Neler Yeni

R7 5700x vs R5 5600 sizce hangisi

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,245
İsim
Hacı

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,795
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
RX 6600 XT için R5 5600 yeterli.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,207
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,795
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Sizce r7 5700x gereksiz mi olur yoksa ileriye dönük + çoklu çekirdek performansi kaarli mi olur
Bunu sizin belirlemeniz gerekiyor. Oyunlar için 5600 yeterli olacaktır. Çoklu çekirdek gerektiren işlem yapacak mısınız?

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,207
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
Discord
Alperburaks
Bunu sizin belirlemeniz gerekiyor. Oyunlar için 5600 yeterli olacaktır. Çoklu çekirdek gerektiren işlem yapacak mısınız?
Cok nadir yani render sürekli yaptigim bir is degil elime para gecerse r7 5700x alirim o zaman yoksa pek zorlamam peki bir -si olur mu bana r7nin

kronik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Süleyman Görkem
Cok nadir yani render sürekli yaptigim bir is degil elime para gecerse r7 5700x alirim o zaman yoksa pek zorlamam peki bir -si olur mu bana r7nin
1. si üst düzey profesyonel kullanım amacınız yoksa
render işlemi gündelik kullanım planınızın üst sıralarında değilse
daha çok gündelik kullanım ve oyun daha önde ise
5600 le de render yapabileceğinizi (tabii ki 5700x e göre daha az performanslı olarak) hesaplarsak
aradaki fiyat farkını düşündüğümüzde 5600 fiyat performans olarak daha mantıklı bir seçim duruyor

6600xt ekran kartına şu an sahipmisiniz onuda yeni mi sipariş vereceksiniz

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,207
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
Discord
Alperburaks
1. si üst düzey profesyonel kullanım amacınız yoksa
render işlemi gündelik kullanım planınızın üst sıralarında değilse
daha çok gündelik kullanım ve oyun daha önde ise
5600 le de render yapabileceğinizi (tabii ki 5700x e göre daha az performanslı olarak) hesaplarsak
aradaki fiyat farkını düşündüğümüzde 5600 fiyat performans olarak daha mantıklı bir seçim duruyor

6600xt ekran kartına şu an sahipmisiniz onuda yeni mi sipariş vereceksiniz
Ekran kartini aldim geriye sadece islemci ve sıvı sogutma kaldi bana bi zarari olmayacagi icin elime para gecerse r7 alacağım gecmez ise r5 böyle kurdum kafamda

kronik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Süleyman Görkem
Ekran kartini aldim geriye sadece islemci ve sıvı sogutma kaldi bana bi zarari olmayacagi icin elime para gecerse r7 alacağım gecmez ise r5 böyle kurdum kafamda
sizin bu sistemi kullanmadaki asıl amacınız nedir
render ağırlıklı mı yoksa gündelik kullanım oyun ağırlıklı mı
ekran kartını ne kadar aldınız

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,207
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
Discord
Alperburaks
sizin bu sistemi kullanmadaki asıl amacınız nedir
render ağırlıklı mı yoksa gündelik kullanım oyun ağırlıklı mı
ekran kartını ne kadar aldınız
6.5a aldim ekran kartini gündelik olarak oyun ağırlıklı

kronik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Süleyman Görkem
6.5a aldim ekran kartini gündelik olarak oyun ağırlıklı
şimdi render a ağırlık vermeyeceksiniz
ağırlıklı olarak oyun oynayacaksınız

5600 işlemci fiyatı ne 3800 TL
5700x işlemci fiyatı ne 5350 TL

aradaki fiyat farkı ne 1550 TL

5600 ile de 5700x kadar performanslı olmasa da render yapmamızda bir engel yok iken
oyun amaçlı da sistem kuruyorsak

ALIRIM 5600 İŞLEMCİMİ
KAÇ PARA KALDI CEBİMDE 1550 TL

aradaki fiyat farkına değer mi
prof bir içerik üretimi amaçlı kullanacak olsan değer ama oyun sisteminde bence değmez

bu arada 6600xt yi 6500 e nerden buldun
bu fiyat bandında xt değil düz modelleri satılıyor

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,795
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
R5 5600 ve hava soğutma alın. Geriye kalan bütçeyle de ekipman dizersiniz.

Top Bottom