Neler Yeni

PSU PATLADI PC AÇILMIYOR

Aykut D.

80+ Gold
Psunun üstünde ne kadar 80+ yazsasada clearesult sitesinde bendeki psu gözükmüyor bu durumda bende bunun sertifikasını sahte olarak anlıyorum doğrumudur acaba?
80+ verimlilik sertifikası dostum verimlilik seviyesini belirler. İçerisindeki devre kartı 80+ sertifikalı o psu ya özgü değil birden çok modelde kullaniliyordur muhtemelen.

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
snop02
TR de sartlar malum;
eşşek yukuyle para verdiginiz sistemi soyle 3.sınıf psu lara emanet etmeyin..Sonra geri donulmesi imkansız arızalara sebebiyet verebilmekte,
sizi hem maddi hemde manevi olarak yıpratabiliyor...
farklı forumlarda defalarca soyledik PSU SİSTEMİN KALBİDİR!!!!

Burada en iyi sınıflandırmayı yapmış:

sahuraka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
580
İsim
yağız ahmet özdemir
Hocam kasayı psu'yu aldığım bilgisayarcıya götürdüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç kimse herhangi bir şey söylemedi bu psu ile ilgili, hatta aynısını kullanan arkadaşım tavsiye etti
arkadaşınız sizi hiç sevmiyormuş belli ki

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,244
İsim
Olcay akbulut
Psunun üstünde ne kadar 80+ yazsasada clearesult sitesinde bendeki psu gözükmüyor bu durumda bende bunun sertifikasını sahte olarak anlıyorum doğrumudur acaba?
o verimlilik sertfikası hocam psuların bir sürü sertifikaları var 80+ bir psu da patlayabilir yani

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
TR de sartlar malum;
eşşek yukuyle para verdiginiz sistemi soyle 3.sınıf psu lara emanet etmeyin..Sonra geri donulmesi imkansız arızalara sebebiyet verebilmekte,
sizi hem maddi hemde manevi olarak yıpratabiliyor...
farklı forumlarda defalarca soyledik PSU SİSTEMİN KALBİDİR!!!!

Burada en iyi sınıflandırmayı yapmış:
Anakart ve psu bu ikisine önem verilmedikçe daha çok böyle durumlar yaşanır bende Xigmatekin var Psu E tier (ucuz diye almıştım çok ucuza kaçıp no name almaktansa ismi olan en ucuz psu yu almıştım 5 sene önce) ancak binadaki topraklama + akım korumalı priz falan derken 5 senedir idare ediyor beni birçok kez sistem kapandı ancak sorun yaşamadım anakartta ise güç beslemeleri işlemciyi besleyemedimi de anakartı eline alırlar verdiği paraya yazık olur

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
snop02
Anakart ve psu bu ikisine önem verilmedikçe daha çok böyle durumlar yaşanır bende Xigmatekin var Psu E tier (ucuz diye almıştım çok ucuza kaçıp no name almaktansa ismi olan en ucuz psu yu almıştım 5 sene önce) ancak binadaki topraklama + akım korumalı priz falan derken 5 senedir idare ediyor beni birçok kez sistem kapandı ancak sorun yaşamadım anakartta ise güç beslemeleri işlemciyi besleyemedimi de anakartı eline alırlar verdiği paraya yazık olur
elektronik birazda sans işi, ama bilerek lades olmaya da gerek yok...
kullandıgım psu lar 2014 ve 2016 yıllarında aldım hala kullanıyorum
corsair ax1200i platinyum 2014 (bg den, buradaki 750w +bronz seviye fiyatına almıstım)
evga gq 650 gold 2016 (amazon)

sistemleri degistirsem de bu psu larla devam...

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,917
İsim
Emre
Discord
necromancerr
elektronik birazda sans işi, ama bilerek lades olmaya da gerek yok...
kullandıgım psu lar 2014 ve 2016 yıllarında aldım hala kullanıyorum
corsair ax1200i platinyum 2014 (bg den, buradaki 750w +bronz seviye fiyatına almıstım)
evga gq 650 gold 2016 (amazon)

sistemleri degistirsem de bu psu larla devam...
evet ben ucuz diye almıştım bu psu yuda zaten kendim ileride A tier bi psuya geçeceğim sistemi değiştirirken

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Umarım öyle olmuştur çünkü bu pcyi toplamak için çok sıkıntı çektim
Keşke bilir kişiler de danışsaydın toplarken. Belki yeni taktığın ekran kartı fazla güç çekti ve PSU dayanamadı bu duruma.

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
snop02
evet ben ucuz diye almıştım bu psu yuda zaten kendim ileride A tier bi psuya geçeceğim sistemi değiştirirken
PSU her zaman sistem degiştirsende ssd/hdd gibi kullanılacak parca, bunun için her daim iyi olması sizin avantajınız olur..

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Can inan
Keşke bilir kişiler de danışsaydın toplarken. Belki yeni taktığın ekran kartı fazla güç çekti ve PSU dayanamadı bu duruma.
Rx 580 ile 4 aydır kullanıyordum bir sorunu yoktu. 1 hafta önce 5700xt aldım ve şimdi durum bu

Ama 580 200 watt çekiyordu 5700xt de 225 civarı çekiyordu yükte

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Rx 580 ile 4 aydır kullanıyordum bir sorunu yoktu. 1 hafta önce 5700xt aldım ve şimdi durum bu

Ama 580 200 watt çekiyordu 5700xt de 225 civarı çekiyordu yükte
Geçmiş olsun. Bir baktırın.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Valla olay PSU nun kalitesinde ve o anki durumunda bitiyor. Yoksa ben gidip 12V kanalından 120W veren güç kaynağına TDP si 200W civarına gelen sisteme bağlamıştım. Sistem dondu, açılmadı, sorunlar oldu (güç yetmiyor doğal olarak) ama PSU ben dayanamıyorum diyip patlamadı hani 😀

Not: görebileceğiniz en dandik PSU lardan biriydi denediğim model.

Top Bottom