Neler Yeni

Yardım R7 5700x Over Clock

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Şahin
Merhabalar Psu :700w rampage
anakartım : msi b550 bazooka
ekran : 165 hz 1440p 27 inc
ekran kartı :Asus tuf gaming geforce rtx 3060ti
Cpu cooler : ThermalRight Frost commander 140
Ram: 32 gb 3600 Mhz
Termal macun : 12.8 mk lık frost commanderle gelen Thermal Right in macunu
,

3700x ten 5700x e geçtim Birde Frost commander taktım cpu ya oc mevzusunu ne yapayım bilmiyorum bi şeyler denedim ama yük altında 130 falan çekiyodu birde dengesizdi
yani yapamadım iste sonra tekrar defulta çektim defulttada baya yavas gibi geli bazen googlede bile donma yapıo

Oc yi hem hızlı çalışsın hem dengeli olsun bazen render yapmak bazen de kod yazma uygulamaları vb de yapıcam işin ozu anladınız siz
Napayım bilmiyorum Önerilerinizi bekliyorum gerçekten bilenler yazarsa sevinirim

Not: Kasa onu mesh ustu mesh onde 2 adet rampage nin kasayla birlikte gelen fanı var ortasında da noctua nın sanayi tipi 120 lik 3000rpm lik 24v fanı var
kasa nın arkasında ve ustunde 1 adet eksoz fanı var
ben bu noctuayı diyorum ki frost comander in arkasına takim o kasadaki eksoz fanı da çıkarim noctua frost un arkasında ya noctua dan o çıkardığım eksoz fanı nın olduğu yuvaya
da bir boru gibi bişi çekim cpu nın ısınmış havasını dışarı versin
çıkardığım rampageyidi on e takim çunku noctuayı çıkardığımız içn ora boş kalcak üsteki ekzoz da kalacak nası sizce hem fan konusunda hemde oc de çözümlerinizi bekliyorum

( İstanbul da yaşıyorum hava burda şu aralar maks 29 ortalama 24 dercelerde geziyor bu yazın bole kışın ve diğer mevsimlerde daha da duşuyor )

ilyaskocc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
88
İsim
ilyas koç
Darboğaz sorununuz olmadığı için oyunlarda bir fark görmezsiniz. Render performansı artar ama tüketim ve sıcaklıkta çok artar bana mantıklı gelmiyor.

Manuel overclockta çok fazla deneme yapıyorsunuz size önerim Bios ayarlarından PBO yu manuel yapın sonrasında Override kısmından +100 veya +200 Mhz verebilirsiniz. Curve Optimizer kısmında da Tüm çekirdeklere -20 mV verin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Wat değerleri ne olacak ben manuel dedim ancak orda ppt tdc ve edc yi ayrı ayrı seceviliosun orda hepsi auto yazıyordu şu anda maks 77 w çekiyor kaç w ye kadar sorun olmadan çıkarabiliriz o kadr artırmaya gerek varmı sıkıntı olurmu
Ben performansın yuksek olmasını istiyorum çok oyun oynamıyorum artık ancak hakkını versin hem multi vore da hem singlede
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca gidip te takılma gibi sorunlar yapmasını istemiyorum donma takılma vb çokta uçak olmasına ve çok ısınmasına gerek yok ama sorun çıkarmasın tatmişn etsin yeter şu anda bazen takılma yapıyor galibe 77 w sınırından heralde

Son düzenleme:

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Oc gereksiz ayrıca psu rampage olduğundan hiç girişmeyin. Pc ye format atıp sürücüleri güncellemeyi deneyin 5700x donma vs yapacak bir işlemci değil

Wat değerleri ne olacak ben manuel dedim ancak orda ppt tdc ve edc yi ayrı ayrı seceviliosun orda hepsi auto yazıyordu şu anda maks 77 w çekiyor kaç w ye kadar sorun olmadan çıkarabiliriz o kadr artırmaya gerek varmı sıkıntı olurmu
Ben performansın yuksek olmasını istiyorum çok oyun oynamıyorum artık ancak hakkını versin hem multi vore da hem singlede

ayrıca gidip te takılma gibi sorunlar yapmasını istemiyorum donma takılma vb çokta uçak olmasına ve çok ısınmasına gerek yok ama sorun çıkarmasın tatmişn etsin yeter şu anda bazen takılma yapıyor galibe 77 w sınırından heralde

Top Bottom