Neler Yeni

Öneri COMNET ISS ADIM ADIM SÜREÇ

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
Yeni taşındığım evimde ilk olarak Altyapı Sorgulaması geçekleştirdiğim çeşitli firmalardan yaptığım sonuçlara göre altyapımın VDSL / 100 MBPS olduğunu öğrendim.

Referans Kodum: CMT592VKZ

Bütün firmaların VDSl paketleri hakkında araştırıp bilgi sahibi edindim ve F/P olarak en mantıklısı
COMNET olarak düşündüm. İçeriğine biraz göz atacak olursak;

1672742918555.png

Kendi Altyapımı baz alarak örneklemeye devam edeceğim, Comnet Pro Fiber 100 Paketinden 3 Ay Peşin ödemeli olarak aldım 3*129TL = 387 TL yapar ek olarak referans kodu ile başvuru yaptığım için 1 Ay hediye veriyorlar yani Aylık 96,75 TL denk gelmekte. Bu 3 ay olayı taahhüt demek değil parasını önden peşit ödüyorsunuz aslında bu durum türkiye şartların da gelecek zamlara karşı taahhüt yapmadan ödeyeceğiniz tutarı korumanıza yarayan bir durum.

ÖNEMLİ : Aylık 96,75 TL internet ücreti. Herhangi bir Kurulum ücreti yok (Diğer Firmalar da vardı. Örn TURKNET 300 Küsür). Sadece tek seferlik 130TL aktivasyon ücreti ödüyorsunuz.

04.01.2023 Tarihinde MOBİL UYGULAMASI üzerinden 5 dakika da NFC özelliği kullanarak başvuru gerçekleştirdim. Sadece kimliğimi okuttum ve bitti bu zamana kadar en kolay ve en hızlı yaptığım başvuru idi. Ve Mobil uygulama üzerinden bütün işlemler an an bildiriyor ek olarak 7/24 canlı destekten destek alabiliyorsunuz.

Kurulum aşamasında istanbulda kendi kurulum ekipleri bulunmakta. Diğer şehirlerde türk telekom ekiplerini yönlendiriyorlar.

07.12.2023 Tarihinde arayarak bugün kurulama geleceklerini ilettiler. Kurulum aşamasına kadar geçen süreç bu şekilde idi. Kurulumdan sonra ki deneyimlerimi de paylaşacağım.

NOT: EĞER VDS ALTYAPINIZ VAR İSE EN UYGUN FİYATLI FİRMAYI SEÇMENİZİ TAVSİYE EDERİM ÇÜNKÜ BU ALTYAPIDA HEPSİ TÜRKTELEKOM ALTYAPISINDA HİZMET VERMEKTE. ANCAK DİĞER ALTYAPILARDA DİĞER FİRMALARI ARAŞTIRMANIZI ÖNERİRİRİM.

07.12.2023(KURULUM) Akşam üstü istanbul ili olduğu için comnetin kendi kurulum ekibi geldi ortalama 15dk gibi bir sürede kurulum gerçekleştirdiler.(İSTANBUL DIŞINDA YAŞIYORSANIZ KENDİ EKİPLERİ GELMİYOR, TURKTELOKOM EKİPLERİ GELİYOR.) Kendi modemim kargoda olduğundan dolayı yanlarında getirdikleri modem ile kurulumu test ettiler. İlk yaptıları testlerde 100MBPS altyapı paketimde +70 üstünde interneti hızı verileri elde ettiler. Kendi modemim ile ayrıntılı testleride yakında ekleyeceğim. Bu süreçte uygulama üzerinde hizmet durumu görüntüleme kısmında hata ile karşılaştım, 7/24 destek üzerinden ilettiğimde bir kaç saat içinde düzeltildi.

Satın aldığım modem; https://www.amazon.com.tr/Tenda-V12-AC1200-Dualband-Kablosuz/dp/B096TTM9PT

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

RaMo55

80+
2 Yıldır kullanıyorum önemli olan alt yapınız.
Telekom alt yapısını kullanıyor diye firmalar hepsi aynı hizmeti vermiyor hepsinin verdiği ping değeri farklı farklı...

Comnetin en büyük eksiği müşteri hizmetleri bundan dolayı alt yapınız iyiyse kullanın alt yapınız kötüyse kullanmayın.

Ekler

• HIZ TESTİ55.png
    HIZ TESTİ55.png
    118.5 KB · Hit: 68

etnetalw

80+ Bronze
Adamın neti kurulmamış ki daha. İlk süreçten bahsetmiş sadece.
Biliyorum.
1 konuda toplu hallinde paylaşması daha mantıklı diye fikirledim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telekom alt yapısını kullanıyor diye firmalar hepsi aynı hizmeti vermiyor hepsinin verdiği ping değeri farklı farklı...

Comnetin en büyük eksiği müşteri hizmetleri bundan dolayı alt yapınız iyiyse kullanın alt yapınız kötüyse kullanmayın.
Oo comnet Facebook grup yoneticisi değilmisin ya 😅

Bufferbloat wavefrom.com
Speedtest Ookla den türktelekom suncusu seçip test atarmısın
Npef den türknet suncusu seçip.

RaMo55

80+
Biliyorum.

Bufferbloat wavefrom.com
1673094201334.png

Turk Telekom Sunucusu :)
Ont Nokia Modem Keenetic viva

1673094523121.png

Biliyorum.

Bufferbloat wavefrom.com
wavefrom.com Yapamıyorum bufferbloat yapayım istersen

Son düzenleme:

etnetalw

80+ Bronze

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hocam eve geçince tracert bilgileri atar mısınız size zahmet? Ve bağlantı sonrası deneyiminizi paylaşır mısınız?

Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
ANIL GÜDÜCÜ
Top Bottom