Neler Yeni

Mavi Ekran PC kendini bi anda yeniden başlatıyor

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL
Nedenini bilmediğim bi sebepten ötürü pc son 2 gündür kendini yeniden başlatıyor, bu esnada fan dönüş hızı artıp açılışta normale dönüyor. Bu genelde oyun esnasında oluyor. Sistem imzada var. Aklıma ilk gelen sebeplerden biri psu'nun yetersiz gelmesi. 2070 süper 600w.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Nedenini bilmediğim bi sebepten ötürü pc son 2 gündür kendini yeniden başlatıyor, bu esnada fan dönüş hızı artıp açılışta normale dönüyor. Bu genelde oyun esnasında oluyor. Sistem imzada var. Aklıma ilk gelen sebeplerden biri psu'nun yetersiz gelmesi. 2070 süper 600w.
Anlık sıcaklık değerlerinde anormallik var mı?

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıcaklık değerlerine bakmadım, şu an sıcaklık değerlerini incelicem bi süre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlık sıcaklık değerlerinde anormallik var mı?
dostum hangi programı önerirsin sıcaklık için

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,145
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
sıcaklık değerlerine bakmadım, şu an sıcaklık değerlerini incelicem bi süre
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum hangi programı önerirsin sıcaklık için
Msi afterburner kullanıyorum ben

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,176
İsim
Emre Zengin
OCCT adlı programı yükleyip sistemi Power testine sokar mısın?

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL

Ekler

• OCCT-Screenshot-20230413-111311.png
    OCCT-Screenshot-20230413-111311.png
    365.3 KB · Hit: 29

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,176
İsim
Emre Zengin
test bitti
sonuç;
Bir sorun yok gibi duruyor. Yakın zamanda BIOS güncellemesi yaptın mı? Ekran kartı sürücünü bu şekilde kaldırıp kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/200415/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL
Bir sorun yok gibi duruyor. Yakın zamanda BIOS güncellemesi yaptın mı? Ekran kartı sürücünü bu şekilde kaldırıp kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/200415/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
bu işlemler için gerekli programları indirdim aynı zamanda ekran kartına yeni güncelleme gelmiş, güncelledim, bi kaç gün yine gözlemlicem eğer bu güncellemeden sonra hala yeniden başlatma yaşanırsa bu işlemleri uygulucam, şu an için özellikle oyun açık bırakarak işlem vs yapıyorum. devamında yine yazıcam...

Top Bottom