesela the last of us ve god of war dualsense uyumlu ve bütün nimetlerinden faydalaniyorsunuz kontrolcünün. Müthiş keyifli. Pc'de sorun olmayacağını bilsem Xbox kontrolcüsüne dönüp de bakmam bile.

Sizin durumunuzda olsam şahsen Xbox kontrolcüsü alırım. 3-5 ay sonra uyumsuzluk sorunu giderileceğini bilsem dualsense derdim.

Zoro32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berk
Xbox al ps 5 kontrolcüsü aldım bazen kol algılamıyor maalesef

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Ahmet
Ben de her ikisi de var ikişer tane yalnız dua sense ara ara kopmalar oluyor ama üzecek mi kopma değil çocukluğumdan beri doğal sensin kullandığım için onu öneririm ama xbox'a fena değil tabii ki tamamen elinin tutuşuna bağlı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Bay
PS4 kolu kullanıyorum pc ile, çoğu oyunda xbox simgesi olması ve ps4 kolunu kablosuz kullanmak çok zor olduğu için xbox veya başka xbox tuşları olan kol alacağım. Dualsense almanızı önermem onun konsolda anlamı olur.
monster pusat clutch gamepad
Net tavsiyemdir tam uyumlu titreşim vs her şey bir xbox makinasında takılı Xbox Kablosuz Oyun Kumandası gibi stabil çalışıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

monster pusat clutch gamepad
Net tavsiyemdir tam uyumlu titreşim vs her şey bir xbox makinasında takılı Xbox Kablosuz Oyun Kumandası gibi stabil çalışıyor

ScorFy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Haphap
ergonomi olarak elinize hangisi iyi geliyorsa onu tercih etmenizi öneririm.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
614
İsim
Furkan Demirtaş
Kalbim dualsense beynim Xbox diyor, dualsense sorunsuz çalışıyor mu Steam oyunlarında bilmiyorum, Xbox sorunsuz çalışıyor diye tahmin ediyorum Microsoft'un olduğu için. Bütçe hemen hemen aynı gibi ikisinden birini almak istiyorum
Bildiğim kadarıyla dualsense pc de tam fonksiyonlarıyla çalışmıyordu

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sadece PC içinse Xbox 9. Nesil alın, uyumluluk bakımından hiç bir sorun yaşamazsınız.

sanjikun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdurrahim Sekitmez
Ben pcden arkadasim ps5ten warzone oynadik dun dualsensein ozelliklerini sadece hikayeli oyunlarda iyi diye bahsetti ileride ps5 alinmayscaksa xbox gamepad daha mantikli

Top Bottom