Neler Yeni

Öneri POCO F6 SIKINTILI CİHAZ MI VE ALINIR MI ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
alperen özdemir
a55 yerine f6 alma sebebim a55'in exynos işlemci olması. Telefon işlemci dışında mükemmel ama ne derler, en önemli olan madde İŞLEMCİ'dir dimi?
hocam doğru fakat işlemcisi kötü değil ki oyun oynasanız işlemci daha önemli olur bir de en önemli madde telefon kullanımına göre değişir kimi kamera ister kimi performans ister kimi sadece şarj ister isteğe göre önem değişir ben sizin yerinizde olsam f6 alırım alma nedenim de zaten hemen hemen birbirine benziyorlar fakat işlemci gücü ve bir yerde snapdragon olması f6 almak için bir neden kamera için ise s23 fe alınır aksi halde ben f6 alırdım ama samsung arayüzünü çok övüyorlar denemek için belki alınabilir

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Arda doğan
Poco F6 sıkıntılı cihaz diyor bazı kullanıcılar, bazıları ise hiçbir sorunu yok diyorlar. Almalı mıyım?
Ben kullanıyorum sıkıntılı cihaz bence x6 pro gibi f6 gayet stabil ve verdiğin parayı hakeden bir cihaz performansı çok güzel
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat performans oranı oldukça iyi bir konumdadır alınabilir. ayrıca 15-16 gibi daha uygun bir fiyata x6 pro da tercih edilebilir 8300 ultra işlemci de oldukça güçlüdür.
X6pro'da sıkıntı yaşayanı gördüm

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
Ben kullanıyorum sıkıntılı cihaz bence x6 pro gibi f6 gayet stabil ve verdiğin parayı hakeden bir cihaz performansı çok güzel

X6pro'da sıkıntı yaşayanı gördüm
Ben f6 almadan önce x6 pro düşünüyordum. Güzel cihazdı çünkü ama wifi, şebeke ve batarya tüketimi konusunda çok olumsuz yorum okudum birde işlemci frekansı iyi olsada mimarisi güncel değildi o yüzden f6'da karar kıldım, snapdragon 8sgen3 ve 90watt donanımlarıda cazip gelmişti şuan iyi anlaşıyoruz.

Ayrıca çerçeve inceliği pocolarda başlı başına bir alma sebebiydi benim için s23fe'yi felan direkt silmiştim o sebepten . s23'ünde batarya kapasitesi ve ekran küçüklüğü hoşuma gitmemişti

ha birde s23 düşündüğüm sıralar 128gb modellerde ufs 3.1 vardı kırpılacak özellik değildi s23 gibi bir telefonda

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
889
İsim
Arda doğan
Ben f6 almadan önce x6 pro düşünüyordum. Güzel cihazdı çünkü ama wifi, şebeke ve batarya tüketimi konusunda çok olumsuz yorum okudum birde işlemci frekansı iyi olsada mimarisi güncel değildi o yüzden f6'da karar kıldım, snapdragon 8sgen3 ve 90watt donanımlarıda cazip gelmişti şuan iyi anlaşıyoruz.

Ayrıca çerçeve inceliği pocolarda başlı başına bir alma sebebiydi benim için s23fe'yi felan direkt silmiştim o sebepten . s23'ünde batarya kapasitesi ve ekran küçüklüğü hoşuma gitmemişti

ha birde s23 düşündüğüm sıralar 128gb modellerde ufs 3.1 vardı kırpılacak özellik değildi s23 gibi bir telefonda
90w hızlı şarj daha stabil uzun giden batarsa sorunsuz yazılım o yüzden daha iyi f6 ve daha iyi soğutma daha iyi ekran

İsimbulamajim

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim
Hiç oyun oynayan biri değilim. Sadece İnstagram Whatsap Youtube kullanıyorum. Pili iyi gider mi ve ısınır mı oyun oynamasam.
Ozaman Honor 200 tercih edebilirsin. Ekran batarya ve kamera olarak Poco F6'dan daha iyi. Poco F6'nın işlemcisi çok güçlü çünkü oyuncu telefonu. Sizde oyun oynamayacağım demişsiniz.

Sypreus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet
25watt telefon istiyorsan samsung al, f6'la şarj tüketimi konusunda hiç kaygım olmadı, oyundan bıkana kadar oyun oynatabiliyor 90wattla 10-15 dk'da geri yüzde 80'lere doluyor, ayrıca 120fps pubg'de cpu 46 dereceyi geçmiyor, 30 bin'lik s23 fanla 46 dereceleri görüyor isteyene video atarım. Öyle can sıkıcı bir ısınma sorunu yok, telefon ısınmayıda pek hissettirmiyor .

Kalın çerçeve faktörüde var, takoz istiyorsan s23fe veya a55 alabilirsin
Ortalama bir fanla bile CPU 46 derece olamaz. Hangi uygulamadan kontrol ediyorsun bilmiyorum ama hiçbir CPU yük altında 60 derecenin altına düşüremezsin. Oyundan çıkıp sıcaklık uygulamasına girene kadar cihazın soğutma sistemi sıcaklığı kasaya dağıtıyor. Bu yüzden kesin sonuç için CPU yük altındayken (oyunda) sıcaklıkları kontrol etmelisin. Senin gördüğün 46° batarya sıcaklığı, benim F6 şuan sadece Chrome verilerini işliyor ona rağmen CPU sıcaklığı 40-50 arası geziyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
Ortalama bir fanla bile CPU 46 derece olamaz. Hangi uygulamadan kontrol ediyorsun bilmiyorum ama hiçbir CPU yük altında 60 derecenin altına düşüremezsin. Oyundan çıkıp sıcaklık uygulamasına girene kadar cihazın soğutma sistemi sıcaklığı kasaya dağıtıyor. Bu yüzden kesin sonuç için CPU yük altındayken (oyunda) sıcaklıkları kontrol etmelisin. Senin gördüğün 46° batarya sıcaklığı, benim F6 şuan sadece Chrome verilerini işliyor ona rağmen CPU sıcaklığı 40-50 arası geziyor.
İddia etmeyim , geliştirici seçeneklerinden güç tüketimi ekranını açıyorum. oraya gidipte batarya sıcaklığını koymazlar, cpu ve ram bilgilerini gösteriyor diye biliyorum. Telefonu ayrıca termometreyle ölçüyorum cpu'nun üstü 46 dereceyi geçmez 120fps pubg'de

şuna bak batarya sıcaklığıyla alakası yok anlattığının

Sypreus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet
İddia etmeyim , geliştirici seçeneklerinden güç tüketimi ekranını açıyorum. oraya gidipte batarya sıcaklığını koymazlar, cpu ve ram bilgilerini gösteriyor diye biliyorum. Telefonu ayrıca termometreyle ölçüyorum cpu'nun üstü 46 dereceyi geçmez 120fps pubg'de

şuna bak batarya sıcaklığıyla alakası yok anlattığının
Kanka ben Device Info HW programı ile oyundayken yan pencereden açıp şarj portunun sıcaklığına kadar görebiliyorum. Kendi düşüncem Vapor-Chamber soğutma sayesinde biz bunu çok hissetmiyoruz ama işlemciler ciddi ciddi ısınıyor. Power Monitör mü yoksa kullandığım uygulama mı doğru bilmem ama giriş seviyesi CPU'lar bile o kadar düşük sıcaklıkta çalışmıyor. Termometreyle CPU'nun sıcaklığını ölçemezsin çünkü anakartın altına gizleniyor. Oynadığım 2 oyundan birinde ölçüm yaptım sonuçları buradan görebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
Kanka ben Device Info HW programı ile oyundayken yan pencereden açıp şarj portunun sıcaklığına kadar görebiliyorum. Kendi düşüncem Vapor-Chamber soğutma sayesinde biz bunu çok hissetmiyoruz ama işlemciler ciddi ciddi ısınıyor. Power Monitör mü yoksa kullandığım uygulama mı doğru bilmem ama giriş seviyesi CPU'lar bile o kadar düşük sıcaklıkta çalışmıyor. Termometreyle CPU'nun sıcaklığını ölçemezsin çünkü anakartın altına gizleniyor. Oynadığım 2 oyundan birinde ölçüm yaptım sonuçları buradan görebilirsiniz.
doğrudur bro, bir çok parametre var , yüksek görünen değerler çekirdek sıcaklıkları olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
alper
Ozaman Honor 200 tercih edebilirsin. Ekran batarya ve kamera olarak Poco F6'dan daha iyi. Poco F6'nın işlemcisi çok güçlü çünkü oyuncu telefonu. Sizde oyun oynamayacağım demişsiniz.
f6 daha güçlü bir işlemciye sahip olsada honor 200'den daha fazla ekran süresi veriyor.

Ekler

• Screenshot_2024-08-31-23-35-24-462_com.google.android.youtube-edit.jpg
    Screenshot_2024-08-31-23-35-24-462_com.google.android.youtube-edit.jpg
    361.2 KB · Hit: 18
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
992,834