Neler Yeni

Pci-e girişi hangisi?

zdmd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Oğulcan Karataş
@Psyduck @55superx darkın attığım adaptörü alıp x1 de kullanamaz mıyım saniyede 1 gb bile baya iyi normal ssd ye göre kullanmak istiyorumda dönüştürücüde x1 olanların markası yok dark olanı almayı tercih ederim öyle uyuyorsa

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
2-3 gb okuyan hızlı lazim
neden lazım? ne yapacaksın o kadar hızlı olanı? gerçekten merak ettiğim için soruyorum. çünkü oyunlarda 5000mb/s okuma yazma ile 500mb/s okuma yazma yapan ssdler arasında en fazla 2 saniye fark ediyor. yani sadece oyun için istiyorsan gereksiz.

2. senaryo kopayalama yapmak. onda da kopyalayacağın kaynak önemli. hddden kopyalama yaparsan en fazla hddnin yazma hızı kadar, sata ssdden kopaylama yaparsan en fazla sata ssdnin kopyalama yazma hızı kadar hız alırsın.

bunlardan farklı bir kullanım amacın varsa ve gerçekten hıza ihtiyacın varsa anakartını satıp m.2 slotu olan bir anakartla değiştirebilirsin.

zdmd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Oğulcan Karataş
@Psyduck elimde 3 tane hdd var chia plotlamak istiyorum ssd de windows kurulu ve ömrü m2lerden az bana x1 hızıda yeter 1 gb okuyor sanırsam ve sata ssd ile ayni fiyata geliyor niye daha yavaşını alayım ki

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
@Psyduck elimde 3 tane hdd var chia plotlamak istiyorum ssd de windows kurulu ve ömrü m2lerden az bana x1 hızıda yeter 1 gb okuyor sanırsam ve sata ssd ile ayni fiyata geliyor niye daha yavaşını alayım ki
alacağın sandiskin ömrü 870evodan daha fazla değildir. öncelikle onu belirteyim. ssd m2 diye daha uzun ömürlü olmuyor. önemli olan üzerinde kullanılan bileşenler.

x1 slotundan m.2 bağlamayı hiç denemediğim için tahmini konuşuyorum. çeviricinin ilan açıklamasında nvme desteklemediği yazıyor. çalışmaya da bilir, çalışıp düşük hız da verebilir. ben kendi düşüncem olarak düşük hızla da olsa çalışacağını düşünüyorum. youtubeda falan bakmak lazım o şekilde kullanan var mı diye.

zdmd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Oğulcan Karataş
alacağın sandiskin ömrü 870evodan daha fazla değildir. öncelikle onu belirteyim. ssd m2 diye daha uzun ömürlü olmuyor. önemli olan üzerinde kullanılan bileşenler.

x1 slotundan m.2 bağlamayı hiç denemediğim için tahmini konuşuyorum. çeviricinin ilan açıklamasında nvme desteklemediği yazıyor. çalışmaya da bilir, çalışıp düşük hız da verebilir. ben kendi düşüncem olarak düşük hızla da olsa çalışacağını düşünüyorum. youtubeda falan bakmak lazım o şekilde kullanan var mı diye.
böyle bir video var 826 mb okuyor bu arada sata ssdler 60 tb okumadan sonra garanti fisi cikiyor m2ler 300-600tb de plot işlemi için ben en az 300 tb kullanicam zaten 100 gb için 1.7tb disk yazma kullaniyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,024
Üyeler
157,876
Son üye
Umurarkn
Top Bottom