Neler Yeni

PORT YOK SORUNU (Turknet-Turktelekom)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atacan Koçyiğit
(PORT YOK SORUNU)
Arkadaşlar merhabalar size bir problemimden bahsedeceğim umarım gruptan bir akıl akıl verecek çıkar ve bir şekilde problemimi çözebilirim.

Nisan ayında Türknet YAPA altyapısına geçtim ve 8 mbit Download 5mbit upload alıyordum her şey nerdeyse güllük gülüstanlıktı lakin Eylül ayında Türk Telekom oturduğum semtin tamamına hiper ve fiber döşedi. Ben sevinmiştim artık yüksek download alacağım diye, lakin yapa'da olduğum için benim portum semtimde olmadığını söylediler şuan 0.70 mbit download 1mbit upload alıyorum(Boş port olmadığı için VAE'ye geçemiyorum) Eylül ayından beri koşturuyorum Türktelekom genel merkezine gidip port dilekçesi verdim Ağustos ayında hala bir cevap yok. Lakin aklıma takın soru şu benım evimin önündeki saha dolabında portlar adsl'den fibere geçiş için kablolar söküldüğünde benim de internetim gitti ve kabloları taktıklarında internetim geldi.

1. sorum Benim portum buradaki saha dolabında değilse neden internetim gitti?
  2. sorum bu boş port sorununu nasıl çözebilirim çünkü adsl varken mahallemde port mevcuttu fiber geldiğinde portlar yok oldu birden ve sokaktaki komşularla görüştüğümde kimse yeni internet bağlatmadığını ve internetlerini vdsl'e geçirmediklerini belirtti yani herkes hala ADSL kullanıyor.
  3. sorum Port gözüktüğünde Turknetle görüştüm hemen beni VAE'ye geçirmeleri için lakin işlemleri o kadar uzattılar ki işlemlere başladıklarında portlar doldu diye iptal ettiler.
  4. sorum bir keresinde de Turktelekom saha görevlileri gelip hattımı kontrol etti ve saha dolabından değiştirdim senin internetini 1 gün sonra vdsl olur dedi sonrasında santralle görüşüp port yok diyip geri taktı.
  5. sorum da Türknet boş port sorgulamasını sadece onlara destek mesajı attığımda yapıyormuş otomatik sorgulamıyorlar yani boşalsa bile ben biraz zor geçeceğim gibi görünüyor boş port sorgulamasını nasıl yapacağım ben türknet 1-2 gün sonra mesajlarıma cevap veriyor çünkü
4 aydır bu işlerle uğraşıyorum hala 0.7 maksimum 1mbit internet görüyorum online dersler sınavlar var üniversite öğrencisiyim ne yapmam gerekiyor. Artık hani dersleri geçtim zaten yarısından fazlasını kaçırdım vize ve final sınavlarımda ne yapacağım? Lütfen bir çözüm yolu bulabilmem için bilgili arkadaşlar varsa yardım edebilir mi şimdiden teşekkür ederim iyi geceler dilerim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akıl danışacağım birisi yok mu gerçekten yıkıldım ve umudum kalmadı artık

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Aynısını Technopat sosyal'e yazıp @Ulunay diye etiketlerseniz yardımcı olurlar.
Şahsen ben bir şey anlamadım. Anladıysam bile ne anladım bilmiyorum.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İstanbul'un göbeğinde türk telekomu aradım gelin evime net baglayın cahillikten kurtulam diye bana port yok diyor kos koca ıstanbulda şaka galiba dedim yok efendimne şakası diyor :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atacan Koçyiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İstanbul'un göbeğinde türk telekomu aradım gelin evime net baglayın cahillikten kurtulam diye bana port yok diyor kos koca ıstanbulda şaka galiba dedim yok efendimne şakası diyor :(
Ben de İstanbul'dayım işte ama 4 aydır bekliyorum boş port yok diyorlar ve port takibi de yapmıyor benim İnternet Servis Sağlayıcım. Madem böyle bir durum var kendileri VAE ye geçirmeleri gerekmiyor muydu diye düşünüyorum ama ilgilenmek istemiyorlar belki de bilmiyorum

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Port yoksa elden fazla bir şey gelmez. Kablonet, Turkcell Superonline gibi kendi altyapısını çeken firmaların altyapısı yok mu sokağında? Benim sokakta da port yok maalesef, dilekçe ile uğraşmak yerine Kablonet'e geçtim. Eğer birinin internet sözleşmesi biterse ve yenilemezse fark ettiğin gibi başvur herhangi bir yere. Hatta önce Türk Telekom'a, oradan da ilk ayda Türknet'e geçebilirsin. Başta birazcık masraf çıkarabilir TT ancak internetsiz kalmaktansa en iyi çözüm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atacan Koçyiğit
Port yoksa elden fazla bir şey gelmez. Kablonet, Turkcell Superonline gibi kendi altyapısını çeken firmaların altyapısı yok mu sokağında? Benim sokakta da port yok maalesef, dilekçe ile uğraşmak yerine Kablonet'e geçtim. Eğer birinin internet sözleşmesi biterse ve yenilemezse fark ettiğin gibi başvur herhangi bir yere. Hatta önce Türk Telekom'a, oradan da ilk ayda Türknet'e geçebilirsin. Başta birazcık masraf çıkarabilir TT ancak internetsiz kalmaktansa en iyi çözüm.
Sokağımda TT dışında başka ISS yok maalesef zaten 4 aydır döşediler altyapıyı o günden beri uğraşıyorum lakin ne yaparsam yapayım çözüm bulamıyorum

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Türk Telekom'a başvur en iyisi, eğer gerçekten port varsa -ki olduğunu iddia ediyorsun- bağlantın birkaç güne yapılır. Ardından Türknet'e geçersin, cayma bedeli pek çıkmaz. En fazla 2 fatura ödemiş gibi olursun. Türknet destek sağlıyordu hatta, cebinden para çıkmayabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Atacan Koçyiğit
Türk Telekom'a başvur en iyisi, eğer gerçekten port varsa -ki olduğunu iddia ediyorsun- bağlantın birkaç güne yapılır. Ardından Türknet'e geçersin, cayma bedeli pek çıkmaz. En fazla 2 fatura ödemiş gibi olursun. Türknet destek sağlıyordu hatta, cebinden para çıkmayabilir.
peki bir şey sormak istiyorum yazımdaki 1.madde sizce neden gerçekleşti

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Fikrim yok açıkçası. Şimdilik tek çare TT'ye abone olman ve paket alırken VDSL seçmen. Eğer boş port varsa bağlarlar. Superbox da var alternatif ancak çok pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Hasan algül
Yakında bayisi varsa gitmeni öneririm port boşalınca sana ulaşırlar belki

Top Bottom