Neler Yeni

Psikolojik Sorunlarım var sanırım

Tre-x

80+ Silver
Bi çay bahçesi.
Burası yazları turist çeken bir yer olduğu için yabancı kişiler bol idi.
Sorun yaşamadım orada.
1-2 dengesiz ile yaşadığım olay aklımdan çıkmıyor.
çay bahçesi değil de işlek bir kafe olabilir , düğün salonu olabilir bu tarz yerlerde çalışmanızı öneririm özellikle düğün salonu falan çünkü ordaki garsonlar genelde büyük oldukları için abilik yapıyorlar sadece orda geçen sohbetlerden bile birçok sorunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum

Besim Tibuk

80+ Gold
Katılıyorum. İnsanlardan çekiniyorsa yanlarına gitmeden nasıl alışacak? Sürekli uzakta kalmaya devam eder.
Hocam o kadar değil insanlarla -en azından çoğu ile- konuşabiliyorum ama konuşurken heyecanlanıyor, elimi ayağımı bir yere koyamıyor, karşıdaki kişiye bakamıyorum bile.

Kadir_1987

80+ Silver
Bileğin kırıldığı için yürüyemiyorsan yürümeye çalışmakla başlamazsın, ilk önce bileğini iyileştirir sonra yürüme çalışması yaparsın.
Yürümekten korktuğun için yürüyemiyorsan gene ilk koşmazsın, yere değmeye çalışır ardından yürür ardından koşarsın.

Bir anda playboy ol demiyoruz çocuğa, mesela montu ve bereyi çıkarmaya çalışmakla başlayabilir :D
Akın,genel mana da herkes de bir korkunun üzerine git ima'sı varya işte ondan bahsediyorum.
Sözcük olarak kulağa hoş gelse de çok tehlikeli birşeydir.
Direkt olarak korkunun üzerine git demek de aynen bu demektir.
Sen veya buradaki arkadaşlarımdan bahsetmiyorum genel olarak konuşuyorum.
Aslın da hepimiz aynı şeyden bahsediyoruz fakat ufak tefek ama en önemli ayrıntıları atlıyoruz.
Sevelim sevilelim Akıncım ;)

Besim Tibuk

80+ Gold
çay bahçesi değil de işlek bir kafe olabilir , düğün salonu olabilir bu tarz yerlerde çalışmanızı öneririm özellikle düğün salonu falan çünkü ordaki garsonlar genelde büyük oldukları için abilik yapıyorlar sadece orda geçen sohbetlerden bile birçok sorunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum
Burada ise yaşadığım yerim elverişsiz olma sorunu var.

Marcisco

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ulaşcan Arslan
Sağ olun hocam.
2-3 arkadaşım var.
Ama güvenemiyorum gibi.
Sanki kimsenin umrunda değilmişim gibi geliyor.
Zaten güvenme kimseye boşver. Ben 24 yaşındayım yüzlerce arkadaşım oldu şuan can ciğer arkadaşlarımla bile ayda yılda bir konuşuyorum veya görüşüyorum onun haricinde pek kimseyle konuşmam. Bana da kimse yazıp çizmez ama ben zaten kimseye ihtiyaç duymam kimseden de bir beklentim olmaz. sana tavsiyem kafana göre takıl bu kadar düşünme çünkü daha gelişim dönemindesin. Diyeceksin ki lisedeki arkadaşlarım gelişmiş mi? hayır kardeşim dediğim gibi herkesin kendine özgü hareketleri tavırları falanı filanı var. Ben mesela lisedeki halime bakıyorum alakam yok yani. bak keyfine kardeşim gayet sağlamsın.

Tre-x

80+ Silver

Ahmet Öztürk

80+ Bronze
Hocam o kadar değil insanlarla -en azından çoğu ile- konuşabiliyorum ama konuşurken heyecanlanıyor, elimi ayağımı bir yere koyamıyor, karşıdaki kişiye bakamıyorum bile.
Örneği senin üzerinden vermedim. Yanlış anlaşılmasın. Sen ya karşındaki insanları çok üstün görüyorsun ya da kendini alçak görüyorsun. Yani onlar da insan sen hata yapsan ne olacak? Ha sen yapmışsın ha o yapmış.

mlhr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Melih
Yaşadığım başlıca sorunlar,
  • Sınıf içinde, kalabalık yerlerde(okul bahçesi gibi) yemek yemek ve bir şeyler içmekte zorluk.
  • İnsanların olduğu bir yerde yürürken herkesin bana bakıyormuş gibi hissetmem, ellerimi nereye koyacağımı bilememem, yürüyüşümün tuhaf olduğunu düşünmem
  • Mont ve şapka girmeden rahat edememe
  • Kendimi aşırı çirkin, beceriksiz hissetme
  • Biri ile konuşurken gözlerine bakmak
  • Sürekli sıkıntı hali
  • saç düzeltme vb. şeyleri yapmaktan çekinmek
  • İnsanların yanında fazla heyecan
  • Sürekli rezil olma korkusu
  • Birisi bakarken yazı yazmaktan çekinme
  • Futbol vb. oyunları oynarken çekingenlik-utanma hissi arası bir his
  • Ve bunun gibi aklıma gelmeyen bazı şeyler
Bu sorunlardan artık gerçekten bıktım.
Ne yapabilirim?
Psikolog vb. şeyler dışında onları ben de biliyorum.
Klasik liberal sorunları bende de var

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
193
İsim
Sidar Özel
Arkadasim sosyal aktivitelere katıl spor salonlarina git dövüs sporlarina gir bol bol dayak ye ve kendine ego pompala
Bende de ozguven vs etkileri vardi ben boyle yendim simdi aile icinde krallım bir erkegin hayati zorluklar ile buyur bunu unutma

Top Bottom