Neler Yeni

"Play bakiyeniz yalnızca Türkiye içinde kullanılabilir" hatası

onurx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
onur
Öncelikle hangi kategoride açacağımı bilmediğim için bu kategoride açmayı doğru buldum eğer yanlış açtıysam düzeltilebilirmi.
+Bir süredir oyunfor.com üzerinden Play Store kodları satın alıp bunları kullanarak oyunlarda satın alım gerçekleştiriyordum. Dün gece 150 TL değerinde Play Store kodu satın aldım Oyunfor'un mobil uygulamasını kullanarak ve bana 100 TL ve 50 TL değerinde olmak üzere 2 farklı kod verdi. Bunları Play Store hesabıma girerek hesabıma bakiye olarak yükledim, buraya kadar sorun yok. Lakin "Lords Mobile" isimli oyunda bir paket satın alımı gerçekleştirmek istediğim zaman:
"Play bakiyeniz yalnızca Türkiye içinde kullanılabilir" diye bir hata veriyor. Forumda açılan diğer konuları okudum lakin genelde herkes klişe bir öneride bulunmuş:
"VPN kapat." VPN açık değil.
"Play Store verilerini sil." verilerimi silmeme rağmen hata devam etmekte.
"Mobil veri kullanmayı dene." kendi cihazım dışında evde bulunan diğer telefonlarda aynı işlemi tekrarlayınca hata devam ediyor ve ek olarak mobil veri üzerinden yapınca dahi sorun devam etmekte.
Neyse çareyi Google destek ekibine yazmakta bulmayı denedim lakin destek ekibi benden aldığım kod ile alakalı görsel istiyor lakin ben kodu oyunfor.com üzerinden sanal bir şekilde aldım, yani kodun resmi vs. bulunmuyor. Lakin hesapta bakiye var, şu an 157 TL değerinde bakiyem bulunmakta. Lakin ben bu bakiyeyi hiçbir şekilde kullanamıyorum. Dediğim gibi "play bakiyeniz yalnızca Türkiye içinde kullanılabilir" hatasını alıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Dediğim gibi Google desteğe de yazamıyorum çünkü kod ile alakalı bir görsel yok elimde.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    143.5 KB · Hit: 49

onurx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
onur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi