Neler Yeni

Potansiyelinizin Farkındasınız Ama Sürekli Erteliyor Musunuz?

Aslında yaparım ya, dediğiniz şeyleri erteleme eğiliminiz var mı?

• Oy kullanan toplam üye
    26

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,251
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kızılay olarak ÇEKOM a gittik.
Orada onların öğretmeni vardı. Baya güler yüzlü bir adamdı. Bana şunu demişti :
Çocuklar hadi şarkıya katılın
Bak ben moralim bozuk olduğunda şarkı söylerim. Baktım sesim moralimden daha bozuk. Moralim yerine gelirdi.

Hiç unutmam. Adam başka bir ruhtaydı. Pozitiflik almadım kimseden öyle.
Moralim bozuk olduğu zaman ya da sıkıntıya dara düştüğümde müzik dinlerim ruhumu dinlendiren müzikler ama ve gece herkes yattıktan sonra karanlık odada meditasyon yaparım yağmur sesi Ateş odun sesi vs ile birde çeşitli fon müzikleri ile rahatlarim bu şekilde stres atıyorum şarkı söylemeyi çok seviyorum hem söylemeyi hem dinlemeyi bunu herkese tavsiye ederim KENDİ BENLİĞİNİZİ DİNLEYİN

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Merhaba,
Aslında potansiyelinizin olduğunu ve başarılı olabileceğinizi düşünüp sadece konfor alından çıkamamak vb. sebeplerle olayları sürekli ertelediğiniz oluyor mu? Başarılı olma yolunda "şartlarım iyi değil, ailevi sorunlar, ah bi şundan olsaydı, bu ülkede zor" gibi hayıflanmalar ve engeller olsa da bunlar kişiden kişiye değişir ve herkesin durumu tamamı ile farklıdır. Fakat başarısız olma yolunda bunlar kişiden kişiye değişmez genel olarak tek bir kapıya çıkar "ertelemek". Kimi çalışır sonuna kadar ve pes edip erteler, kimi hiç başlamadan erteler, kimi pazartesiden pazartesiye erteler...
Başarılı insanlar ise yıllardır çok çalışmaktan ve ertelememekten bahsedip dururlar ve "basitmiş ya bu enayi yaptıysa ben hayli haylini yaparım" dersiniz ve devamı asla gelmez sonra paralı kurslar alırsınız başarılı olmak için ve onları da ertelersiniz öylecene dururlar, başarısız biri derdini anlatınca tebessüm edersiniz aynı kaderi paylaştığınız için, başarılı biri görünce de dışlama eğilimi gösterilir ve hayat şartlarından bahsedilir.

Kıssadan hisse başarılı olma yolunda şartlar eşit değildir, çok zorlanabilirsiniz imkansızlara kafa tutabilirsiniz, 1 yılda başkasının yapacağını siz 5 yıldayaparsınız belki de bunlar şartlara göre değişir. Ama başarısız olma yolunda her insanın derdi ortaktır "ertelemek" başarılı insanlar genel toplumda yüzde olarak çok düşük iken, başarısız insanlar devasa çoğunluğu ol uştururlar. Bu durumda sadece yaptığınız işe inanarak ertelemeden, pes etmeden bir şeyleri başarmak için çalışırsanız çoğunluğun önüne geçersiniz. Boşuna dememişler inanmak başarmanın yarısıdır...

Yav gardaşım başarılı oldum da torpil var bu ülkede diyorsanız, bu da başka bir videonun konusu.
YILLARDIR BU DURUMU YAŞIYORUM ŞUANDA DA BUNU DÜŞÜNÜRKEN KARŞIMA GELDİ.
Ver tavsiye :D

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,282
İsim
Ahmet Sevinç
şu ekonomi tartışmasız engelliyor mesela çok param olsa kendime daha iyi ekipmanlar alıp oyunlardaki potansiyelimi arttırabilirdim 😁
ama daha doğru bir yorum yapmam gerekirse gidipte el işi bişey yapacağım zaman ya çok zor olacağından ya da imkanların yetersizliğinden dolayı yapmıyorum birde zaman benim için çok önemli o yüzdende yapmıyorum bunların hepsi olsa genede ertelerdim herhalde

Critaes

80+ Bronze
YILLARDIR BU DURUMU YAŞIYORUM ŞUANDA DA BUNU DÜŞÜNÜRKEN KARŞIMA GELDİ.
Ver tavsiye :D
Açıkçası söylemek gerekirse tavsiye vermeye pekte gerek olmayan bir durum. İnternette zırla tavsiye veren kanallar var, motivasyon pompalayan kanallar var. İzleyip alıyorsun gazını 2-3 güne fıss...
Hedefin varsa ve başarılı olmak istiyorsan tabii ki de hedefine çalışmalısın yani cevap "ertelememek kadar basit, uygulamaya geçirmek kadar zor".

Ama şunu ekstra belirteyim has ve kalıcı bir motivasyon arıyorsan hedefine ulaşmak için odaklan ve çabala, bir süre sonra bu erteleme isteğinin yerini alacaktır ve sürekli hedefine odaklanmak isteyeceksin. Çünkü çabaladıkça ve karşılığını bulamadıkça sorunu asla kendine aramazsın bir şeyleri bahane edersin ertelemek için. Karşılığını aldığında yani bir şeyleri başardığında ise tamamen kendin başarmış olursun zorluklara rağmen.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Açıkçası söylemek gerekirse tavsiye vermeye pekte gerek olmayan bir durum. İnternette zırla tavsiye veren kanallar var, motivasyon pompalayan kanallar var. İzleyip alıyorsun gazını 2-3 güne fıss...
Hedefin varsa ve başarılı olmak istiyorsan tabii ki de hedefine çalışmalısın yani cevap "ertelememek kadar basit, uygulamaya geçirmek kadar zor".

Ama şunu ekstra belirteyim has ve kalıcı bir motivasyon arıyorsan hedefine ulaşmak için odaklan ve çabala, bir süre sonra bu erteleme isteğinin yerini alacaktır ve sürekli hedefine odaklanmak isteyeceksin. Çünkü çabaladıkça ve karşılığını bulamadıkça sorunu asla kendine aramazsın bir şeyleri bahane edersin ertelemek için. Karşılığını aldığında yani bir şeyleri başardığında ise tamamen kendin başarmış olursun zorluklara rağmen.
Motivasyon 2 3 günlük :D
Bize disiplin lazım...

JSezar

80+ Silver
akademiklink?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,971
Üyeler
155,498