Neler Yeni

R5 3600 Sıvı soğutucu varken 70 dereceleri görüyor, tehlikeli midir?

BeratKu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berat kumru
normalde 4.2 GHZ'de çalışması için fazladan soğutucu alınır ama senin soğutucu iyi yani 70 derece fazla gibi geldi U12S ile yapılan uzay montaj stres testlerinde bile o kadar ısınmıyor. :D
Zaten forza hariç 60’ı geçmiyor dostum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende merak ettim şuan o kadar çıkmaması gerekiyor.
3600x işlemcimi 4.1 ghz stok soğutucu ile prime95 testinde en fazla 85 derece oluyor. ( test süresi yaklaşık 60 dk )
COOLER MASTER MasterLiquid ML240L RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

• Beğen
Reaksiyonlar: Bobo

RmzDayi

80+ Silver

COOLER MASTER MasterLiquid ML240L RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu

voltajın fazladır, o frekansta stabil olduğunu nereye göre belirlediniz.
yani frekansı 4.1 e çekip voltajı köklersen bu stabil anlamına gelmez. Evet çalışır ama çok ısınır.
Dediğim gibi 3600x işlemcimi stok soğuucu ile +0,090v ile 4.1 mhz yaklaşık 60 dk prime 95 small fft testi ( tam bir işkencedir burada sorun olmaz ise hiçbir yerde olmaz ) ile stabiliteyi yakaladım. 1 tık aşağısı ( +0,082v ) sorun yaşatmıştı. Çekirdek kapattı. Fuma 2 geldi daha montajını yapmadım yaptığım zaman en çok nereye çıkabileceğim bi rehber hazırlayacağım

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
çünkü forza hariç hatta forzada bile işlemcin yüke girmiyor. :) stres testi için normal bildiğimiz testler gibi 1 saat filan prime 95 testi filan yapman lazım eğer işlemci odaklı render filan da yapıyorsan 85 civarlarına uçması sağlıklı değil.

• Beğen
Forza horizon 4’te en ultra ayarlarda sıvı soğutucum olmasına rağmen işlemcim 70 dereceyi görüyor.Tehlikelimidir 70 derece,eğer değilse işlemci sıcaklığı nereye kadar normaldir?
İntel olsa 95 100 dereceye kadar stok fanla çalışabiliyor işlemci ama amd de ısı eşiği 80 85 derecelerde eğer sen overclock yaptıysan o ısı normal olabilir ama yapmadıysan 70 biraz fazla gibi macun yenile güzel bir macun kullan overclock varsa baştan düzgün yap

• Beğen

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan
Ultra ayarlarda 70 derece gayet iyi, neyi tartışıyorsunuz anlamadım ..

• Beğen

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Ultra ayarlarda 70 derece gayet iyi, neyi tartışıyorsunuz anlamadım ..
iyi bir sıvı soğutmayla hatta 600 TL civarıydı sanırım fiyatı sıvı soğutmanın buna rağmen stres testi olmamasına rağmen sıcak sayılır. ;) U12S ile stres testinde uzay montajda 67 derece filan

• Beğen

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Forza horizon 4’te en ultra ayarlarda sıvı soğutucum olmasına rağmen işlemcim 70 dereceyi görüyor.Tehlikelimidir 70 derece,eğer değilse işlemci sıcaklığı nereye kadar normaldir?
Hocam sorununun cevabını hemen veriyorum. Boost hıza çıkmak için çok yüksek voltaj çekiyor. Buda ısınmasına sebep oluyor. Biosa girip manuel 4.1 e çekip voltaj verirseniz sıcaklığın 15 dereceye kadar azaldığını göreceksiniz.

çünkü forza hariç hatta forzada bile işlemcin yüke girmiyor. :) stres testi için normal bildiğimiz testler gibi 1 saat filan prime 95 testi filan yapman lazım eğer işlemci odaklı render filan da yapıyorsan 85 civarlarına uçması sağlıklı değil.
Hoş geldin bu arada tekrar :) :) :)

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan
iyi bir sıvı soğutmayla hatta 600 TL civarıydı sanırım fiyatı sıvı soğutmanın buna rağmen stres testi olmamasına rağmen sıcak sayılır. ;) U12S ile stres testinde uzay montajda 67 derece filan
Pek katılmıyorum size. 50 derecede çalışcak hali yok ultra ayarlarda forzanın. 60 65 civarı idealdir iyi bi sirkülasyon ile

• Beğen

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
Pek katılmıyorum size. 50 derecede çalışcak hali yok ultra ayarlarda forzanın. 60 65 civarı idealdir iyi bi sirkülasyon ile
ondan değil adamın sisteminde bir anormallik var gibi geldi çünkü U12S gibi bir soğutucuyla uzay montajda STRES testinde daha serin çalışıyor :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure: hatta 200-300 TL'lik soğutucularda bile.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ

BeratKu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Berat kumru
İntel olsa 95 100 dereceye kadar stok fanla çalışabiliyor işlemci ama AMD de ısı eşiği 80 85 derecelerde eğer sen overclock yaptıysan o ısı normal olabilir ama yapmadıysan 70 biraz fazla gibi macun yenile güzel bir macun kullan overclock varsa baştan düzgün yap
Bilgisayarı daha yeni aldım 6 gün önce macunda gayet yeni zaten dostum

• Beğen
Top Bottom