Neler Yeni

Powerlift bodybuild birlikte yürütülebilir mi?

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Merhaba bodybuild ve powerlift birlikte yürütülebilir mi mesela örnek vermem gerekirse ben.

Pazartesi: Sırt kol.

Salı: Göğüs triseps.

Perşembe: Bacak günü.

Cuma: Hafta içindeki hareketlerin alternatif tekrarları.

Şeklinde yapıyorum. Salıya bench 5x5 yapıp çarşamba günü bacak gününde squat ve deadlift yapsam sizce olur mu önerilerinizi bekliyorum.

Not: bu 2.ayım.

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İkisi çok farklı kafa. Ben yıllarca spor yapmış biri olarak. Yapamayacağını düşünüyorum. En azından düzgün yapamazsın.
peki powerliftte bodybuild'deki gibi düzenli bir şekilde beslenirsek vücut gelişir mi?

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
hayır. ancak hit vücudun olur
Peki siz hangisini önerirsiniz? Ben güç odaklı çalışmak istiyorum ama aynı zamanda fit bir vücuda sahip olmak istiyorum fakat dediğiniz gibi zorsa yukarıdaki antrenman programı ile devam edeceğim.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
İkinci ayın ise 5x5 ile devam et, 5x5 bir yerde tıkanan bir program zaten, tıkanana kadar devam. Tıkandığında baya gelişmiş olacaksın

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
İkinci ayın ise 5x5 ile devam et, 5x5 bir yerde tıkanan bir program zaten, tıkanana kadar devam. Tıkandığında baya gelişmiş olacaksın
Nasıl yani powerlift mi devam etmeliyim hocam? Yoksa bench press squat için mi dediniz? 5x5'i.

-CrawL

80+ Gold
ppl yap compund hareketleri 5x5 yap. Pazartesiye sırt kol koymuşsun salı göğüs triceps var sırt kolda tricepsi çalışacaksın ertesi gün bidaha triceps var yenilenmeyebilir 24saatte.

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
ppl yap compund hareketleri 5x5 yap. Pazartesiye sırt kol koymuşsun salı göğüs triceps var sırt kolda tricepsi çalışacaksın ertesi gün bidaha triceps var yenilenmeyebilir 24saatte.
Pazartesi sırt biceps salı göğüs triseps

Semihh35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Semih aytekin
Ben Ppl yapıyorum Compound hareketleri ağır kg 6-8Tekrar arası girip o hareketleri başa alıyorum her hafta rep pr alıyorum Bench press ve squat ı sürekli artırabiliyorum.
İlk gün bench press yani göğüs ile başlayıp diğer günde bacak günü yapsam nasıl olur sizce? Birde hocam bench press i serbest barda mı yapmalıyım smith machine ile mi squat ı serbest bar ile yapıyorum onda sıkıntı yok fakat bench press biraz zor bench i şuan 15 kg ile yapıyorum başlangıç boş barla ısınma yapıyorum 1-2 set.

-CrawL

80+ Gold
İlk gün bench press yani göğüs ile başlayıp diğer günde bacak günü yapsam nasıl olur sizce? Birde hocam bench press i serbest barda mı yapmalıyım smith machine ile mi squat ı serbest bar ile yapıyorum onda sıkıntı yok fakat bench press biraz zor bench i şuan 15 kg ile yapıyorum başlangıç boş barla ısınma yapıyorum 1-2 set.
Bench press i kesinlikte serbest barla yapmalısın anlamı yok yoksa

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,678
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bench press i kesinlikte serbest barla yapmalısın anlamı yok yoksa
Hocam bende ayağımı kırdıktan sonra bırakmak zorunda kaldım ayrıca bayada bi kilo aldım şuan ufaktan bi altyapım var kanatlar çok olmasada azcık dışarı çıkık ben tekrar kiloyu atarken sağlam ağırlık yapsam sıkıntı olurmu (benchte 60 yapıyordum en son yarın tekrardan kayıt yaptıracağım ilk hafta ısınmak için fullbody dönmeyi düşünüyorum)

Top Bottom