Neler Yeni

Çözüldü✓ r5 5600 kule tipi soğutucu nasıl olmalı?

Shinqeck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Aslan
Bütçe
400
Arkadaşlar ben yeni bir anakart ve işlemci aldım, aldığım işlemci r5 5600 başlıktada yazdığı gibi, eskiden ise r5 5500 kullanıyordum stok fan gayette yeterli oluyordu fakat işlemci fana yapışma sonucu şase yaptığı için
yeni ekipmanlar almak zorunda kaldım. bütçem yeni şeyler almamdan dolayı aşırı kısıtlı olduğu için soğutucu için 300 TL max ise 400 TL civarı ayırabiliyorum Abdullah abinin eski videosundan gördüğüm kadarıyla 2 soğutucu gözüme çarptı birincisi ( snowman m200 ) ikincisi ( dark freezer x93 ) yada bunlardan daha iyi bir soğutucu önerebilir misiniz??

Sistemim :
Tuf Gaming B550M-Plus anakart
rx 6500 xt ekran kartı
ryzen 5 5600
hikvision 16 gb ram
kingston m2 500 gb ssd
lunatic albatros cam kasa

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Arkadaşlar ben yeni bir anakart ve işlemci aldım, aldığım işlemci r5 5600 başlıktada yazdığı gibi, eskiden ise r5 5500 kullanıyordum stok fan gayette yeterli oluyordu fakat işlemci fana yapışma sonucu şase yaptığı için
yeni ekipmanlar almak zorunda kaldım. bütçem yeni şeyler almamdan dolayı aşırı kısıtlı olduğu için soğutucu için 300 TL max ise 400 TL civarı ayırabiliyorum Abdullah abinin eski videosundan gördüğüm kadarıyla 2 soğutucu gözüme çarptı birincisi ( snowman m200 ) ikincisi ( dark freezer x93 ) yada bunlardan daha iyi bir soğutucu önerebilir misiniz??

Sistemim :
Tuf Gaming B550M-Plus anakart
rx 6500 xt ekran kartı
ryzen 5 5600
hikvision 16 gb ram
kingston m2 500 gb ssd
lunatic albatros cam kasa
Çok bir etki etmez dediğin fanlar max 3-5 derece oynar stock fanla

Shinqeck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Aslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok bir etki etmez dediğin fanlar max 3-5 derece oynar stock fanla
Anladım fiyatları yakın olduğu için sormuştum heryerde kule tipi daha iyi dendiği için. işlemci çok ısınır mı peki kullansam r5 5600 ilk defa kullanacağım için pek bir bilgim yok..

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Anladım fiyatları yakın olduğu için sormuştum heryerde kule tipi daha iyi dendiği için. işlemci çok ısınır mı peki kullansam r5 5600 ilk defa kullanacağım için pek bir bilgim yok..
Biraz ısınır ama kule tipi geçene kadar stock fan seni idare eder
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasan ne peki hava akışı iyi mi

Shinqeck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Aslan
Birde tdp değeri diye bir şey varmış, işlemci tdp sinden örneğin 65w bir işlemci için kaç w bir soğutucu ideal olur?

Biraz ısınır ama kule tipi geçene kadar stock fan seni idare eder

Kasan ne peki hava akışı iyi mi
evet hava akışı gayet iyi cam kısmını çıkarıyorum ve kasa delikli türlerden ekran kartı arka kısmındada ( sabitlenen bölgede ) 2 adet boşluk var

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
Birde tdp değeri diye bir şey varmış, işlemci tdp sinden örneğin 65w bir işlemci için kaç w bir soğutucu ideal olur?

evet hava akışı gayet iyi cam kısmını çıkarıyorum ve kasa delikli türlerden ekran kartı arka kısmındada ( sabitlenen bölgede ) 2 adet boşluk var
Hocam bende 75w TDP işlemci kullanıyorum w kısmı değilde fanın kalitesine göre de değişir DeepCool AG400 Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB Gibi fanlar çok rahat soğutur

5 5600ü

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Acar

eğer bir soun yoksa ısınmada kasanın camını çıkarmanı önermiyorum tozlanma vs den dolayı yavaşlama olabilir
Ayrıca bakır borulu mümkünse bir hava soğutucu almanı tavsiye edebilirim bu konuda 3 5 e bakma genellikle bilinen markaları tercih edebilirsin r5 5600 stok fanla yazın fazla ısınan bir işlemci neticede

Shinqeck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Aslan
eğer bir soun yoksa ısınmada kasanın camını çıkarmanı önermiyorum tozlanma vs den dolayı yavaşlama olabilir
Ayrıca bakır borulu mümkünse bir hava soğutucu almanı tavsiye edebilirim bu konuda 3 5 e bakma genellikle bilinen markaları tercih edebilirsin r5 5600 stok fanla yazın fazla ısınan bir işlemci neticede
şu an kısa süreli olarak düşük bütçeli bir fan alacağım sonrasında yine değiştirme şansım olacak. duruma göre arkadaşların dediği gibi DeepCool AG400 alabilirim.. peki söylediğim snowman m200 / dark freezer x93 arasından sizce hangisi daha iyi olur??

Enes34Nacir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,701
İsim
Enes Nacir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama kasa
şu an kısa süreli olarak düşük bütçeli bir fan alacağım sonrasında yine değiştirme şansım olacak. duruma göre arkadaşların dediği gibi DeepCool AG400 alabilirim.. peki söylediğim snowman m200 / dark freezer x93 arasından sizce hangisi daha iyi olur??
Parana yazık dostum onları alma

Stock fanın yok ise al ama varsa alma*

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Batuhan Acar
kış geldi zaten bence paranı harcama şimdilik zaten sonra değiştircem dedin o zamana kadar idare eder seni

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,116
Üyeler
140,773
Son üye
darty
Top Bottom