Neler Yeni

Performans için Windows 11 mi 10 mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
THE MUSTYY
Merhaba arkadaşlar bilgisayara format atacağım fakat hangi Windows'a geçeceğimi şaşırdım benim için öncelik performans söylentilere göre Windows 11 performans olarak Windows 10'u solluyor siz ne diyorsunuz hangisine geçeyim ve son olarak geçeğim Windows'u lisanssız yani etkileştirmeden kullanacağım sizce performans düşüşü olur mu?
Sistemim:
-i5 10400F.
-GTX 1660 Super.
-RAM: 16x1 3600MHz.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Internetten bir tane Retail Key al ve Windows 11 Home kur. Pro oneren olursa da direkt engel atip gec. Ben 2021'den beri ayni key'i kullaniyorum 10 liraya aldiydim zamaninda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
THE MUSTYY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sinirli kullanirsin. KMSPico kurayim desen KMSPico'un orijinal konusu MyDigitalLife' dan kaldirildi piyasadakiler guvenilir degil. 50-60TL icin fanteziye gerek yok.
sınırlı derken güncelleştirme alamazmıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
THE MUSTYY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Guncelleme alir, temalari kullanamazsin, arkaplan da muhtemelen kullanilmiyor. Sag alt kosede de orijinal olmadigina dair uyari cikar surekli.
he performans düşüşü olmaz yani değilmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Internetten bir tane Retail Key al ve Windows 11 Home kur. Pro oneren olursa da direkt engel atip gec. Ben 2021'den beri ayni key'i kullaniyorum 10 liraya aldiydim zamaninda.
peki wnidows 10 dan iyi midir?

The Semih

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar bilgisayara format atacağım fakat hangi Windows'a geçeceğimi şaşırdım benim için öncelik performans söylentilere göre Windows 11 performans olarak Windows 10'u solluyor siz ne diyorsunuz hangisine geçeyim ve son olarak geçeğim Windows'u lisanssız yani etkileştirmeden kullanacağım sizce performans düşüşü olur mu?
Sistemim:
-i5 10400F.
-GTX 1660 Super.
-RAM: 16x1 3600MHz.
Hayır sollamıyor, FPS olarak birbirine yakınlar fakat arayüz hızı ve sistem gecikmesi olarak Windows 10 daha hızlı, Sistemin çok iyi değilse Win11 hiç yükleme aşırı hantal hissi veriyor.

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
he performans düşüşü olmaz yani değilmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki wnidows 10 dan iyi midir?

Yuk altinda aralarinda performans farki yok, standart kullanimda Windows 11 daha hizli onun sebebi de bostayken bile CPU'yu baseclock uzerinde calistirmasi. Notebook kullaniyor olsan ve bos yere fan sesi duymak istemiyorum standart kullanimda deseydin W10 onerirdim fakat masaustu icin Windows 11 mantikli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
THE MUSTYY
Hayır sollamıyor, FPS olarak birbirine yakınlar fakat arayüz hızı ve sistem gecikmesi olarak Windows 10 daha hızlı, Sistemin çok iyi değilse Win11 hiç yükleme aşırı hantal hissi veriyor.
cpu kullanımı aynı mı boşta yoksa win 11 daha mı fazla

Top Bottom